Miért nem hasznosítják a Tesla által már 1900-ban feltalált energiatovábbítási rendszert?
Tesla találmányainak nagy része a hivatalos álláspont szerint megsemmisült. Egyrészt a műhelye a jegyzeteivel együtt egy tűzben teljesen leégett, másrészt nem volt könnyű természetű: gyakran megsértődött, magánakvaló ember volt, tehát meglehet, hogy sok találmányát le sem jegyezte vagy a terveket dühében összetépte.
Viszont az igazi indok az, hogy amíg van fosszilis energiahordozó, amíg ebből egyesek nagy hasznot tudnak húzni és gyakorlatilag az egész világot a kezükben tudják tartani (hiszen mindenhez energia szükséges), addig mindent megtesznek azért, hogy a jelenlegi rendszer fennmaradjon.
Tesle sokmindent feltalát, de ebből sok olyan is van, amiről nem tudjuk, hogy egyáltalán létezett-e. Ezért óvaintenélek attól, hogy ezt is tényként közöld, hogy lehetséges. Ahhoz korrekt leírás is kéne.
Másrészt az sem igaz teljes mértékben, hogy pénzügyi érdekek miatt nem használjuk. Ugyanis, ha valamit el akarnak tünetetni a pénzesek, azt nem hirdetik úton-útfélen. Persze bizonyos körök tudnak ról, de az átlag ember nem.
Ne keverd a kettőt!
Én úgy hallottam, hogy azért, mert nem lehet jól számlázni (nem mérhető, hogy mennyit fogyasztasz belőle).
A 20:38-asnak teljesen igaza van. Energiát elektromágneses sugárzás útján igen könnyű továbbítani, erre egyszerű otthoni példa a mikrohullámú sütő. De...
- Sugározni akkor is kell, ha éppen nincs fogyasztó, hiszen az energia termelő "nem látja" hogy a fogyasztó éppen be van-e kapcsolva.
- Különböző veszteségek lépnek fel a távolság, terep, légköri viszonyok, stb. függvényében.
- Nehéz megállapítani, hogy az egyes fogyasztók mennyi energiát vettek igénybe, hiszen ez csak a fogyasztó oldalán mérhető.
- A fent említett veszteségek miatt a fogyasztónál mért felvett energia nem szükségszerűen egyezik meg a szolgáltató által kisugárzott energiával.
- stb. stb. stb. (még van néhány indok, csak hosszú lenne kifejteni :-))
Pedro
Rettenetesen gazdaságtalan, valószínűleg nem egészséges, és egy sor mellékes problémát okoz (pl. fémtárgyak, elektromos berendezések nem kívánt reakciói).
Amúgy nagyon kevesen igenis használják ezt a módszert: rádióadótornyok közelében előfordul, hogy helyi lakosok lopják az áramot úgy, hogy antennát állítanak fel és azt használják házi "erőműnek". Ezért viszont a rádiószolgáltatók "harapnak".
"kár pazarolni a fosszilis energiahordozókat"
Attól, hogy vezetéken vagy a levegőben továbbítják az energiát, még ugyanúgy fosszilis forrásból származik az energia.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!