Ez egy mechanikai kontakt, amit a külső mágneses vonzás húz be.
Ez tényleg egy mozgó alkatrész. Némelyiknél kifejezetten hallani, ahogy működés közben kattan.
Mostanában már sok helyen a mozgó alkatrészt nem tartalmazó Hall-szenzorokat használják helyette.
2020. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Régebben elterjedt volt (vagy most is?) biciklik sebességmérőjének a jeladójában. A villára kellett szerelni a reed-relét és a küllőkre a mágnest. Amikor a mágnes elhalad a relé előtt, akkor kapcsol.
Nekem legalábbis még nem volt hall-szenzoros bringakomputerem, mindnek benne volt a "ciccegő" az érzékelőjében.
Egyszerű, mint a fakocka és olcsó, nincs igazán értelme másra cserélni.
A Hall-szenzornak is igazán ott jön ki az értelme, előnye a Reed-reléhez képest, amikor nem bináris kapcsolóként, hanem lineáris mágnesérzékelő-erősító célra van használva.
2020. máj. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
A mechanikai kontaktus védő gázas üveg csőbe van. Ne oxidálódjon a szikrát oltsa. Mágnes közelitésre zár, de van morse érinkezős is. Ha egy egy állandó mágnest tettem mellé akkor mindig zárt! Ha a másik mágnest közelítetetm hozzá akkor kioltotta a mágnest és bontoó érinkező volt. Nem korrodál! Találkoztam olyan nyomógombal ami kültérbe nedves helyen évekig megbizhatóan működött. Óvni kell a túlterheléstől!!!
2020. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 Juliusz48 válasza:
A nagyobb terheléseket nem bírja és a mechanikus felépítése miatt a kapcsolási ismételhetőség is kisebb mint a Hall szenzornak. A reed relének kicsit nagyobb a terhelhetősége, de nekem már égett be 0,3 ampertől. Erősítőt kell utána kötni pl. egy szilárdtest relét a nagyobb áramokhoz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!