Két oldala 750mm és a másik kettő pedig 1000m hosszú.
2020. júl. 18. 19:49
14/59 anonim válasza:
"T" acél, vagy két laposacél összehegesztve? Mert nagyon nem mindegy. Az ilyen hosszú varrat rengeteg feszültséget tesz be a szerkezetbe.
2020. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
15/59 anonim válasza:
Gondolom ezt a szerkezetet valaki kitalálta, megálmodta. Neki illene tudni ezt kiszámolni. Nem egy végzetesen bonyolult. Ki kell számolni a kritikus pontokon a feszültségeket és abból ez kijön. Gondolom ez egy polc szerkezet egyik fele lenne és lenne még egy ilyen "láb" amire terhelnek a polcok? Ez azért nem mindegy, mert a polc itt kb. kéttámaszú tartóként viselkedik és nem csak függőlegesen terhel lefelé, hanem egy hajlítónyomatékot is bevisz a rendszerbe.
Már bocs, de ezek a szerkezetek szoktak vagy irtódrágák lenni (mert kb. 3x annyi vas van bennük mint kéne) vagy leszakadnak, elhajlanak. Aki ennyire nem ért hozzá miért nem keres szakembert?
2020. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
16/59 anonim válasza:
Milyen terhelés lesz rajta? Állandó terhelés, változó? Gyorsan változó? Nagyon nem mindegy. Ha változó akkor milyen az igénybevétel, mert olyan esetben anyagkifáradásra is kell méretezni.
2020. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
17/59 anonim válasza:
Nagyon egyszerűen kiszámolod a maximális hajlító nyomatékot, kiszámolod a tartó másodrendű nyomatékát ebből kijön a veszélyes keresztmetszetnél a hajlító feszültség. Kiszámolod a húzóerőket, abból húzófeszültséget, majd a két feszültségből kiszámolod a redukált feszültséget. Ha ez kisebb mint a megengedett feszültség (ezt a konkrét anyag minőség és a biztonsági tényező határozza meg) akkor a szerkezet statikus (állandó) terhelésre megfelel. Arra figyelj, hogy itt nem kevés anyagról van szó, és a szerkezet önsúlyát is bele kell számolni. Ezt el kell végezni a vizszintes tartókra, és a függőleges zártszelvény oszlopokra is. Ami fontos amit korábban írt valaki ha a vízszintes tartót nem önmagában terheled, hanem pl. azon egy polc van még vizszintesen és van még egy ilyen szerekezet akkor ott egy csavaró nyomaték ébred a polc miatt az ábrára merőleges irányba és a feszültség térbe ezt is bele kell számolni. A ma elterjedt S235 acél esetén az RP0,2 180-235 GPa, ez a plafon amíg terhelhető az acél. ha a redukált feszültség (biztonsági tényezővel növelt érteke, az önsúly beszámítása után) eznél kisebb akkor a szerkezet jó.
2020. júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
18/59 anonim válasza:
Bocs előző vagyok... Mivel a "T" acélt végig hegeszted, és feltehetően a hegesztés után nem lesz feszültségmentesítő hőkezelés az ott bevitt jelentős feszültséget is bele kell becsülni a redukált feszültségbe.
2020. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
19/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
Két lapos acél van.
Prés géphez kellene csapágyak és hasonlók eltávolítására vagy berakására.
A változó terhek, főleg ha présgép erősen komplikálják a helyzetet. Ottmár az anyagkifáradást is figyelembe kell venni. Ez esetben viszont nagyon nem javaslom a két laposvasből hegesztett T "szerű" acélt. Inkább keress valakit aki végigméretezi, mind teherbírásra, mind anyagkifáradásra. Ez összetetebb mint amit itt meg tudunk beszélni. Kb. milyen terhelést kéne elbírnia?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!