Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lesz így párom?

Figyelt kérdés

Nagyon szorongó típus vagyok kiskorom óta. Emiatt rengeteg pszichológusnál jártam már. Egyik sem ért el nálam túl sok eredményt, de legalább már ha félve is de merek beszélni társaságban. A visszahúzódásom miatt csak az utóbbi időben szereztem egy pár barátot. Régen sokszor voltam egyedül, amitől depressziós is lettem. A félénkségem és magányosságom miatt kicsiként kitaláltam magamnak egy belső személyt, aki megnyugtat. Tudom, hogy ez a személy nem létezik, ezért mikor azért, hogy ne féljek próbálom elhitetni magammal, hogy van aki bennem van és megvéd, olyankor egyre kevésbé sikerül.

Két éve az erős szorongástól pszichotikus állapotba kerültem, ami leginkább álomszerű érzéssel és pániktünetekkel keveredett. Ezek a testi tünetek az orvosomnak hála megszűntek, de a félelem az emberektől, élettől, meg a szomorúság megmaradt.

Sokat bántottak mindig a visszahúzódás miatt és leginkább azzal vágtak vissza, hogy így sosem lesz párom, mert senkinek nem kell egy ilyen félős lány. Mostanában gyakran gondolkodok ezen, mert valóban még nem volt barátom. Mondjuk volt akinek tetszettem, de az nekem nem, vagy fordítva. Én nem mennék bele futó kapcsolatokba, fontos nekem minden esetben, hogy meglegyen a kölcsönös vonzalom, és fogadjanak el egy zárkózottabb személyiségként.

Szerintetek így mennyi esélyem van párt találni? Van köztetek olyan aki szintén lelki problémákkal küzd és mégis boldog kapcsolatban él?

Előre is köszönöm! 18/L



2017. aug. 29. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi esélyed van?

Nem mondom, hogy nagyon sok, de azért van, sokkal több, mint ha fiú lennél ugyanilyen tulajdonságokkal. :D

2017. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen ismerek kettő ilyen lányt is. Szerintem nagyon szépek és bajosak, de félénkségük miatt nagyon alulértékelték magukat és férfibszemmel eszméletlen férfiatlan fiúkkal HÁZASODTAK ÖSSZE elég fiatalon 20 évesen szintén nagyon félős fiúkkal. Szóval azt mondom neü feltétlen rossz, hogy te azért válogatsz kicsit. És egyébként az, hogy te ilyen vagy, az pont addig fog tartani, hogy valakivel egynásba szeressrtek. Az hatalmas önbizalombombát tud adni. Csak át ne ess a ló túloldalára. Szóval igen, van esélyed.
2017. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"szintén nagyon félős fiúkkal"


What? Mert az úgy korrekt, hogy egy félős lánynál kizáró ok a félénkség? Én fiú vagyok, de nem lenne pofám olyan tulajdonság miatt visszautasítani egy lányt, ami rám is jellemző. Vagy ha megtenném, utána eléggé undorodnék magamtól.

2017. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen lányokat általában nehezebben veszik észre a fiúk, de azért van esélyed :) szerintem aranyos ha egy lány visszahúzódóbb (fiú létemre én is az vagyok), viszont az ismerkedés is nehezebb. Nekem pld emiatt könnyebb neten ismerkedni :)
2017. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen vannak lelki gondjaim de én nekem meg pont azért nem volt mert nem akarom másokra erőltetni a gondjaimat ezért aki úgy próbál közeledni azt rögtön eltolom magamtól..

Amúgy rajtad múlik, ha akarsz akkor lesz, hidd el.

18f

2017. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezekkel küszködtem/küszködök... Mármint tényleg ugyanezekkel. A +személyiség, depresszió, szorongás, pánik, és még egy rakat más dolog is jelentkezett, ami gondolom Nálad is... Durva.

Sok kapcsolatom volt már (viszonylag), de ők szinte mind normális"" emberek voltak, de legalábbis nem értették az én problémáim. Ez a legnehezebb, hogy egészséges kapcsolatra vágyom, de egyben ugyanolyan beteg"" emberrel, mint amilyen én is vagyok. Hogy lesz-e párod nem tudom, de a legjobbakat kívánom. :)


Mellékelt kérdés: nem akarsz beszélgetni? Nem gond ha nem, de örülnék egy sorstársnak. Oh, és nem "nyomulni" akarok, tényleg csak beszélgetni. :)

18/F

2017. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!