Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek hová fejlődik, és...

Szerintetek hová fejlődik, és mi történik az emberiséggel a következő 1-200, akár 500-1000 év alatt?

Figyelt kérdés
Mindig nagyon foglalkoztatott az a téma hogy ugyan mi fog történni a közeli és távoli jövőben az emberiséggel.Gondolok itt a technologiára ,orvostudományra felfedezésekre,vagy pl a globális felmelegedés hatásaira stb. stb. Ha a több tizezerév alatt pont most az elmúlt nagyjából 100 évben kezdtünk el ilyen mértékkel fejlődni(amit én személy szerint furálok) akkor ugyan mi jöhet még ? Mik jöhetnek? Lesz szünet megint ?vagy mostmár elindultunk,és irány a csillagos ég? Vagy esetleg visszafejlődés is elképzelhető. Kinek mi a véleménye? Szivesen olvasnám gondolataitokat a témáról.

2020. jan. 28. 01:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Most az emberi civilizáció puszta léte a tét. Ha 50 éven belül nem leszünk úrrá a jelenlegi globális ökológiai válságon, akkor a civilizációnk összeomlik így vagy úgy, tehát a tudományos-technológiai fejlődésben nagy visszaesés és hosszú "sötét középkor" várható, háborúskodásokkal, járványokkal, tengődéssel, posztapokaliptikus helyzetekkel, amivel tele a fantázia irodalom.


2. Ha 20-30 éven belül létrehozunk egy globális fenntartható társadalmat, akkor úrra lehetünk a túlnépesedés, klímaváltozás, biodiverzitás krízis, környezetszennyezés, élőhely-pusztítás/pusztulás, szociális-humanitárius válság, pándemia-veszély pozitív visszacsatolású spirálján. Ez esetben a tudományos és technológiai fejlődés folytathatja jelenlegi exponenciális tendenciáit. Ez esetben a határ a csillagos ég, 100 éven belül a várható élettartam kitolódása 120 évre magas életminőséggel, 200 éven belül csillagközi utazás és többszáz évre kitolható élettartam, 1000 éven belül transzhumán apoteózis, bármi.

2020. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#11: És te mennyi esélyt látsz rá, hogy 50 éven belül globálisan meg lesz ez oldva? Mert én konkrétan semennyit.
2020. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyre többen látjuk, hogy baj van és egyre több embernek van elege a kicsinyes nemzetállami kakaskodásokból. Én bízom benne, hogy ahogy romlik a helyzet úgy nő az emberiség többségi összefogásának az esélye.

A fenntartható globális társadalom megteremtésének ma már nincs technikai vagy elvi akadálya, csak politikai akarat kell hozzá. Annyi, hogy például az ENSZ Közgyűlését fel kell hatalmazni globális jogalkotási (alkotmányozási) lehetőséggel, és delegálni kell számára a nemzetállami kormányok végrehajtó hatalmának egy részét. Ami eddig nemzetközi egyezmények útján túl bürokratikus és lassú volt, az így megvalósítható.

2020. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
9 10 !van itt több mint 1 millió tag , lehet mást érdekel majd ez a téma úgy ahogy én gondolom. az hogy 2-3 nagyokosnak hülyeségnek tünik a kérdés nyelvoktatást tart és még Ő mondja meg hogy hol kérdezgessek ,hát az szerintem inkább már kötözködésnek tünik , szerintem ha bármelyikőtöt inteligensebbnek tartaná magát az átlagnál nem alacsonyitaná le magát itt ezzel,mert akik majd a kérdés miatt tévednek erre az oldalra nem biztos hogy ezeket a sorokat szeretnék olvasgatni .
2020. jan. 30. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!