Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora a 11,5 Kg-os háztartás...

Mekkora a 11,5 Kg-os háztartási gázpalack furat mérete ?

Figyelt kérdés

Sajnos én nem használok PB palackot, de most kellene gyártanom egy adaptert a gázpalack menetével.

Megtudná mérni valaki ?



#gázpalack #11,5 Kg
2020. szept. 11. 12:15
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
50%
Ha már ez sem megy akkor tényleg nem kéne belepiszkálni. Lehet, hogy képes lennél megcsinálni, de nem egy ilyen eset után ment ki a tűzoltáság 2km-es körzetből összeszedni a roncsokat, romokat. A gáz nem játék. Főleg ha még tölteni is szeretnél. De nagyon elképesztően zavaros amit leírtál. Kár, hogy a "kérdést jelentem"-hez nem lehet indoklást fáűzni, hogy ez itt ön és közveszélyes amit csinálni akarsz.
2020. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

11,


Mi a hiba az alkatrészen ?

Indokold meg.

Szívesen odaadok minden mérőeszközt a kezedbe és lássuk, hogy boldogulsz e velük.


A gáz nem játék. Ebben pontosan egyet értünk.

Minden menet abszolút szabványosan van elkészítve.

Nem véletlenszerűen készül.

2020. szept. 11. 16:14
 13/41 A kérdező kommentje:
Wadmalac, láttál már hivatalos helyen gázpalack töltést ?
2020. szept. 11. 16:16
 14/41 anonim ***** válasza:
50%
GMBSZ-ről hallottál (vagy különböző nevei)? Nyomáspróba jegyzőkönyv? stb. stb.
2020. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg még egy olvasmány: 44/2016. (XI. 28.) NGM rendelet
2020. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

14, tőled is megkérdezném, hogy láttál e már cseretelepen palack töltést ?

Tudod milyen ütött kopott szarokkal dolgoznak ?

Hoztak már hozzám ilyeneket, hogy gyártsak újat.

Én a rajzot kapom, hogy gyártsam le. Aki felhasználja az vállalja a felelősséget.

A konyhakés gyártó sosem felel azért, ha te leszúrsz vele valakit.

A gumi bélyegző gyártó sem felel azért, ha te visszaélsz a bélyegző lenyomattal.

Amúgy nagy felelősséggel kezelem az ilyen dolgokat.

Szerintem nem is értetted meg, hogy mi volt a problémám az egyik mérettel. Csak egy sima férőhely, semmi funkciója nincs.

2020. szept. 11. 16:36
 17/41 anonim ***** válasza:

Ha meglenne minden szükséges papírod akkor nem állítanál ilyet. Pont ezt mondja ki az összes gázipari szabályzás, hogy a gyártónak is felelősége van. Nem csak a tervetőnek. Ha meg lenne rajzod nem itt kérdeznél. Sőt a gyártáshoz egy halom engedély és megfelelő végzettség is kell. Ha ezek meglennének szintén nem kéne kérdezzél.

És ez teljesen független aztól, hogy ki mit használ. Itt többes felelősség van (olvasgassál jogszabályokat). Van felelősége a tervezőnek, a gyártónak, és a felhasználónak is. De lelked rajta. Mindenit úgy ölsz meg ahogy akarsz.

2020. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Nem azt írja a szabály, hogy 0,5 bar feletti nyomástartó edényekhez kell mindenféle papír ? Akkor ebbe még pont belefér. 0,4 bar nyomás halad keresztül az alkatrészen.

Amúgy esztergálással foglalkozom.

2020. szept. 11. 16:52
 19/41 anonim ***** válasza:
52%

Uraim, szerintem Ti összekeveritek a sorozatgyártást az egyedileg gyártott termékekkel.

Az esztergálás szolgáltatás, azaz, ha valamit megrendelnek gyártásra, annak felhasználására vonatkozóan az esztergályos semmilyen információt nem kap alapesetben. A rajzon maximum az alkatrész neve van, ami például az, hogy "Közdarab". Az információt a rajz méretezése adja.

Az esztergályos munkaköri leírásában nincs olyan, hogy felül bírálhatja a megrendelő rajzát. A kért termék leírását a megrendelő szóban is közölheti, amiről vagy készít az esztergályos magának rajzot, vagy nem.

Még akkor sem lehet felelősségre vonni az esztergályost, ha az a neve a terméknek, hogy "Nyomástartó edény közdarab". Ez lehet egy próba , teszt alkatrész is. Ha ugyanezen terméket az esztergályos sorozatban gyártaná és terítené üzleteknek és rá lenne írva, hogy Propán-Bután rendszernek a nem tudom én mije , akkor azonnal engedélykötelessé válna a gyártás.

Így viszont felesleges tudálékosság az egész.

Na eddig tartott a hivatalos hozzászólásom.


A nem hivatalos pedig az, hogy volt nekem is olyan palackom, amit nem tudtak megtölteni a gázosok, azt javasolták, hogy menjek el esztergályoshoz és csináltassak egy közcsavart, amit mindig viszek majd, ha tölteni akarom. Elvileg a töltő állomáson nem tölthették volna /gondolom valami szabály miatt/ , de szartak ezek rá nagy ívből. A másik meg az, hogy egy közdarab nem tudom, hogy egyáltalán a nyomástartó edények kategóriájába tartozik e, mert szerintem nem.

De ez csak egy tipp. Nem tartós használatú a dolog, ezért nem gondolnám, hogy oda sorolják. Ha a gáz szökik egy palack töltésekor az semmilyen problémát nem okoz, mivel a visszacsapó szeleppel ellátott kis kemping palackok töltésekor ugyanez a gáz szökés lejátszódik , teljesen szabályos körülmények között is, amíg a tűszelep nyitva van, de még nem tekerték le a töltőfejet. A nyomástartó edények szabályozása a tartósan gáznyomás alatt levő eszközökre vonatkozhat csak, mert az valóban nem engedhető meg, hogy alattomosan és folyamatosan szivárogjon a gáz, de itt úgy látom egyáltalán nem erről van szó.

2020. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
67%

Minek ez a felesleges pánikkeltés ?

Itt senki nem járt iskolába ?

Egy töltéshez használt alkatrész bármilyen szarul van is van megcsinálva az robbanást sosem okozhat, mivel nincs gyújtóforrás.

Ha töltéskor maga a palack széthasad, még az sem képes robbanni, mert nincs gyújtóforrás.

Az egyedüli kritérium, hogy szikramentes anyagból legyen, azaz, ha leesik a betonra, nem keletkezhet szikra.

A nyomáspróba pedig elég viccesnek tűnik egy ilyen alkatrésznél.

5-8 bar nyomás egy ilyen kicsi felületű fémnek az semmi. Ha kint hagyod a napon a palackot, akkor felmegy 25 barra is. Érdekes, hogy az itt aggódók valószínűleg ezzel nem is foglalkoznának.

Szóval számoljunk csak fejben. Ha egy sűrített levegős rendszerben mondjuk 10 bar nyomás van, azt egy másfél mm vastagságú MŰANYAG csövön szállítják teljesen biztonságosan. Maga a cső elbírja a 25 bar feletti nyomást is. Tehát a PB palackot végszükség esetén meg lehetne tölteni egy ilyen csövön keresztül is. Ha rézből készül a közcsavar és csak másfél mm a falvastagsága, akkor had ne kelljen már aggódni bármi miatt is, főleg, hogy ezeknek mindig több a falvastagságuk.

Ha robbanásra kerül sor az mindig a felhasználónál keletkezik , ha nem ellenőrzi szappanos vízzel az esetleges szivárgást, sosem a töltésnél. Emiatt nem kellene itt többeknek feszültséget kelteni.

2020. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!