Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ti hányszor láttatok eddig...

Ti hányszor láttatok eddig napfogyatkozást szabad szemmel?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Szabad szemmel egyszer sem. Viszont megfelelő védelemmel ellátott távcsövön keresztül néztem az 1999-est a Balaton partról.
2020. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nulla
2020. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer, először s utoljára.
2020. ápr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
1999.augusztus 11. teljes napfogyatkozás. Egy dombtetőn álló 70m magas víztorony tetejéről néztem végig. Kb 80-100 km-re lehetett ellátni, félelmetes volt ahogy közeledett az árnyék. Tisztán ki lehetett venni a teljes görbületét, pedig a tengelyvonaltól kb 25 km-re voltam. Amikor beért az árnyék, hihetetlen érzés fogott el, kukorékoltak a kakasok, a kutyák vonyítottak, a fülem zúgott. A maximumnál simán bele lehetett nézni szabad szemmel, addig hegesztő üvegen keresztül nézte mindenki. Ha rövidesen nem találják fel az örök életet, akkor az volt az első és egyben az utolsó itt az országban amit láttam, mert a legközelebbi 2081.09.03.-án lesz.
2020. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyszer, 2017 nyarán.
2020. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Én kétszer láttam életemben. Az 1999-est persze és néhány évvel később még egyet Barcelonában, ahol teljesen véletlenül voltam azon a napon, fogalmam sem volt, hogy mindenki arra készül, csak valaki a kezembe nyomott az utcán egy papírszemüveget, pár perccel a kezdete előtt, akkor tudtam meg.
2020. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 dellfil ***** válasza:

Egyszer. A "teljesség" ideje alatt - kb. 3 perc - én csak bámultam. :) Persze a kezemben ott volt a gépészektől elkacsmart egyik hegesztőpajzs. (Mindez Algyő, GOV telep 1999 augusztus 11.-én történt kb. 13 óra környékén. Percre már nem tudom.) Ahogy megjelent a "gyémántfüzér", onnan megint a hegesztőpajzson át néztem. Érdekes volt, életemben egyedi volt, (sokaknak nem adatik meg) láttam. Igen.


[link]


Na, hosszú életűek, utazók, hajrá:


[link]


Már persze akit érdekel. Mert bizonyára vannak olyanok is akiket az ilyesmi teljesen hidegen hagy... Na, azokkal nem szívesen találkoznék... És így tovább.


dellfil

2020. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Alex Fly ***** válasza:
Pontosan nem tudom megmondani... Az elsőt a '80-as évek elején az iskolaudvarról. Természetesen megvolt a '99-es teljes fogyatkozás is, a legemlékezetesebb pedig a 2001-es hajnali volt...
2020. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagy m.rha, aki szabad szemmel próbálkozik! Normális ember egy erősen sötét üveget át nézi! Ha csak egy kicsi is látszik a napból, már az is káros a szemre.
2020. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hegesztőüvegen keresztül néztem kb 5-6 éve a részleges napfogyatkozást. Teljeset még nem láttam.
2020. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!