Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » FI relének miért paramétere...

FI relének miért paramétere az, hogy 25A-es hálózatba kerül?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van olyan FI relé, ami egyben megszakító is, de én nem ilyet szerettem volna venni. Viszont a villamossági boltban megkérdezték, hogy hány amperes kellene. Hirtelen zavaromban 25A-est vettem, mert ennyi van jelenleg, de lehet, hogy bővítve lesz. Attól tartok, hogy elrontottam a dolgot, és a másik alternatívát kellett volna választanom, ami 40A-es lett volna... De ez már késő bánat.


Viszont szeretném érteni, hogy egy szimpla FI relének, ami nem megszakítóval egybeépített, miért paramétere ez? Miért nem elég, ha azt mondom, hogy 30 mA érzékenységűt szeretnék?


2019. máj. 29. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
És ha a hibaáram eléri a 30 mA-t akkor mit csináljon? Fütyülje el neked a gyászindulot?????
2019. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a kérdés. Engem is pont ez érdekel. Csak sokszor ezeknél a válaszoknál az a baj hogy ha valamit nem értesz akkor hagyd hívj szakembert meg minden. Tény és való a villanyszerelés is egy külön szakma. Csak sokszor már az úgynevezett szakemberekben sem tudunk feltétel nélkül megbízni. Kötöttem már át olyan kötöződobozt amit normális villanyszerelő csinált és szigetelés probléma miatt mégis elfüstölt, meg olyan kapcsolót ami trehányság miatt már aznap este sem működött. Tudom millió eset van és sok dolog befolyásolja de ha már alap dolgoknál gond van akkoŕ hogy bízzak meg pl a fí relé és kismegszakító méretezésében. 220v bármit bekötök kicserélek áthúzok jól megcsinálom, de pl a fí relé méretezése kismegszakító méretezése vezeték kereszetszet ezeknél nagyfokú hiányosságaim vannak. Sokat olvasni itt is válaszokat mimdenféle képlettel hipp hopp levezetve megválaszolva csak ez nekünk kínai. Én értem hogy senkinek nem ez a főelfoglaltsága hogy ide esszét írjon. És azt is tudom hogy ezt az alapoknál kellene kezdeni de valljuk be ha pl rendbe lenne az én lakásomban is a villamoshálózat akkor talán kevésbé érdekelne ez a téma. De azt is tegyük hozzá hogy elég sok lakásban van még elavult rendszer nagy fogyasztókkal ami veszélyes. Meg hogy sok elfogult szaki van aki szemellenzővel jár ha lehet mesterembernek nevezni és sok különböző dolgot vallanak. Pl jogy a villanysütőnekég bőven elég a 1.5 réz vagy még oda a régi 2.5 alu is megteszi. És igen ismerem a google-t is nem csak a gyk- t.
2019. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
azert 25A mert max 25A atfolyo aramot tud uzemszeruen megszakitani 30mA hibaaramnal.
2019. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy egy berendezésnek mekkora áramot kell tudni megszakítani. Láttam már olyan több 100 amperes leválasztót, ahol a leválasztás során elektromos ív képződött, és több másodpercig fennmaradt.

A FI relének a szabvány szerint 0,2 másodpercen belül meg kell szakítania az áramot, ha az nem a kiépített vezetékrendszeren keresztül kódorog a házadban, hanem például rajtad keresztül a radiátoron földelődik le, miközben téged ráz az áram. De közben a feleséged a mosógépet is használja meg a hajszárítót is, úgyhogy van átfolyó áramerősség dögivel, de az áramvédő kapcsolódnak (Fí-relédnek) ezt az összes áramot tudni kell 200 ms alatt megszakítani. Ezért nem mindegy, hogy mekkora áramra van méretezve...

2019. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!