Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen megjelenésűek voltak a...

Milyen megjelenésűek voltak a honfoglaló magyarok?

Figyelt kérdés

Beszélek valamennyire románul és a románok azt mondják, hogy alacsony, sötét bőrű, ferde szemű, mongoloid külsejű emberek voltak.


Ez mennyire igaz?


2020. máj. 28. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én nem ismerek olyat aki találkozott volna velük.
2020. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"a románok azt mondják"

Mert ők még emlékeznek rá? :)))


[link]

[link]

2020. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem is a megjelenésükről, de a genetikájukról 2-3 éve volt erről egy minden korábbinál nagyobb tanulmány (Szegedi Tudományegyetem) és 30-40% ázsiai eredetet találtak. A románok persze nem tudományos szemszögből közelítik meg ezt a kérdést, hanem érzelmi alapon: ők az igazságtól függetlenül azt hajtogatnák, hogy a honfoglaló magyarok csúnya, alacsony, kínai emberek voltak, mert ettől jobban érzik magukat.
2020. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok román, de töriórán nekünk is ezt tanították. Szerintem nincs ebben semmi, nem tudom, miért érzik sokan személyes sértésnek.
2020. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3

Ez az egész azért egy értelmetlen vita, mert honnan is tudhatnák, hogy ki volt honfoglaló magyar már ha létezett ilyen népcsoport meg ki volt aki éppen pár évvel korábban vagy később esett ide be. A genetikai vizsgálathoz használt minták akkoriból származtak, ennyit tudunk. Az meg hogy pontoson ki hova mikor vonult be meg át, arról semmi infó nincs.

2020. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
#4 azert kicsit visszas mert tobb nep akikkel talalkoztak ut kozben es volt irasossaguk, azt irtak hogy szep emberek voltak. de amugy a franc se tudja, szerintem sose tudjuk meg, engem kulonoskeppen nem is erdekel a dolog. azon nem fog valtoztatni hogy en ki vagyok, hogy valamelyik feltetelezett osom azsai volt. attol meg en en maradok.
2020. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"tobb nep akikkel talalkoztak ut kozben es volt irasossaguk, azt irtak hogy szep emberek voltak"

Igen, az a furcsa, hogy a keleti népek általában pozitívan írtak a magyarokról külsőleg, a nyugatiak pedig negatívan, úgyhogy mindenki döntse el, melyik a helytálló. :)


"nem tudom, miért érzik sokan személyes sértésnek"

Szerintem nem a leírást érzik sértésnek, csak itt a kérdésben furcsa az a "románok azt mondják" dolog. Amúgy ha nagyrészt mokány, busa fejű emberek voltak, ám legyen. Én kb. úgy képzelem el őket mint Charles Bronsont. :))

[link]

2020. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

..A nőket meg kb. mint Karády Katalin vagy Sophia Loren.

[link]

[link]

2020. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem voltak csúnyák, átlagosak voltak e téren. Nem voltak kínaiak, szerintem egy mai mongol is kikérné magának, ha kínainak titulálnák. Ráadásul melyik kínaiak? Mert van néhány, ők elég sokan vannak és elég sokfélék. Alacsony zömök emberek voltak, a ferde szem nincs bizonyítva.

Egyfelől a genetikának nincs szüksége személyes ismeretre, adott helyen ősembereket is elég jól tudnak modellezni. Másfelől egy vándornép elég sok mással találkozik, akik viszont művelték a történetírást. A bizánci császárság meglehetően európai vonásokkal rendelkezett. A frankok, germánok, normannok, itáliaiak és mások, akiket megsarcoltak majd 100 éven át, nem barátilag nyilatkoztak róluk. Azt mondták, hogy ronda népség (viselkedésre), azt nem, hogy csúnya emberek. Pedig jól jött volan, hha mondhatták volna.

2020. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
Biztosan volt közöttük olyan is. Azért a pár száz (pár ezer) kilométer alatt csatlakozott hozzájuk pár csoport és nem látom be, miért kellene azt feltételezni, hogy ezek mind ugyanúgy néztek volna ki...
2020. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!