Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan legyen így önbizalmam?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyen így önbizalmam?

Figyelt kérdés

Ha mindenki csak szivat és átver, lekoptat, lekopik, unalmasnak talál egy idő után, nem kapok kb semmi pozitív vissza jelzést csak tényleg olyanoktól akik akárkivel járnának már (...) akkor hogyan legyen önbizalmam?

Unalmas vagyok, nincsenek komolyabb barátaim, nem vagyok se szèp se csúnya, semmiben nem jeleskedem, tiszta átlagos vagy átlag alatti vagyok. Akkor honnan szerezzek önbizalmat, hogy mindez megváltozhasson?

Azt olvastam már sok helyen ha van önbizalmad akkor jobban tudsz barátkozni, társat találni, minden jobban fog menni... de így hogyan ha semmihez nem értek, mindenben rossz vagyok?

Kérlek segítsetek, hogy hol indulhatok el a jó út irànyàban :)



2017. jan. 24. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdetnek dobd el ezt a "selejt" szerepet.

Önbizalmat tudsz szerezni sportokból is, testépítéssel is, de ha tanulsz és jó jegyeket kapsz még akkor is nőni fog az önbizalmad.

Tartsd a szemkontaktust másokkal, nyugodt szívvel mosolyogj rá valakire.

2017. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első dolog, hogy ne tedd külső tényezőktől függővé az önbizalmadat. Ne attól várj önbizalmat, hogy valaki szeret, megbecsül, jár Veled hosszabb ideig. Ugyanis ez társfüggőséghez is vezethet (amikor mániákusan ragaszkodsz valakihez, bárki az, csak legyen már valaki), meg torzít is, mert tudnod kell, hogy a legértékesebb emberek is elhagyatottak néha, tehát nemcsak a Te értékedtől függ az, hogy mások hogyan viszonyulnak hozzád.


Nem kell jobbnak lenned másoknál, nem kell másokra hasonlítanod, nem kell a legszebbnek lenned. Semmiképpen nem kell tökéletesnek lenned. Szóval az első lépés: a lexarom tabletta :-) Kérdezik mások, hogy mik az elvárásaid velük szemben? Ismersz valakit, aki azért él, hogy a Te igényeidnek megfeleljen? Na látod! Nekem sem kell ezt tenned.


Ha emberekkel beszélgetsz, amellett, hogy figyelsz rájuk és a mondanivalójukra, beszélj arról, ami Téged érdekel, ami Téged érint.

2017. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Firedoom ***** válasza:

Jo ut? Tudja fene. Szinte semmi onbizalmam nincs, de megis baratokkal vagyok korulveve. Jo, az teny, hogy kapcsolati teren mar kozel sem allok ilyen jol, de tanaccsal talan meg igy is szolgalhatok.

Elosszor is csak magadnak akarj megfelelni es szard le masok velemenyet. Meg a sztereotipiak se erdekeljenek, azok se, hogy kinek mi tetszik, milyen az alom no/pasi es a tobbi. Tuti akad olyan akinek te leszel az ideal es tegyuk fel nem busman es nem a vilag vegen lakik.

Ha ez megvan akkor nezz bele egy tukorbe es jojj ra: szep vagy vagy az lehetsz. Hogyan? Kepzeld el magad kb fel evvel kesobb es azt, hogy akarsz kinezni. Ilyen olyan frizurat akarsz, lilara fested az orrod vagy mettom en. Legyel kreativ es neked tetszen ennyi.

Lehetsz atlagos, lehetsz unalmas, csak legyel boldog a borodben es kitarul a vilag.

2017. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
19/L
2017. jan. 24. 15:39
 5/5 anonim válasza:

Igen, Az önbizalom hiány átmeneti jellemhiba, és itt kulcsszó az, hogy ÁTMENETI. Más kérdés, hogy az átmenet lehet egy hosszabb ideig tartó folyamat is.


Hogy szerzel önbizalmat? Úgy, hogy találsz valamit, amiben jó vagy, ez bármi lehet....és azt elkezded csinálni, folyamatosan...addig amíg el nem kezdesz sikereket elérni benne. Ezek a sikerélmények vezetnek majd el az önbizalomhoz. De ez nem éppen rövid folyamat, és lesznek benne pillanatnyi kudarcok is, de ettől még tovább kell menni.


Ne más emberektől várd, hogy adjanak neked önbizalmat, az nem fog menni. Az emberek ösztönösen boldog, önbizalommal teli emberek társaságát keresik... aki nem ilyen, azt nagyon gyorsan lekoptatják, de ezt már Te is tudod.

2017. jan. 31. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!