Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Pécsen hol lehet normális...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pécsen hol lehet normális lányokkal ismerkedni?

Figyelt kérdés
A nem túl értelmiségi osztálytársaim mindig ilyen helyekre járnak, hogy sörház, est. Ilyen helyekre nem akarok menni, mert nem hiszem, hogy ott bármi értelmes lenne. Tudtok Pécsen valami normális helyet, ahova érdemes elmenni, ahol akár normális lányokkal is ismerkedhetek? 18/F

2018. nov. 18. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Aha, és te ilyeneket írsz egy nőnek, aki pszichológushoz jár, mert belátja hogy vannak problémái. Eszméletlen jó parti lehetsz. :D


PhD hallgató vagyok és amúgy gyógyszert is szedek, mert depressziós vagyok. Ne legyél soha életedben mentális beteg, mert ez az életedet minden területen taccsra vághatja.


És értékesebbnek tartom magam annál, mint hogy valaki a pénzemre és a testemre pályázzon, szerencsére eddig mindig sikerült észrevennem és elkerülnöm az ilyen embereket. De ha egy többdiplomás nőnél ezek magas elvárások, akkor nem tudom mi az igazán magas. XD


Nektek nem a mi elvárásainkat kellene hibáztatnotok, hanem egy kicsit jobban magatokba kellene néznetek. Én legalább most próbálkozom jobbá tenni magam és segítséget kapni abban, ami egyedül nem megy.


Ui: rengeteg korombeli nő van egyedül. Akkor valahol csak problémás a felhozatal is, csak önfejlesztéssel sokan nem akarnak foglalkozni, pedig kéne. Akkor értenétek miért olyanok az elvárások, amilyenek.

2022. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Amúgy nem kellene magyarázkodnom, de van értelmes hobbim, igényes vagyok a külsőmre, házias vagyok, jól főzök, kedvesnek tartom magam, szeretem a gyerekeket (dolgozom is gyerekek között), jó hallgatóság vagyok, az állatokat is szeretem és NEM más hátán végeztem az egyetemet, ami mellett még dolgoztam is mert nem akartam, hogy mindent a szüleim fizessenek.


Szerintem igenis érték, ha valaki időt és energiát fektet abba, hogy továbbtanuljon, hogy ezzel egy biztos megélhetést alapozzon meg magának, több lábon álljon stb.


A szüleimnek ugyan nincs diplomája, de 2 külön vállalkozásuk van, rengeteget dolgoztak egész életükben, több nyelven beszélnek, és tényleg mindent a saját két kezükkel teremtettek meg.

Én a tanuláshoz kaptam tehetséget és szorgalmat, sohasem volt kérdés, hogy egyetemre szeretnék menni. De láttam a szüleim mit tettek le az asztalra az évek alatt és igazad van, van pénzünk, jómódban élünk, van nagy ház, rengeteget utaztunk stb.


Elhiszem, hogy ez nagyképűnek hangzik, de a hasonló általában a hasonlót vonzza és ez valahol az anyagiak terén is ìgy van.

Minimum hasonló anyagi kultúrájú és helyzetű párt szeretnènk magunknak, mert akkor a pénz beosztásáról is valószínű hasonlóan fogunk gondolkodni.


Fontos a világnézet; az életszemlélet, a politikai-vallási hozzáállás mert sok olyan dolog van, amiben kevés az apelláta és hosszú távon vitákat szül. Akiket csak a pénz és testiség köt össze, ott borítékolhatóan több lehetőség lesz a konfliktusra.


Pl: a szexet lehet tanulni, de világnézetet váltani kevésbé fog valaki.


De ez csak az én véleményem.

2022. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó bekezdéseddel egyetértek.

A rokkant-kártyát elővenni egy vitában nem fair...


"valahol csak problémás a felhozatal is" -így van

De a sugallat, hogy aranyásó lenne valaki aki egy ilyen magasan edukált 'nőt' pályáz meg, az ugyanannyira értelmetlen, mint hogy te is aranyásó lennél... Vagy ha erőlteted, akkor ennyi erővel te is az vagy, és megtalálta a zsák a foltját, a te lelkiismeretedre bízom.


A pénz beosztása meg nem attól függ, mennyi pénze van valakinek. Van aki szerényen él sok pénzzel, van aki szórja a családit, tankolja az audit,, mercedest, aztán nincs mit enni, ugye?


Meg van aki megelégedik azzal, amilye van, és nem akar többet. és még ssok más egyedi eset...


Rólam szólva: Jó parti is vagyok.

De neked a pénz majd felszárítja a könnyeidet, mikor már mindenkit elmarsz magad mellől, és azoknak is, akikkel körülveszed magad. Pont ezért nem lesz a jómódúak körében Széchenyin kívül változás a gondolkodásban, mert olyan egyszerűek mint a faék, az átlagember érzéseit, egyszerű vágyait meg sem érthetik, hisz túlhaladták, és már nem látják benne az értéket. Mondjuk olyan vagyonos nem hinném, hogy lennél, de tőle neked is van mit tanulnod.


Ha hajlandó lennél megismerni, nem mondanál ilyen ítélkező dolgokat. Sem másokról. A kocka hamar fordulhat, a szomszédban láthattad mi megy, csak becsapódik a telkedbe és bumm, már nincs is az egészből semmi.


Nagyapám azért nem mehetett továbbtanulni, noha pártfogója is lett volna, mert szegény családban kellett akkoriban a dolgos kéz és a munka előbbre való volt az éhes szájak miatt. Fejből felmondta 60 éves korában is Villon tengernyi versét, tanult volt, olvasott ember, 8 általánossal, sokszáz könyvvel. És nem csak ennyit tudott. Bár én nem tudok ezekből annyit, máshoz értek helyette.

De a jómódúak döntései miatt kellett neki szükséget szenvednie, mert ugye a világnézetek/politika, ami olyan fontos juttatta odáig a világot az ő fiatalkorára.


Ne gondold többnek magad a pénz miatt. Sem az oktatás miatt. Nem ezek határoznak meg téged, sokkal inkább a vágyaid. Szerintem...


Én is szerettem volna zongorán játszani, de akkor nem lehetett, majd esetleg idővel pótlom ezt is önerőből.


Autodidakta szakmákat tanultam meg a gépészet különböző ágaiban, de ez neked nem mondd semmit ha jól értem, mert nem vagyok tele szerinted pénzzel.


Pénzügyi ismeretekkel fejlesztem magam, már jó másfél éve...


Miből gondolod, hogy aki megismerne téged, bármit is akarna kezdeni a te pénzeddel?


"És értékesebbnek tartom magam annál, mint hogy valaki a pénzemre és a testemre pályázzon, szerencsére eddig mindig sikerült észrevennem és elkerülnöm az ilyen embereket. "


Szóval te csak nálad jómódúbb nős férfiakkal fekszel le... Ezt a bizonyítványt nehéz lehet magyarázni.



Mentális bajai manapság mindenkinek vannak, és ne hidd azt, hogy ettől különleges vagy. A legrosszabb helyzetben lévők nem használják jokerként egy vitában.

2022. ápr. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Valószínű te nem emlékszel, de a stílusod alapján mi nagyon hasonló témában vitáztunk már 1-2 éve. Úgy látom sem az én véleményem, sem a te véleményed nem változott azóta, úgyhogy én ebbe még egyszer nem szeretnék belemenni. :) Szia.
2022. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha nem 31 éves vagy, akkor nem hinném. Bármilyen értelmes beszélgetést támogatok, de ha sztereotípiákra alapozod az egészet, úgy tényleg nincs értelme beszélni róla.


Ha értelmes és életrevaló társat akarsz magad mellé, akkor az nem kell se egyetemet végzett, se gazdag legyen, de neked az egyetem és a pénz számít, amik egy kapcsolatban nem lehetnek előrébb valóak az elsőnek említett erényeknél. (nem a pénz, és az egyetem)

2022. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nézd én nem tudom honnan vetted, hogy számomra csak ezek az erények fontosak. Felsoroltam sok más dolgot is. Mint mondtam, szerintem a legfontosabb, hogy az alapvető nézeteink egyezzenek. Megmondom őszintén, fiatalabb koromban azt hittem, bizonyos különbségeket el lehet nezni. Például én nem vagyok keresztény, ez távol áll tőlem. Lett egy barátnőm, aki nagyon mély hívő. Emiatt világossá vált számomra, hogy nem tudnám ezt az utat követni és gyermekeim sem szeretném hívőnek nevelni. Emiatt egy hívő fiatalemberrel nem tudom elképzelni az életem, mert ő a gyermekeinket is ebben a szellemben nevelné. Szerintem nem baj, ha az önismerete az embernek kiterjed ilyen dolgokra is, sok mindenben segíthet. Elhiszem, hogy emiatt a hívőknek nem leszek szimpi, de ez nem az én problémám.


Visszatérve az anyagiakra. Jelenleg kb. Nettó 300 ezer lesz a kezdőfizum, ha PhD után keresek egy munkahelyet. Azert ez semmilyen viszonylatban sem kiemelkedő, de szükseges egy jó életszínvonalhoz. Nem tartom magam aranyásónak csak azért; mert azt gondolom, hogy a mai Magyarországon nettó 500 ezer forintos családi bevétel alatt nagyon nehéz tisztességesen felnevelni 2 gyermeket (számomra ez a mostani elképzelésem). Elszálltak az árak és őszinten sajnálom azokat, akik nem tudnak továbblépni, többet keresni és jobb életszínvonalat teremteni, pedig mindenki ledolgoz heti 40-50 órát minimum. Megérdemelnének reálisabb, nyugatibb béreket. De itt ez nehezen kivitelezhető bizonyos munkakörökben. Emiatt tanultam tovább és próbáltam olyan kiskapukat nyitni, amik mellett nőként nem érzem majd magam kiszolgáltatottnak. Sajnálom, ha valakit ez a hozzáállás, az ambícióim taszítanak. :(

2022. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na most ment a zöld pacsi.

Az ambícióid nem bántanak, csak a hangnem, ami lehet amiatt is, amiért nem tudom, hogy te mihez kötöd az erkölcsi mércédet, lelkiismeretedet... így feltételezhetem, hogy a hangulatodhoz.


Ha el tudnád mondani, akár priviben is, miért ágálsz ennyire a hívő emberektől, az érdekelne.

Mert biztos nem azért, mert valaki tisztességesebben, erkölcsösebben élt annak köszönhetően...

2022. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!