Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem kéne a szelepes arcmaszkok...

Nem kéne a szelepes arcmaszkokat betiltani?

Figyelt kérdés
Hiszen a szelep semennyire nem szűri a kilélegzett levegőt...
2020. nov. 20. 10:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Na te sem a legélesebb kés vagy a fiókban... :)))
2020. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Légzés, köhögés, beszéd, stb közben távozó nagyobb nyálcseppeket ezek is felfogják. A finomabb aeroszolos cseppek pedig a sebészi maszknál is tudnak oldalt távozni. Szóval nem lényegesen rosszabb kifelé, mint egy egyszerűbb maszk, viszont befelé jobban véd.

Ameddig mindenféle otthon vart maszk használható, illetve egy darab egyszer használatos sebészi maszkot használnak nagyon sokan tavasz óta, addig fölösleges azon rágódni, hogy a szelepes maszk kevésbé véd-e kilégzésnél.

2020. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

Azért hagyjuk meg, hogy a kérdés jogos.


A szelepes maszk BEFELE szűrésre van kitalálva, kifelé csak azt fogja meg, ami közvetlenül szájból-orrból rácsapódik. Persze ez is sokat számít, de ELVBEN tényleg kevésbé fékez kifelé, mint egy szelep nélküli.


"Szóval nem lényegesen rosszabb kifelé, mint egy egyszerűbb maszk,"

Ezt aláírom.


"viszont befelé jobban véd."

Nem tudom, mitől is tenné.

Csak, ha jobb a szövetének a szűrőképessége, vagy az arcon a felfekvése, mint az összevetésként nézett teli szövetmaszknak.


Elvben.

De frász tudja, valósan van-e komoly jelentősége a különbségnek.


Azért ha a közelemben egy szelepes maszkos ember köhög, mint állat, azért én igyekeznék még messzebb lenni, mint a "sima" maszk esetén.

2020. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
a szelepes ffp3 nagyon jól illeszkedik az archoz, a széleknél észlelhetetlen bármiféle légáramlás. levegővétel után behorpad, amíg a szelepen át nem pótlódik a levegő. ha feltételezzük, hogy a szelep jól szűr, befelé brutálisan jó.
2020. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

Várjunk, várjunk.

Ami nekem itt evidens, az az, aminek KIFELÉ engedésre van szelepe, befelé a levegő a maszk anyagán vagy szűrőbetéten át szűrve megy.

Van olyan maszk, aminek befelé is van szelepe, a szűrő után, hogy a visszajutó kilégzett párád ne vágja tönkre a szűrőt, de alapvetően kifelé ezek mind szűretlenül engednek.

2020. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan arra gondoltam, ami kifelé szűretlenül engedi ki a kilélegzett levegőt -a szelepen-, így az említett krihácsoló beteg tele tudja nyomni a levegőt fertőzött cseppekkel.


Az itt nem releváns, hogy milyen minőségű szűrőn vagy textil anyagon keresztül megy befelé és az sem, hogy mennyire feszül az arcra.



Godoltam, hogy ezt azért nem kell elmagyaráznom, de úgy nézem tévedtem.

2020. nov. 20. 14:31
 7/25 Wadmalac ***** válasza:

"Godoltam, hogy ezt azért nem kell elmagyaráznom, de úgy nézem tévedtem."

Nem , szerintem mindenki értette. Csak most mintha lenne némi kavarodás itt a kifele-befele témával. :D

2020. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Szirty ***** válasza:
74%
Nem kéne betiltani, mert munkavédelemben egyéni védőfelszerelés része poros környezetben végzett munka során. :)
2020. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Az 1. és 4. szerintem nem fogta föl.


Én szkeptikus vagyok. Szerintem túl van fújva az egész vírus téma.

De legyen, fölveszem a textilmaszkot, mert kötelező és nehogy meggyanusítsanak, hogy vírusterjesztő vagyok.


De akkor másoknak is kéne tartani legalább a látszatot és nem szűretlen maszkot viselni, mert az az önzőség netovábbja (őt védi, de mást nem)

És (az íratlan) szabályok, elvek ellen való.

Ez bizonyítja, hogy a maszkviselés csak látszatintézkedés, parasztvakítás.

2020. nov. 20. 15:54
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
4-es vagyok, mit nem fogtam fel? annyit írtam, hogy befelé (számodra, mint viselőnek) nagyon hasznos az FFP3. várom a cáfolatot, hogy szerinted miért nincs így.
2020. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!