Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ez normális? Velem van a baj?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális? Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Először is, 15/l vagyok. Vágyok a párkapcsolatra, szeretnék valakivel ölelkezni, csókolózni, de én furcsa vagyok. Látom, hogy amikor a barátnőim beszélnek arról, aki tetszik, akkor mindig ez az: Úristen,hozzám ért, rám nézett! Végre újra láhatom! Milyen helyes! Stb.

De nekem fél éve tetszett utoljára egy fiú, akkor pillangók voltak, meg folyton vigyorogtam amikor a közelemben volt, de ez most már elmúlt. Látom rajta, hogy még mindig tetszem neki, de én nem érzek semmit, ahogy más fiúnál sem.


2017. márc. 26. 16:57
 1/4 A kérdező kommentje:
+szwrintem nem vagyok leszbikus sem. Olyan semleges mindenki, akárjogy erőlködöm. De régebben tetszettek, akkor most miért nem?
2017. márc. 26. 16:58
 2/4 anonim válasza:
Én is így vagyok vele,szerintem csak kinőtted ezt az őrületet.De jobb is!
2017. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ezután az őrület után mi következik?
2017. márc. 26. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a rahongás, a szerelem a mozgatórugója egy kapcsolatnak. Persze egy izgalmas dolog, ha úgy kezdődik, de a legtöbbnek ez a buktatója is (irónikus, de így van), hogy ez elmúlik, és a pár még mindig ezt keresi.

Nincs veled baj. Ez normális. Az ember életében normális esetben ez nem mindennapos.

Az ilyen akkor is elmúlik, ha összejöttök, és minden klappol.


Magyarázat: hormonok. Most már ilyen időseb beáll a hormontermelésed, mely nyilván havi ciklusban is változik, de nagyobb távlatban is.

A rajongásért felelős hormon (nevezzük "szerelem hormonnak") nagyjából fél-másfél évig termelődik csak. Kb ennyit szoktak kibírni a párkapcsolatok.

Ennek a helyét veszi át ideális esetben egy sokkal lassabban termelődő hözmön, az ún "szeretet hormon". Ez a közös élmények alatt termelődik. Nem rajongást, hanem köződést, szeretetet, tiszteletet érzünk a partner iránt.


Nagyvonalakban így működik. Persze az e"bbi is ijra elkezdhet dolgozni. Szó szerint akármikor, akárki felé. Én a helyedben nem várnám ezt, megnéznám inkább, ki tetszik reálisan :)


Ha valami nem tuszta, írj privátban ;)

19f

2017. márc. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!