Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem kéne a szelepes arcmaszkok...

Nem kéne a szelepes arcmaszkokat betiltani?

Figyelt kérdés
Hiszen a szelep semennyire nem szűri a kilélegzett levegőt...
2020. nov. 20. 10:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Végül is a szelepes maszk is jobb a semminél.
2020. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

10

mert nem csak azért kötelező, hogy téged védjen, hanem hogy ne fertőzz meg mást te gyökér!

2020. nov. 20. 17:28
 13/25 anonim ***** válasza:

Köszönöm a minősítést! Ne várd, hogy értelmes ember szóba áll veled.

Nem kívánom veled megvitatni az áramló gázok dinamikáját, sem a gáztisztító rendszerek működési elveit.

2020. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én 3M FFP2 szelepes maszkot hordok, és pont tegnap vetődött fel egy ismerősnél a téma. Ezek a maszkok tényleg arra vannak kitalálva, hogy a viselőjüket védje, és a kilélegzett levegőt szűretlenül bocsájtja ki a légtérbe. Viszont nagyon lényeges, hogy a szelep előtt van egy védő-takaró műanyag burkolat, amin csak oldalt vannak nyílások. Tehát a kilélegzett levegő nem egyenest megy ki a nagyvilágba, hanem oldalirányba szétterül, és a használó közvetlen közelében hoz létre egy "aurát". Vagyis kilélegzésnél kb az a helyzet mint a sima gagyi nem záró maszkoknál, ahol szintén oldalt megy ki a kilélegzett levegő nagy része. A 3M maszkoknál a szelep elöl van, tehát a nyílások oldalra vezetik ki a levegőt, az oldalsó szelepes maszkoknál viszont a nyílások előre-hátra néznek, itt mehet előre is a kilélegzettből. Ettől függetlenül van ráció abban hogy az ilyen maszk használata hamis biztonságérzetet ad, mert ezek is egyszer használatosak, és minden levétel után hivatalosan kuka. De őszintén ki az aki félóránként eldob egy 5000 Ft-os maszkot, ami még teljesen újnak néz ki? Én azt javaslom mindenkinek, bármilyen maszkot is hord, hogy levételkor mindig alkohollal fertőtlenítse, és rakja egy jól záródó zacskóba. A zárt zacskóban az alkoholgőzben pár perc alatt garantáltan elveszti fertőzőképességét a vírus.
2020. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

13

Milyen minősítést?

Figyeld a számokat!


Vagy talán te vagy a 4, 10 hozzászóló másic accról?


Ott elég értetlen megnyilvánulások voltak.

2020. nov. 20. 18:43
 16/25 A kérdező kommentje:

10

" annyit írtam, hogy befelé (számodra, mint viselőnek) nagyon hasznos az FFP3. várom a cáfolatot, hogy szerinted miért nincs így."


Nagyon hasznos nekem, hurrá. Nem is vitattam.

De nem ez volt a kérdés.



Ha én tünetmentes fertőzött vagyok és erről nem tudok, és mondjuk egy öregotthonban dolgozok, és a kilélegzett levegőm szűrés nélküli szelepen távozik, az szerinted jó az öregeknek? Főleg azokra gondolok akik nem viselik szabályosan a maszkot.

2020. nov. 20. 19:41
 17/25 anonim ***** válasza:

Ha a #12 nem nekem szólt, akkor elnézést kérek!

.

A szelepes maszkban a kilélegzett levegő legalább kétszer 90 fokkal irányt vált. Belülről kifelé a hatékonysága 5 - 15% körül lehet. Persze ez kevesebb az elvárható 50 - 90 százaléknál.

2020. nov. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Na te sem a legélesebb kés vagy a fiókban... :)))"

Ignorálni akartam a kérdést, csak jelentettem (mint provikáció).

De mivel még itt van reagálok rá.


Én is pont ezt gondolom rólad.

2020. nov. 21. 11:43
 19/25 A kérdező kommentje:

"finomabb aeroszolos cseppek pedig a sebészi maszknál is tudnak oldalt távozni."

valóban, de ott nem feltétlenül előre, hanem oldalt távozik a levegő, így ha szemben beszélsz valakivel, akkor nem direktbe rá szóród.


mondjuk a buszon mindegy, ha heringezés van.

2020. nov. 21. 11:45
 20/25 A kérdező kommentje:

4,10 válasz olvastad a kérdés kiegészítését?

"Hiszen a szelep semennyire nem szűri a kilélegzett levegőt..."


Itt nem a mások által vagy dinoszauruszok által kilélegzett levegő szűrésére gondoltam (belélegzés előtt), hanem a szelepes kilélegzésű, szűtetlen maszk viselőjének a kilélegzett levegőjére.

2020. nov. 21. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!