Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem akarom bemutatni a lányt(?)

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarom bemutatni a lányt(?)

Figyelt kérdés
Nem akarok barátnőt magamnak mert kínosnak, cikinek érzem bemutatni a családnak. Egyszerűen nem tartom magam olyan helyesnek, jóképűnek hogy legyen párom. Családom szerint jól nézek ki. 2 méter magas vagyok, viszont nagyon vékony testalkatú. Úgy vettem észre eddig hogy a lányok érdeklődnek irántam meg nyilván én is irántuk de nem akarok velük összejönni. Tök kínos ez a bemutatkozós dolog. Miért érzem így?

júl. 28. 13:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Régen randizni is mentem, ma már azt sem. 19 vagyok
júl. 28. 14:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris ezt neked kéne tudnod hogy miért érzel így, ezt ennyi infóból nehéz lenne megállapítani de ha tippelnem kéne akkor vagy nincs önbizalmad vagy csak nem bízol a családodban hogy áldását agyják rá.

Egyébként pedig nem muszály bemutatni a családnak a párod egyből, várhatsz vele amikor már úgyérzed hogy készenállsz rá.

júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A családdal biztos hogy nincs ilyen gond. 100% hogy velem van a gond, csak nem tudom mi
júl. 28. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Hány éves vagy?
júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
19
júl. 28. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Remélhetőleg majd kinövöd.
júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy kínosnak vagy cikinek érzed bemutatni a barátnőt a családodnak, sokkal inkább az önbizalomhiányból vagy a bizonytalanságból eredhet, mint a tényleges megjelenésedből vagy más külső tényezőkből. Ez az érzés gyakori, különösen akkor, ha úgy érzed, hogy nem felelsz meg bizonyos elvárásoknak, vagy ha önmagaddal kapcsolatos negatív gondolatok tartanak vissza.


### Miért érezheted így?

1. **Önbizalomhiány**: Lehet, hogy nem érzed magad elég jónak, és attól félsz, hogy a családod vagy a lány családja kritikus szemmel néz majd rád. Az önmagadról alkotott kép, ha túlzottan negatív, könnyen vezethet ahhoz, hogy elkerüld az olyan helyzeteket, ahol úgy érzed, hogy „megítélhetnek”.


2. **Félelem a családi elvárásoktól**: Néha a családtagok véleménye és elvárásai is nyomást gyakorolhatnak, különösen, ha magasra tették a lécet. Ez fokozhatja a szorongást, hogy esetleg nem felelsz meg az elvárásaiknak.


3. **Szociális szorongás**: A családi környezetben való bemutatkozás általában szociálisan terhelt helyzet, ami szorongást válthat ki. Attól is tarthatsz, hogy nem tudsz megfelelően viselkedni vagy nem találod a helyed ebben a helyzetben.


### Hogyan lehet ezen túllépni?

1. **Önmagad elfogadása**: Próbáld meg elfogadni a saját megjelenésedet és értékeidet. Mindenki más, és az, hogy te hogyan látod magad, nem mindig tükrözi azt, ahogyan mások látnak téged. Ha a családod azt mondja, hogy jól nézel ki, érdemes elgondolkodni rajta, hogy lehet, hogy igazuk van.


2. **Fokozatos kitettség**: Ha a bemutatkozás gondolata túl ijesztő, akkor érdemes lehet fokozatosan közelíteni ehhez a helyzethez. Először találkozz a lánnyal olyan helyzetekben, ahol nem kell bemutatkozni, majd később, ha már kényelmesebben érzed magad vele, akkor gondolkodj el a családi bemutatáson.


3. **Nyitottság és kommunikáció**: Ha van valaki, aki igazán tetszik, érdemes lehet erről őszintén beszélni vele. Valószínű, hogy ő is érez hasonló szorongásokat, és együtt könnyebben túlléphettek ezen.


4. **Belső munka**: Az önbizalom és a szorongás kezeléséhez hasznos lehet egy kis önismereti munka vagy akár szakember segítségét is igénybe venni. Ez segíthet abban, hogy jobban megértsd a saját érzéseidet, és megtanuld kezelni a szorongást.


Az érzéseid teljesen érthetőek, de fontos, hogy ne hagyd, hogy ezek visszatartsanak azoktól a lehetőségektől, amelyek boldogságot hozhatnak az életedbe.

aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!