Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora a 11,5 Kg-os háztartás...

Mekkora a 11,5 Kg-os háztartási gázpalack furat mérete ?

Figyelt kérdés

Sajnos én nem használok PB palackot, de most kellene gyártanom egy adaptert a gázpalack menetével.

Megtudná mérni valaki ?



#gázpalack #11,5 Kg
2020. szept. 11. 12:15
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Ez hülye....

Ha valaki lát a linkelt táblázatban kúpos 21,8-as menetet, az köpjön szembe.

Nem véletlenül veszel te mindenkivel össze, olvastam a korábbiakat is.

És lehet tiéd az utolsó szó.

2020. szept. 15. 15:42
 32/41 Wadmalac ***** válasza:

Oké, most nézem, hogy a tapered listában nincs 21,8-as.


Amúgy a közeli rokonaidat hülyézd.


"Nem véletlenül veszel te mindenkivel össze"

Azokkal, akik nem képesek kulturált ember módjára reagálni.


Te sem vagy rá képes.

2020. szept. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
50%

20-as voltam.


Vadmalac, csak egy jótanács. A munkatársaim közt van egy ugyanilyen típusú ember, mint, amilyen Te is vagy és mindenki utálja.

Ha valakivel vitázol és tévedsz, vagy nem jól tudod, vagy valaki azt meg tudja csinálni, Te meg nem, akkor add meg az igazat a vitapartnerednek, és ne valami teljesen átlátszó egérutat keress, ahonnét szabadulni akarsz. Az igazság meg nem adása ugyanolyan kultúrálatlan dolog, mivel hülyének nézed a másikat.

És ebben , amit most mondtam biztosan nem tévedek, mivel vagyunk itt a munkahelyen 22-en és az említett kollégát mindenki utálja ezért a viselkedés formájáért.

És nem csak hasonlít a viselkedés formája a tiédre, hanem halál pontosan ugyanilyen.


Itt az utóbbi pár hozzászólás mindegyikében tévedtél, vagy nem tudtad és csak egy Oké-ra tellett ?

Ez így ebben a formájában nem működik.


-------------

2020. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Wadmalac ***** válasza:
0%

"Itt az utóbbi pár hozzászólás mindegyikében tévedtél, vagy nem tudtad és csak egy Oké-ra tellett ?"


Mindegyikében?

Utolsó jogos, alsó táblázatot elnéztem. Őszintén szólva nem is néztem eléggé, mert odáig nem is számított, hiszen egyenes menetről beszéltünk.


A többi simán nem igaz.



Nem akarok ezernyi példát linkelni ide, ahol hibáztam és el is ismertem.


Én spec nem mernék valamit csak úgy névleges átmérőre megcsinálni ellenőrzési lehetőség nélkül, főleg gáz csatlakozót. Tényleg nem volt meg az átmérő adat.


A táblázat, amit linkeltem, szintén nem tartalmazza a KÜLSŐ átmérőt tűréssel.

A menet magátmérő ott van, ha a szabályos 1/14-hez való Whitworth profilkéssel megcsinálod a menetet, elvileg kívül is jó lesz (némi élletőrést leszámítva).

Annál biztos, hogy pontosabb lesz, mintha a 21,8 névleges átmérőre csinálod.


Istenigazából nem értem, mi baja volt a kérdezőnek, összeszedtem minden szükséges adatot ahhoz, hogy megcsinálja, mégis én vagyok a hülye.


Arról nem tehetek, ha a válaszaimat mondjuk valaki nem szakértő megnézi adott témában és magyarázkodásnak VÉLI. Szíve joga.

2020. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
75%

Én pontosan értettem, amit a kérdező felvázolt a gyártást illetően.

A (némi élletörés) alatt mit értesz ?

A menet elején levő szokásos 45 fokos élletörésre gondolsz ?

2020. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Wadmalac ***** válasza:

Nem, a menet csúcsa.

Tudom, hogy ez Whitworth esetében elvileg kerek, de ez már tényleg késfüggő, hogy az lesz-e. Ha a g1/2" 1/14-hez valóval csinálod, van olyan változat, ami a csúcsrádiuszt is produkálja, lévén pontosan menetmagasságú, de ha egy sima 55 fokos, csúcsán rádiuszos háromszög-lapka a késed, az a menetcsúcsot élesen hagyja.


Na ebben az esetben nem hiszem, hogy bárki nekiállna a csúcsra rádiuszt esztergálni, esetleg csiszolóvászonnal rákerekít, de a legegyszerűbb simán letörni, olyan metrikus menetes módon.



Menetmaróknál is megvan ez a játék, ott a fésűs kés szépen megcsinálja a menetcsúcsot is, de az egy menetprofilos nem.


Illetve van olyan, ami de, pl. ez szerintem ráhúzza a rádiuszt:

[link]


De ugyebár az ilyen lapka csak egyetlen menetmagassághoz, menetemelkedéshez jó.

2020. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
50%

Na éppen ezért kérdeztem rá.

Akkor még is csak az van, amit a kérdező mondott, hogy nem ismered eléggé ezeket a lapkákat.

Mi csak ilyen lapkákat használunk, amit linkeltél.

Olyan viszont nincs, hogy 1/2-es menethez való lapka. Ezek mindig a menetemelkedésre + menetprofilra vannak könfigurálva, sosem egy konkrét menet méretre. Az 1/14-es lapkával bármi olyan menetet tudsz vágni, aminek Whitworth profilja van, azaz 55 fokos a profilszöge és rádiuszos a csúcsa és töve. Jól írta a kérdező az egyik hozzászólásában, hogy "full profilos" késsel vágja a menetet. Ez számomra egyértelműen beazonosítja a dolgot.

Ez a lapka megcsinálja a teljes profilt és éppen ezért alkalmas arra, hogy kaliber nélkül is tökéletes menetet készíts.

A W21,8 menetnek pedig ugyanaz a profilja, mint például a G1/2-esnek, vagy a G3/4-esnek.

Így nincs más dolgunk, mint a 21,8-at egy normál mikrométerrel mérni. Addig kell vágni a menetet, ameddig a menet átmérő le nem megy a menetátmérő mínusz a menetemelkedés 10 százaléka, azaz ebben az esetben 21,8- 0,18 , kerekítve lefelé 21,6-os átmérőig. Ekkor tökéletesen méreten van a menet.

Ja és fogadd el, hogy a 21,8-as átmérő, az a pontos névleges átmérő, ugyanúgy, mint az M12-es menetnél a 12 a pontos névleges átmérő.

Szóval, ennek tükrében a kérdező úgy csinálta az egészet, ahogy a nagy könyvben meg van írva, feltéve, ha egyéb más dolgot nem rontott el rajta.


És visszatérve még egy mondat erejéig a repedés vizsgálatokra.

Szóval az kizárt, hogy röntgennel vizsgálnak egy gázos közdarabot, mert az olyan drága lenne, hogy nem 1000 Ft-ért adnának egy terméket.

Az ultrahang lesz a jó válasz erre, de az sem a kész darabon zajlik, hanem megrendelésre magát a rúd anyagot vizsgálja a gyártó és erről tanúsítvány ad.

A penetrációs eljárás is egész biztosan nem megfelelő módszer erre.

A fogalomról hallottam, de nem tudtam pontosan ez mit takar. Most hogy említetted utána néztem és ez alapján azt mondom, hogy nem alkalmazzák ilyenre. Árban túl van azon, hogy beépülhessen a kész termék árába és lassú is a folyamat egy sorozatgyártáshoz, meg csak felületi repedést lát.

A nyomáspróbát is inkább csak az öntött szerelvényeknél látnám indokoltnak. A rúdból esztergálással előállítottaknál elegendő kell legyen a falvastagság / felületre vetített számított nyomás érték.

Én még nem láttam repedt rézrudat. A gyártási technológia kizárja a zárvány és szennyező anyag bent maradását.

Összefoglalva, ennek az alkatrésznek a veszélyessége jócskán túl lett lihegve. Én magam is gyártottam már többször különféle töltő közdarabokat és még valószínűleg fogok is. A legnagyobb veszély a rossz menet méret és nyomás rákerüléskor lelövi az adaptert a helyéről, de ehhez már nagyon béna esztergálás kell és nagyon béna felhasználás a töltő állomás részéről. Ilyen csak a mesében van.

2020. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Wadmalac ***** válasza:

"Olyan viszont nincs, hogy 1/2-es menethez való lapka."


Én az G1/2-et az 1/14 menetemelkedéssel együtt emlegettem, belegondolva tényleg elég lett volna G menet + 1/14 emelkedést írni.


"Jól írta a kérdező az egyik hozzászólásában, hogy "full profilos" késsel vágja a menetet. "

Hát ezt most vissza kellett keresnem, tényleg, a 4. hozzászólásban írta.

Hogy erre nem figyeltem az elején, engedtessék meg, ott még az egyetlen téma igazán az volt, hogy egyáltalán amire készül, az biztonságos-e.


"Ja és fogadd el, hogy a 21,8-as átmérő, az a pontos névleges átmérő"


Izé, vagy pontos, vagy névleges. A két fogalom üti egymást.


A mérhető pontos átmérőd ez lesz:

"ebben az esetben 21,8- 0,18 , kerekítve lefelé 21,6-os átmérőig."


Mivel nem vagyok napi rutinos esztergályos, a menetemelkedés 10%-ával alámunkálást én nem is tudtam, ezt nem tagadom, ezért is kerestem az orsómenet KÜLSŐ átmérőjére adatot.

Na az spec nem volt.

De ugyebár ott van a táblázatban a magátmérő, ha a profilos késsel oda lemész, tutira fent is ez a 21,6 fog készülni, ahogy névlegesből számítással írod.


"ennek tükrében a kérdező úgy csinálta az egészet, ahogy a nagy könyvben meg van írva, feltéve, ha egyéb más dolgot nem rontott el rajta."

Másodpercig nem kételkedek benne.


"Az ultrahang lesz a jó válasz erre, de az sem a kész darabon zajlik, hanem megrendelésre magát a rúd anyagot vizsgálja a gyártó és erről tanúsítvány ad."

Persze, bevizsgált alapanyag a feltétel.

Én is ezt írtam.

"ilyen gáznyomás-eszköznél a minimum az alapanyag RTG és-vagy ultrahang vizsgálata repedés (szivárgás!) ellen."



Penetráció:

"Árban túl van azon, hogy beépülhessen a kész termék árába és lassú is a folyamat egy sorozatgyártáshoz, meg csak felületi repedést lát."

Ne megy borzalom költség, egy szett (2 spray, esetleg egy köztes tisztító harmadik) ilyen kis darabokhoz kitart vagy 50 darabot.

Sorozatgyártást nem hiszem, hogy írt a kérdező, valamelyik hozzászóló emlegette, de szerintem ilyen itt a konkrét kérdésről nem derült ki.

Egyedi vagy kisszéria lehet.


De a penetráció TÉNYLEG nem erre való. Maximum lelkiismeret-nyugtató.


Ahogy viszonylag megbízható eredményt adna, az az indikátorfestékkel belül fújás lenne, majd nyomást rá.


"A nyomáspróbát is inkább csak az öntött szerelvényeknél látnám indokoltnak."

Jogos, itt az UH vizsgált alapanyag és a megfelelő méretezés elég.

De mint írtam is, ha a megrendelő adja az anyagot és rajzot, akkor ennek ellenőrzése nem az esztergályos dolga.

Ha tőle elvárnak dokumentációt, akkor megkövetelheti a vevőtől is az anyagbizonylatot, nálunk ez mindennapos vevő által beszállított anyagos hegesztéseknél.


"Én még nem láttam repedt rézrudat. A gyártási technológia kizárja a zárvány és szennyező anyag bent maradását."


Vörösréznél én sem, bronznál már igen.


Tényleg, kiderült valahol, miből lesz ez a cucc? Csak én nem láttam?

A réz lenne az optimális, de biztos, hogy az?


"Összefoglalva, ennek az alkatrésznek a veszélyessége jócskán túl lett lihegve."


Tény, hogy kicsi.

És ahogy írtam is, ha nem állandó bekötésre megy laikushoz, hanem töltés célra szakemberhez, akkor kezelési és szivárgási veszély is jelentéktelen.


De az a helyzet, hogy az ördög nem alszik, jobb az embernek levédenie magát.


-Vevő által hozott anyag

-Vevő által hozott rajz, nulla nyomástartó edény szabvány jelöléssel


Akkor nem is vagyok köteles tudni, mire fogják használni.

A gyártatón a felelősség.


istenigazából a kérdés elején nem derült ki, hogy alkalmi hobbiesztergályos sufnituningol alkalmilag, vagy rutinos gyártóról van szó. Amint ez tisztázódót, plusz az is, mire lesz az eszköz, nekem további biztonsági kifogásom nem is volt.


Nicsak, lehet ezt kulturáltan is megvitatni?

Pedig a vita egyik oldalán most is én vagyok.

2020. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

"Izé, vagy pontos, vagy névleges. A két fogalom üti egymást."


Pontos az lehet a névleges is és a gyártott is.

Ha én azt mondom, hogy az M12-es menetnek 11,9 a névleges menetátmérője, akkor nem mondok igazat, mivel az 12.0000 mm


A gyártott pontos átmérő pedig a tűréshatáron belüli méreteket adja meg és mivel tűrésről van szó az ugyanúgy működik, mint a normál átmérők esetében. Az átmérőknél teszem azt h11-es tűrésjelölés van, míg a metrikusnál mondjuk a g6 , Whitworthnál az A , B ... satöbbi.

Ami a tűrésen belül van az gyártási méretében pontos.


Mivel itt menet közben elhangzott az is, hogy ha a gyártó hozza az anyagot, akkor milyen fasza dolga van az esztergályosnak.....


Én ezzel annyiban nem értek egyet, hogy ha valamilyen okból lényeges az anyag minősége, akkor jobb, ha az esztergályos segít az anyag kiválasztásában, mert sokkal nagyobb rutinja van anyagismeret terén.

Nagyon sokszor hoztak már úgy anyagot, hogy a MÉH telepről volt és azt mondták rá, hogy "sima acél". Egy, hogy mi az a sima acél, a másik meg, hogy honnan tudja a földről felszedett darabról, hogy az sima acél. Sokan azt hiszik, hogy bármelyik "vasat" büntetlenül meg lehet hegeszteni. Ezért ki szoktuk kérdezni a megrendelőt, hogy mihez használja majd. Ha olyan, akkor szó sem lehet a MÉH telepi anyagról.

Ha a rajzon látunk olyat ami szakmailag kifogásolható, akkor mindig kap szóban szakvéleményt , hogy mi milyen következményekkel járhat.

A végleges döntés a megrendelőé, de automata acélból sosem fogunk neki autó kerékcsavart gyártani, mert tudjuk, hogy szakítószilárdságra és dinamikailag egy nulla anyag.

Mindig is fontosnak tartottuk , hogy ezekre rálássunk, mert mi vagyunk az utolsó szakmai kontroll egy termék elkészültében, de lehet, hogy az egyetlen kontroll.

Valójában ha hozza az anyagot és a rajzot, nem változtathatunk rajta. Ha valami változtatást látunk jónak, azt a vevőnek jóvá kell hagynia.

Van aki el is várja a szakmai kontrollt, mert a papír mindent elbír de a "vas" már szétszakadhat.



"Nicsak, lehet ezt kulturáltan is megvitatni?

Pedig a vita egyik oldalán most is én vagyok."


Megint berúgtál ? :D

2020. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Anyagra nem volt válasz.

Csak nem olyan hülye a kérdező, hogy bronzból csinálja, aminek magasabb az ára és még a hatszöget is marnia kell.

2020. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!