Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miert alakul at a szerelem szeretette? Ez jo dolog? Hogy veszem eszre hogy ez tortent?
"de nagyon kotodok hozza es o is hozzam"
ám:
"hat annyit talalkoztunk a nyaron hogy nem erezzuk mar a szeretetet egymas irant de hianyzunk egymasnak"
Annyira kötődtök egymáshoz, hogy a sok találkozásotoktól már nem is érzitek a szeretetet.
Ha a nyári sok találkozás ezt okozta, nem pediga szerelem/szeretet megerősödését, akkor az soha nem is volt jelen kapcsolatotokban, hanem más híján, egymásrautaltságból hittétek, hogy ott van.
A szerelem az egy hormon koktél: nagyon erős, és pont úgy működik, mint a kábítószer.
A hatása is pont úgy múlik el: mondjuk fél évente feleződik.
Persze itt is lehet növelni az adagot, egy ideig.
Aztán, ha minden jól megy, megjelenik a szeretet is, ami már tartós is lehet.
Nálatok viszont inkább csak kötődés van, ami azért nem igazán jó. Nem jó az, ha csak a hiányérzet köt össze titeket. Amíg még működik a szerelem, addig lehet - de utána?
Kedves Kérdező!
Másképp is fogalmazható: amiben Ti, vagyis Te épp leledzel, azt úgy nevezik függőség. Egy kialakulóban lévő féltékenység sem más, mint függőség... tulajdonképpen azt érzed, hogy a Te hangulatod, jó kedved, örömöd, boldogságod a párodtól függ. Hogy Ő mit tesz, mit mond, mit cselekszik, hogyan hordoz a tenyerén, hogyan figyel csakis Terád, vagy éppen hogyan nem figyel rád, hogyan nem teszi mindazt, amit pedig Te szeretnél, amit elvárnál tőle. Mert közben... figyeld csak meg, tele vagy-e elvárásokkal... mint pl.: - Ha én annyira szeretem Őt, akkor Neki is éppen annyira kéne szeretnie engem... - ez egy romantikába hajló elvárás.
De, mint minden elvárás, ha kielégül: nagy élvezet, boldogság tudat... ha meg kielégületlen marad: gyötrelem, boldogtalanság.
A folyamatos elvárás is FÜGGŐSÉGet okoz! Pont, mint a narkotikum, vagy alkohol.
Ismered a mondást... " A szerelem, öl, butít s nyomorba dönt!" - Ezt nem véletlenül találták ki már jó régen. Mivel így igaz. Magam is megtapasztaltam.
S ha Te azt érzed, hogy egyik pillanatban sok már neked, de ha meg nincs melletted, akkor mindjárt hiányozni kezd... nos ez a szerelem, azaz függőséged legbiztosabb jele. Ami persze lehet jó esetben kölcsönös... (had szenvedjen a másik is...nélkülem), de lehet akár plátói is.
A szerelem mindig kíván valamit, azaz valakit! Leginkább lelki/testi vágyai kielégülését akarja, amelyet párja biztosíthat számára.
A szeretetben nincs függőség. Mert a szeretet nem kíván semmit. Nem függ semmitől. Nem függ pl. attól, hogy X.Y. (vagy a párod) felköszöntött-e téged neved napja alkalmából. Mert akkor is szereted, ha felköszöntött, s akkor is szereted, ha elfelejtett felköszönteni. (Legfeljebb szóvá teszed, de nem haragból, s bosszút sem állsz ezért rajta) Ez a TISZTA, más nevén FELTÉTEL NÉLKÜLI szeretet! Nem függ senkitől és semmitől.
Ha Te ezt érzed a pároddal szemben, akkor valóban szereted. Ha nem pont ezt érzed, akkor valószínű feltételesen szereted, tehát mondhatni függőségi viszonyban vagy Tőle. Ha függsz valamitől/valakitől... a hiányától szenvedsz előbb-utóbb. Innen tudhatod, hogy függő vagy-e, avagy nem. Ha 2-3 hétig nem találkozol vele, s azalatt nem fáj a hiánya... na akkor kezdhetsz szeretetre gondolni.
Ezeket gondold át...
Az ERŐ legyen Veled!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!