Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem kéne a szelepes arcmaszkok...

Nem kéne a szelepes arcmaszkokat betiltani?

Figyelt kérdés
Hiszen a szelep semennyire nem szűri a kilélegzett levegőt...
2020. nov. 20. 10:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Gézengúz, nem neked szólt, köszönöm a kiegészítő vélaszt!



Nekem nem tűnik kielégítőnek az az 5-15%.

Annál még szerintem az is jobb, ha valaki eloirdított arccal beszél felém 2 méterről.

2020. nov. 21. 11:51
 22/25 anonim ***** válasza:
66%

"Nem kéne a szelepes arcmaszkokat betiltani?"

Nem kell mindent betiltani, aminek az okát nem érted.

A Covid előtti időkben a poros munkahelyen ezzel védtem az irattárosaimat az iratdarálás (megsemmisítés) közben, hogy a port ne tüdőzze le. Kifelé nem kell szűrni egy ilyen álarcnak, a dolgozót védjük a környezeti porártalomtól...

2020. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
66%

Ja, és még annyit, hogy olvasom, hogy te ilyen jelentgetős fajta vagy, és bánt, hogy a választ nem moderálták ki.

Nos a te tudatlanságot tükröző kérdésedet is lehetne jelenteni, hogy te egy provokatőr vagy, amikor egy nagyon hasznos por ellen védő munkavédelmi maszkot be akarsz tiltatni. Csak azért, mert éppen Covid ellen nem hasznos a környezetednek, ha te vagy Covidos.

2020. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Ó te másik értetlen.

Nyilván az elfogadott egészségügyi védőeszközök sorából kéne törölni, nem a föld színéről.

Úgy, mint pl. a sálat.

2020. nov. 21. 23:04
 25/25 Wadmalac ***** válasza:

Az a helyzet, hogy, főleg SolarGyula magyarázatát belevéve, valóban nem sokkal rosszabb ezek szerint ez a szelepes maszk a szelep nélkülieknél.

Szerintem az az ominózus pár 100 forintos világoskék tucatmaszk a szélein, orr mellett felfelé, állnál lefelé minimum annyi szűretlen levegőt enged ki.


A totál arcformára igazodó szelep nélküli maszkok esetlegesen jobbak, tehát mondjuk egy szelep nélküli ipari por- vagy festőmaszk, de ha a tömeggyártott kéknek van létjogosultsága, akkor ennek is van.

2020. nov. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!