Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Különféle led-ekből össze...

Különféle led-ekből össze lehet rakni egy a napsütés fényével majd tökéletesen megegyezőt?

Figyelt kérdés
napfény , led,
2020. jan. 21. 00:17
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:

"Ugyanis nincs szoros összefüggés az élőlények várható élettartama és a biológia között."


Ez most összezavart. Maga az élettartam meg a biológia már nem szétválasztható.


Inkább azt mondanám, hogy az átlagos életkor és a különböző beavatkozásokkal lehetséges maximum nincs köszönő viszonyban sem, de így is fura.

2020. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Jogos, buta fogalmazás volt.

Úgy értettem, hogy sejt szintű biológia :)


Jó példa, hogy létre lehet hozni immortális sejtvonalakat is. Ezt a dolgot egyes élőlények jobban, mások rosszabbul tudják kihasználni.

Olyan organoidokat is majd, amik egyszerűen magától nem halnak meg.


Arra céloztam, hogy az ember 70 éves átlag életkora nem egy sejtbiológiai maximum, egyszerűen evolúciósan így fejlődtünk.


Egyes gerontológusok szerint az öregedés csak egy legyőzhető betegség, ami természetesen evolúciósan szükséges volt... megelőzve a túlnépesedést és fenntartva a genetikai változatosságot.


Ezt a rendszert sok érdekes élőlény meg tudja hekkelni, és még mi is hozhatunk létre sokkal jobb DNS javítómechanizmusokat, amivel kicselezhető az öregedés.


Nem tartom kizártnak, hogy a távoli jövőben sok génmódosítás után létrehozható természetes módon immortális ember is akár.

2020. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:
#12: Sejtettem, hogy ez akart lenni a tartalom, így már stimmel. :)
2020. jan. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!