Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem Március 1-én van...

Miért nem Március 1-én van Január 1-e?

Figyelt kérdés
Miért nem tavasszal kezdődik az év?

2019. aug. 31. 14:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
72%
Mert augusztus 3-a nem szeptember 3-án van
2019. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Ismered a bibliát? Hallottál Gergely pápáról?
2019. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ólkori római naptár módosítása a mitikus papkirálynak, Numa Pompiliusnak köszönhető, aki új istenek tiszteletét vezette be, mint például Ianus.

[link]

2019. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tehát alapból nem voltak hülyék, csak később kezdték hülyén számítani, mint most az órát. Bámulatos hol tart már a tudomány.
2019. aug. 31. 17:59
 5/17 2*Sü ***** válasza:
100%

Igazából egyik megoldás sem hülyébb a másiknál.


A tavasz már mindenképpen az új év része, nyilván a nyár és az ősz is. A tél holt időszak, nem véletlenül nem is nagyon tartották számon ezt az időszakot, az év a tavasz kezdetétől az ősz végéig tartott, aztán szünet. Nyilván később praktikus volt ezt a holt időszakot is számon tartani. Mivel sem ide, sem oda nem tartozik tulajdonképpen, ezért lehet az év elejéhez is, az évégéhez is számítani. Ennek eldöntése tulajdonképpen önkényes lehetne. Viszont van misztikus, spirituális oka, ami miatt Jézus születésének időpontját a téli napfordulóra helyezték, de más vallásban is megjelenik ez. A „fény születése” ekkor kezdődik meg, nem a tavaszi napéjegyenlőség idején.


Az óra is érdekes kérdés. A nap reggel, az ébredéssel kezdődik, a természettől jobban függő ember esetén ez nagyjából a napfelkeltével esik egybe. Viszont az ember nem annyira nappali, inkább esti lény, így hajlamos naplemente után is több órán keresztül aktív lenni, tehát a nap nem este, inkább éjszaka ér véget. Közte meg ott van az az időszak, ami egyik „aktív naphoz” sem tartozik, szünet két „aktív nap” között. Hogy ezt aztán a nap elejére vagy a végéhez csapjuk, megint önkényes kérdés, egyik sem logikusabb a másiknál. A jelenlegi rendszerhez képest nem jobb és nem helyesebb lenne, ha a napot reggeltől reggelig osztanánk fel órákra, és nem éjféltől éjfélig.

2019. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Bámulatos hol tart már a tudomány." Látom, a Gyaloggaloppot ismered.


Egy kör "kezdőpontja" az, amit önkényesen annak nevezünk ki.

2019. aug. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én arról beszélek, hogy mindkettőt csillagászatilag kéne számolni. Mint a téli időszámítás, miszerint délben van dél, nem 13 órakor. Nem arra gondoltam, hogy 6-kor legyen éjfél, de az sem hülyeség. De míg az óránál legalább a nappal közepén van a nap közepe 12 óra, ami körül történnének a dolgok, mert nem értek egyet az éjszakai életmóddal. Most is sokan azt csinálják, ma is meg vannak az okai, és ma sem természetes okai vannak, régen is lehettek mesterséges okai az éjszakázásnak. De a naptárban nem a nyár közepe az év közepe. Aztán sosem értettem azt sem, hogy miért kezdődik a hét Vasárnappal az angoloknál.


éjfél0 reggel6 dél12 este18

hajnal3 délelőtt9 délután15 éjjel21

2019. aug. 31. 19:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"sosem értettem azt sem, hogy miért kezdődik a hét Vasárnappal az angoloknál."

az megvan, hogy a magyarok kisbetuvel irjak a het napjait is meg a honapokat is?

egyebkent bibliai alapjai vannak a vasarnapi hetkezdesnek, ugyhogy egyaltalan nem csak az angoloknal van ugy

2019. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nincs meg, mert ránézek egy naptárra, és nagybetűvel van ráírva, és nem azt írtam, hogy csak az angoloknál, hanem, hogy azoknál miért, ha nálunk nem. Meg gondolom attól még náluk sem vasárnap van az első munkanap a héten. Akkor hogy van a hétvége, ha az elején is van?
2019. szept. 1. 05:53
 10/17 anonim ***** válasza:
ehhez utana kene nezni a hetvege szo etimologiajanak
2019. szept. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!