Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mik azok a dolgok, amik miatt...

Mik azok a dolgok, amik miatt a Stanfordi börtönkísérletet ma már illegális lenne megcsinálni?

Figyelt kérdés
Tudom, mi történt a kísétlet alatt. Tudom, hogy az őrök visszaéltek a "hatalmukkal" és szadista viselkedést kezdtek produkálni (de amúgy szerintem ez egy mai börtönben is lehet így).

#kísérlet #pszichológia #Stanfordi börtönkísérlet
2020. okt. 11. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Azóta az a különbség, hogy ma már tudjuk, hogy mi volt a Stanfordi börtönkísérletet eredménye.
2020. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem biztos, hogy illegális lenne, inkább az önkéntesség, veszélyek ismertetése, és a beavatkozási küszöb, ami változhatott, már ha.


Egyébként:

[link]

[link]

[link]

2020. okt. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az őrök nem csinálhatnának semmi törvénybe ütközőt, a raboknak biztosítani kellene az emberi jogokat. Nem tilthatják meg a tanulást a börtönben, nevük helyett nem használhatnának számokat, és így tovább.
2020. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!