Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora a 11,5 Kg-os háztartás...

Mekkora a 11,5 Kg-os háztartási gázpalack furat mérete ?

Figyelt kérdés

Sajnos én nem használok PB palackot, de most kellene gyártanom egy adaptert a gázpalack menetével.

Megtudná mérni valaki ?



#gázpalack #11,5 Kg
2020. szept. 11. 12:15
1 2 3 4 5
 41/41 Wadmalac ***** válasza:

"ha valamilyen okból lényeges az anyag minősége, akkor jobb, ha az esztergályos segít az anyag kiválasztásában"


Ez igaz. De nem is az "akármiből" csinálásra gondoltam, itt most a téma az volt, hogy garantáltan biztonságos-e nyomástartó célra.


A rajzon kifogásolható dolgok esetén nálunk is hasonló az eljárás.


Nem is csak biztonság okán, ezernyi ezer éves DIN korabeli rajz pörög, megokolatlan C45-C60 stb. anyagokkal, nem is edzés célra. Ilyenkor pl. mi csípőből a 42CrMoV-t javasoljuk helyette.


Én gyanítom, hogy az a rajz nem egy korrekt műszaki rajz, csak egy kézi, hiányos műhelyrajz.


"Megint berúgtál ? :D"


Hát olyat borzalmas rég csináltam utoljára, lehet, hogy kéne már. :D


Csak jeleztem, hogy íme, nem biztos, hogy velem van a baj amikor elfajul a vita, érdekes módon most nem teszi.


"Csak nem olyan hülye a kérdező, hogy bronzból csinálja, aminek magasabb az ára és még a hatszöget is marnia kell."


Nem tudjuk, mi az anyag.


És a gyártató is lehet hülye. :D

Amúgy CuSn12 létezik 32-es négyszög szálban, ha lapolás kell.

Mondjuk az sem éppen repedős fajta, öntvényeknél gyakoribb.

2020. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!