Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért csak lelkileg sérült...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak lelkileg sérült emberekhez vonzódom?

Figyelt kérdés
Hiába van egy fiu aki tök jó fej,tisztelettudó,kedves és elkezd bejönni nekem mégis jobban vonzódok azokhoz akik lelkileg sérültek.Pl most volt egy srác aki eléggé tetszett és van egy nagyon közeli fiu haverom akit elhagytak a szülei stb(nem részletezném) és mikor megtudtam egyből elkezdtem érezni valamit a srác iránt(mellesleg külsőleg tök rendben van).Miért van ez és mit tegyek hogy ne így alakuljon?Akárhányszor valaki lelkileg sérült fiuval találkozom elkezd bejönni.Viszont ha jön egy fiu akinek minden rendben van az életével és megnevettet az nem jön be.Azért van mert énis sérült vagyok ès úgy érzem hogy más aki hasonlót átélt jobban megért?Vagy mitől?Hogyan küzdhetném ezt le?Szeretnék egy érzelmileg stabil emberhez kötődni de valahogy mindig a sérült lelkek kötnek le,hiába nem annyira jófejek,kedvesek mint a másik.Mit tehetnék?Mitől van ez?
2021. máj. 21. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

"Azért van mert énis sérült vagyok ès úgy érzem hogy más aki hasonlót átélt jobban megért?"


Érzel magadban valamilyen lelki sérülést, vagy mi miatt kérdezted?


Szerintem egyébként amiatt, mert az a szerep vonz, hogy megmentheted őket és "hasznos" lehetsz, hőse lehetsz egy másik személynek. Mivel ugye lelki sérültek, ez nem igazán fog összejönni, szóval inkább csak fájdalom és sírás lesz belőle.


A másik ide tartozó ok az lehet még, hogy mivel a sérültségük okán nagyon hamar megnyílnak neked, azt érzed hogy nagyon nagy bizalmat kapsz, ami egy hamis erős kötelék érzését ültetheti beléd. Hamis, mert mindenkinek panaszkodnak, illetve nincs semmilyen kötelék, csak megsajnálod őket.


Illetve még az is nagyon esélyes, hogy nagyon empatikus vagy, nagyon könnyen átérzed a másik fájdalmait, rossz élményeit, érzéseit, legyen bármiről szó.

2021. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van elsőnek, szerintem is inkább az, hogy szeretsz megmentőt játszani. Volt olyan barátnőm, akinek ugyanígy csak a "sérült lelkek" jöttek be, össze is jött egyel, és egészen addig működött a dolog, míg rá nem jött, hogy a srác nem akar megváltozni, nem akar "jobban lenni", elvan a saját kis zárt, sötét zugában. Barátnőmet is még jobban lehúzta csak lelkileg.

Mindenki valamilyen tekintetben sérült, a különbség csak az, hogy ki hogy tudja kezelni, mennyire mutatja ki, mennyire hagyja, hogy ez uralkodjon fölötte. Van, akinek ez egyedül megy, van, aki pszichológustól kér segítséget, de a vak vezet világtalant helyzetből csak sírás lesz.


Lehetsz emellett empatikus, de akkor szerintem nem csak velük szimpatizálnál, hanem a többi emberrel is ilyen szinten, és akkor nem csak a "sérültekhez" vonzódnál.

2021. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan ilyen vagyok.

Csak srác és a sérült lányok jönnek be inkább

2021. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!