Amerikai teljesen elektromos kapacitása elég energiát elég lenne csillagközi utazásra szerintetek?
Ha az utazás időtartama nem számít, akkor igen :)
maci
Elég energiát elég lenne-e? :-)
A Naprenszer elhagyásához elég lenne elérni a harmadik kozmikus sebességet, ami a Földről indítva egy rakétát, űrhajót 152 280 km/h-ás, azaz 42300 m/s-os sebességet jelent. Egy 10 tonnás űrhajó esetén a mozgási energia:
E = 1/2 * m * v² = 1/2 * 10 000 kg * (42300 m/s)² = 8,946*10¹² J = 2485 MWh
A paksi atomerőmű 2000 MW teljesítményű, ezt az energiát kicsivel több, mint egy óra alatt termelné ki.
Persze a gyorsításhoz szükséges üzemanyagot is bele kell kalkulálni, ami nagyságrendekkel megnövelné a tömeget. De akkor mondjuk a paksi atomerőmű nem egy óra alatt, hanem egy 100-as szorzóval számolva 5 nap alatt termelné meg.
Az más kérdés, hogy ekkora sebesség annyihoz elég, hogy két csillagrendszer határán éppen csak vánszorogjon az az űrhajó, az út a legközelebbi csillagig is évmilliókig tartana.
Amerikai teljesen elektromos kapacitása elég energiát biztosítana egy csillagközi utazásra szerintetek?
(Csak mellékesen infók: A Legközelebbi csillag 4 fényév. Tehát 4 évnél rövidebb utazás nem is lehetséges. De a fénysebesség közelében végtelen energia szükséges vagyis az univerzum összes energiája sem lenne elég.)
- Ahogy #5 is áttételesen rávilágított: Mennyi idő alatt?
1 másodperc 1 óra alatt megtermelt vagy egy évnyi esetleg több energiáról beszélünk?
- Értelmes időtartam alatt akarunk eljutni a legközelebbi csillagig? Értem ezalatt hogy pl 20-30-40 évnyi utazás megfelelő?
Ha igen akkor az USA összes elektromos kapacitását tárold el úgy 1000 éven keresztül és akkor lesz elég energiád hogy egy űrhajóval 20-30 év alatt odaérj. (De csak oda. Ha visszára is kell akkor még 1000 év tárolás.)
Ha egy több generációs hajót kell meghajtani akkor bőven elég egy bika atom vagy fúziós erőmű a fedélzeten kellő mennyiségű "üzemanyaggal", pár ezer év alatt odajutnának a legközelebbi csillaghoz kezdetben gyorsításra használva, aztán meg félúttól fékezésre, merthogy nem akarnak mellette elszáguldani! (Ez a "fékezési" probléma az összes többi utazási módot is érinti!!!)
"
Az elektromos energiát nem tudod a világűrben meghajtásra használni a jelenlegi technológia mellett, így a kérdésed értelmetlen. (A napvitorla működhet, de tudtommal még csak kísérleteznek vele, nincs tényleges eredményük.)
"
Pont meg is válaszoltad mivel lehet használni!
Ugyanis ha a földről a holdról vagy akárhonnan LASER -ekkel lőnek egy erre kiképzett (nap)"vitorlát" akkor az így elektromossággal keltett fénnyomással bizony fel lehet gyorsítani egy tárgyat. Szondát de akár űrhajót is!
A másik része hogy bizony ion hajtóműben ami tulajdonképpen egy lineáris gyorsító bizony elektromossággal és mágnesességgel gyorsítják az elektromossággal ionizált részecskéket. Szóval plánehogy tud mit kezdeni vele.
Azt meg már csak halkan említem meg hogy a NASA olyan hajtóművet is tesztel illetve kísérletezik vele ahol még anyagot sem lőnek ki ilyen módon. Hanem pusztán egy eddig kevéssé kutatott és felderített jelenség, (Aminek valószínűleg quantum okai vannak.) képes erőt kifejteni egy meghatározott irányban, azaz hajtóműként használható és pusztán elektromosság működteti. Bár igaz ezt meg is kérdőjelezték páran pár helyről. Szóval ezzel még nagy a bizonytalanság valóban működőképes -e.
Ezt pedig most találtam:
Egy működőképes bár nem túl hatékony koncepció.
Viszont hátrafelé ez sem lök ki anyagot és kizárólag elektromosság hajtja (részecske gyorsító).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!