Ez a drón giroszkópokkal a súlyerővel ellentétes irányú erőt hoz létre vagy csak tréfa?
Baromságnak hangzik? pipa
Youtube bugyraiban találtad? pipa
Április 1-jén tették fel a videót? pipa
Giroszkóppal helyzetet lehet stabilizálni, de valami meghajtás akkor is kell.
Amúgy miért nem mutatta meg közelről a drónt? Nem is beszélve a belső szerkezeti megoldásáról...
Talán ilyesmi elven működhet, már ha nem kamu:
Ott mutatja is a mérés görbéjét, ahol látszik, hogy beremeg az alany mozdulata. Ezért a mérés is lemegy, majd ugyanannyit fölfelé is.
Mert a súlyt ha felfelé dobja, akár egy árnyalatnyit is, akkor a súly levonódik addig, amíg az a levegőben van. Majd amikor visszaesik és elkapja, akkor meg nagyobb erővel hat a mérlegre. Innen a mindkét irányú kilengés a mért görbén, vagyis ne csak a görbe kisebb súlyt mutató részét nézzük.
Egyértelműen áprilisi tréfa.
Amúgy giroszkóppal létre lehet hozni olyan összeállítást, ami a gravitációt legyőzni látszik. Persze nem teszi.
Ha egy függőleges állvány tetejére csuklóval rögzítesz egy vízszintes rudat, úgy, hogy le tudjon bólintani függőlegesre, aztán erre a rúdra felteszel egy lendkereket, a rúdhoz mereven rögzített tengellyel, a rúd vízszintes helyzetében felpörgeted a lendkereket majd elengeded a rudat, a rúd nem fog leesni a lendkerékkel függőleges helyzetbe, hanem csak nagyon nyögvenyelősen, lassan fog leereszkedni, mintha a lendkerék legyőzné a gravitációt.
Valójában a súlyerő forgatónyomatékának tart ellen, a rúd és a lendkerék teljes súlya átadódik a talajra a függőleges állványon át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!