Szerintetek a génterápiákat engedni fogja a gyógyszerlobbi, hogy elferjedjenek, és ha igen akkor milyen áron?
Mennyire lesz elterjedt gyógyítási mód? Olyan ára lesz amelyet az átlagpolgár nem fog tudni megengedni magának?
Esetleg a nagyvagyonosok örök életet kaphatnak majd a pénzükért cserébe?
A fészkes, csőmenetes fene egye már meg azt az örök életet!
Ha a pithecanthropus-ok horda varázslója csinált volna örök élet katyvaszt a homo erectus-ok, vagy a homo habilis-ok akkor is kipusztították volna őket.
Egyrészt.
Másrészt a gyógyszerlobbi fogja CSINÁLNI a génterápiát, mert nekik van rá pénzük!
Nyilván a gazdagok jobban járnak majd vele, de idővel a szegények között is általános lesz.
Tudod, mint minden más: pl. a mobiltelefon is.
Vagy esetleg nincs mobilod?
Ja, örök élet az nem lesz. Hosszú élet lesz majd, de az egyelőre 120 év.
Na már megint a konteós marhaság.
A gyógyszerlobbi fejleszti a génterápiákat kb. Sokmilliárd dollárt ölnek a kutatásba, a tesztekbe és a gyártásba.
Zente génterápiás gyógyszere is azért került 700 millióba, mert a benne lévő génmódosító vírust (amit már évtizedek óta használnak állatkísérletben), humán alkalmazásra kellett beállítani. A fejlesztés és a klinikai tesztek is horror összegbe kerültek. Nem mellesleg a humán gyógyszertisztaságú vírus létrehozása is fontos.
Az itteni laborban is le lehetne gyártani talán tized annyiból, de semmi sem garantálja hogy tökéletesen megfelelő lesz emberi alkalmazásra.
Természetesen ahogy haladunk, a génterápiák is jóval olcsóbbak lesznek, és pl az AAV alapú génmódosító vírust literszámra ontják majd a gyárak.
Ezzel a gyógyszergyárak is jól járnak, mert az AAV nem permanens és nem patogén. Immunreakcoió sem túlzottan erős. Az újonnan született sejtekbe nem kerül át. Tehát egy cisztás fibrózisos betegnek időnként el kell járnia AAV génterápiára, mert a jó fehérje kódja és a sejtek fertőzöttsége kikopik egy idő után.
(Zenténél is azért maradandó csak, mert a gerincvelői neuronok már nem osztódnak és elvileg életük végéig termelik a kijavított fehérjét)
Tehát összegezve a hibajavító génterápiák egyre olcsóbbak lesznek... de ezek egy adott kód javítására készülnek, aki eleve betegséget hordoz. Hajlamok, tulajdonságok utólagos javítása még végtelen sok idő, ha egyáltalán lehetséges károkozás nélkül. Itt is ezerféle buktató és lehetőség van.
Az örök élet nyilván hülyeség. Ehhez nagyon bele kéne nyúlni a genomba többféle mesterséges feljavított apparátust bejuttatva.
...és még számtalan öregedéssel kapcsolatos nem DNS alapú problémát megoldani. Pl a sejtekben lévő nem elbontható szemétlerakódások...
Kérdező: Érdemes neked hosszú választ írni, vagy valamilyen duplacsavaros gondolkodással úgyis kihozod végkövetkeztetésként, hogy mindenért is a gyóccerlobbi a felelős, és úgyis csak egyre nyomorúságosabb lesz a jövő?
(Legalábbis tapasztalatom szerint ez a fixa rögeszméje azoknak akik gyóccerlobbiznak meg gyógyszermaffiáznak)
És most miért kell ezen csodálkozni? Egyszerű lelkek egyesszámban gondolkodnak. Van a lobbi és kész. Ez csinál mindent, mai rossz. Ha már ketten lennének, problémát jelentene, ha nem egyfélét gondolnak.
És hiába próbálja itt bárki elmagyarázni, hogy nincs lobbi. Nem érti, (és nem fogadja el), mert nem tudja, mi a lobbi. Csak hallott ilyent és megtetszett neki.
6
Üzleti érdekek a világunk minden területén vannak.
Nem értem, miért olyan nehéz elképzelni, hogy magasabb hozamok érdekében esetleg tesznek nem túl etikus dolgokat is.
Számtalan ilyenre fény derült, és vélhetőleg nem derült fény mindre.
A média hatalmas hatalommal van megáldva. Aki kezében tartja a médiát például, az úgy alakítja az emberek véleményét ahogyan csak akarja. Ezt sem nehéz elképzelni.
Igen, minden szervezet, társaság, vállalat mögött emberek állnak, és nem valami személytelen, magasabb rendű szellemek akik mindig is etikusan cselekednek. Az embernek van rengeteg gyengéje, és bár a tudósokat, kutatókat általában a jóhiszemű kíváncsiság és haladás motiválja, ők is pénz nélkül semmit nem érnének, ezért ki vannak szolgáltatva a tőkések akaratának.
A tőkések azok meg egy teljesen más emberkategória, inkább nem mennék bele a leírásukba.
Szóval tehetünk úgy, hogy mindenki a legjobb szándék szerint cselekszik, csakhogy ezzel magunkat csapjuk be. Mert kicsiben is jól láthatjuk, hogy az emberek mi minden motiválja egyes cselekedetekre. Ez nem működik másként magasabb szinteken sem.
"miért olyan nehéz elképzelni, hogy magasabb hozamok érdekében esetleg tesznek nem túl etikus dolgokat is"
Nyilván tesznek, de alapból nem ez a céljuk.
Ha a fejlesztésben van a nagy pénz, akkor fejleszteni fognak.
Nem válaszoltál a kérdésre, hogy van-e mobilod?
Ha igen, akkor hogyan lehet ez, ha egyszer nem vagy gazdag?
30 éve ez még csak a gazdagoknak volt!
Tudod, 20 év múlva már te is élvezheted a génsebészet eredményeit.
Már 10 év múlva is, ha rászánsz egy kis pénzt.
8
A mobiltelefon azért nem jó analógia, mert a piac nem halt ki és nem is fog sosem kihalni. Mindig dobnak piacra újabb modelleket amelyek kicsivel többet tudnak mint elődjeik.
Nem úgy, működik, hogy megveszel egy telefont és az egy életre elég. Valószínű ilyen telefont is tudnának gyártani, de nem gyártanak, csak olyanokat amelyek 2-3-4 max 5 évig működnek. Aztán meg venned kell újat.
A telefonnal ellentétben a génterápia egész piacokat tűntethet majd el, egész vállalatok zárhatnak majd be. A gyógyszerek többsége felesleges lesz, a kezelések többsége felesleges lesz. El tudod képzelni ezekben mekkora pénz van és hány vállalat érintett? Meg az államnak is mekkora adóbevétele van ezekből.
Ez helyettesítsd egy életben egyszeri kezeléssel és mit kapsz? Hogy a kliensek eltűntek, a kereslet megcsappant.
Ideális esetben ha ez az állam kezében lenne, nyilván érthető lenne, hiszen a költségeiket nagyban lecsökkenté egy ilyen újítás és a közjóért tennének vele.
Viszont ezek a piacok a részvényesek kezében vannak. Képzeld magad egy részvényesnek akinek 50 millió dollárja van egy ilyen vállalatban és stabilan osztalékot kap és még az árfolyam is növekedik. Hogyan éreznél, ha a cég vezetése azzal állna elő, hogy van egy olyan gyógymód amelyet egyszer kell csupán alkalmazni? Ez a következő tíz évben a pénzbeáramlásokat 80 %-al csökkentené, hiszen az előállítási költségek nem voltak épp annyira egetverők, hogy ennél sokkal magasabb áron lehessen piacra dobni.
Mert ha magasabb áron dobnák piacra akkor az árbevétel alacsonyabb lenne, hiszen csak nagyon kevesen tudnák megengedni maguknak. Szóval optimális áron dobnák piacra ami a legmagasabb bevételt biztosítaná, de még így is 80 %-al csökkeni fog az árbevétel, hiszen az eddigi kezelésre szánt gyógyszereket már nem fogják megvenni.
Átmennél a konteóddal az ezotériába?
A génterápiát sem csak egyszer kell alkalmazni. Pont most kaptál egy olyan példát, ahol ezt leírják.
Azon kívül, hogy van olyan drága, mint a gyógyszer egész éltre.
Unalmas vagy már a hülye gondolkodásoddal. Tiszta luddista... bár még ők sem voltak teljesen hülyék. Nem akarták gátolni a fejlődést, csak több pénzt akartak kapni belőle.
Olvasd el még egyszer a bérkocsikat, és válaszolj: jó lenne most, ha személyautók helyett 𝐜𝐬𝐚𝐤 bérkocsik lennének? Tudod: már 100 éve is másfél méter lócitrom lett volna London utcáin.
És akkor még a kamionokat nem is kérdeztem.
Légy szíves, menj át az ezotériára és ne idegasítsd itt a normális embereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!