Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek baj, ha egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek baj, ha egy autista fiúba vagyok szerelmes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden; 15 éves lány vagyok, és egy rajz kiállításon megismertem egy 16 éves fiút. Látszólag teljesen egészséges, viselkedése se tűnik furcsának. Igazából kifejezetten helyes, zöld szeme van és szőkésbarna haja(bár ez nem lényeges). Nagyon tehetségesen rajzol, mutatta pár művét, és művèszeti gimibe jár. Viszont kerüli az emberek társaságát, és szeret egyedül lenni, mikor elhívtam valahova, az volt a kikötés, hogy ne legyen sok ember a közelben. Gyakran egy-két szava mondatokban válaszol, vagy a mondatai nyelvtanilag hibásak.Néha elbambul, vagy képes például a földet egy bottal piszkálni óràkig. Azonban érdekes (és a szülei szerint nála furcsa), hogy engem annyira közel enged magához, mint senkit, és néha úgy hülyéskedik és poènkodik mint akármelyik kortársa. Eleinte csak én hívtam el mindenfélére, de már ő is kezd kezdeményezni. Múltkor nagy nehezen bevallotta, hogy tetszek neki, ami nem baj, mert nekem is ő :) Sajnos nem tudok sokat az autizmusról, így a kérdéseim: nem okozok-e neki valami lelki sèrülèst ha összejövök vele? Mire figyeljek hogy ne bántsam meg?( eleg érzékeny) És a szüleimnek hogyan mondjam el? Nem mutattam még be a fiút, ugyanis elég intoleránsak a valamilyen sérüléssel élőkkel szemben. Minden tanácsot szívesen várok, mert tényleg nem tudom mi legyen. Próbáljam meg? Köszi előre is :3



2017. júl. 1. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

"Viszont kerüli az emberek társaságát, és szeret egyedül lenni, mikor elhívtam valahova, az volt a kikötés, hogy ne legyen sok ember a közelben. Gyakran egy-két szava mondatokban válaszol, vagy a mondatai nyelvtanilag hibásak.Néha elbambul, vagy képes például a földet egy bottal piszkálni óràkig"


Úgy néz ki, mintha ez neked teher lenne, akkor meg minek? A külseje tetszik? És? Az kevés.

Ha ezeket el tudod fogadni, akkor jöjj össze vele. Ha nem, akkor ne! Csak azért nem kell összejönni senkivel, hogy ne bántsd meg, hogyha nemet mondasz.


Ha gyakran 1-2 szóval válaszol neked elég? A kapcsolat egyik legfontosabb műkdötető egysége a kommunikáció!!!!!!!!! Ha ez nem megy, akkor tele lesztek ki nem mondott problémákkal.


Én nem nézem le a sérült embereket, és el is fogadom őket, viszont mindenkinek joga van kimondani, hogy : Nem, nem akarok párkapcsolatot vele, úgy érzem, egy mozgássérülttel nem tudnék párkapcsolatban lenni, mert örökmozgó vagyok és ez hátráltat. Vagy nekem fontos a koommunikáció, de ha valaki ezt nem tudja nekem viszonozni, akkor nincs értelme.


A saját károdra nem kell áldozatokat hozni egy kapcsoaltért sem!


Dönts!


Nem mellesleg bizarr,hogy már kiállításra is ismerkedni "kényszerül" egy ember. Mintha 14-15 évesen kórosan párkapcsolatokba kéne bele bonyolódni.

2017. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ha ilyen közel engedett őhozzá és neked bejön a fiú akkor folytassátok ezt az ismerkedős dolgot mert ahogy mondtad jó hatással vagy a fiúra, az is lehet hogy sikerül őt megváltoztatnod valamennyire
2017. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedved 1-es!

Nem, nem teher számomra a viselkedése, csak leírtam milyen, mert az autizmusnak sok megjelenési formája van. Én elfogadom így, és velem gyakran kifejezetten beszédes, csak másokkal nem nyitott a kommunikációra. A kiállítás dolog annyi volt, hogy az ô rajzait állították ki, meg másokét is persze, én meg pár barátnôm elmentünk megnézni. Ekkor találkoztam a fiúval, de csak pár szót beszéltünk, és megdicsértem a mûveit. Utána mondta, hogy örül, hogy legalább valamibe ô is jó, mert autista. Késôbb megkeresett facen, beszélgettünk, és én elhívtam sétálni.

2017. júl. 1. 12:55
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

A szülei is azt mondták, hogy jó hatással vagyok rá, kicsit mintha változott volna. De nem akarom tönkretenni lelkileg, mert szeretem, de nem tudom hogy egy kapcsolatof kibirna-e, vagy hogy viselne. Lehet jobban járna ha csak barátok maradnánk. Nem tudom.

2017. júl. 1. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
azt mondta hogy tetszel neki akkor azzal okoznál nagyobb lelki problémát ha nem jönnétek össze mert azon rágodna miért nem és ez a fiú nem beteg hanem szimplán antiszociális
2017. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Jól gondold meg. Ha nem nyílik meg mások előtt, a szüleid és a barátaid előtt sem fog,ami nem a legkellemesebb dolog. Igaz,hogy ez az autizmus egyik sajátossága, de mindkettőtöknek problémát fog okozni.
2017. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mi újság vele azóta? :D
2017. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elhívtam megbeszélni a dolgokat. Nagyon aranyos volt a reakciója, mert azt mondta, hogy igaz neki tetszek, de nem várja el tőlem is ezt. Mikor mondtam, hogy nekem is ő, elsírta magát :3 Igazából kijelentette, hogy most érez először komolyabb érzelmi kötődést, és meglepte hogy viszonzásra került. Nevelőszülők nevelik, bátyja tavaly halt meg autóbalesetben, csoda hogy fel tudta dolgozni, csak ezért féltem elmondani neki. De minden jól ment, összejöttünk :D (már csak az én szüleimnek lesz kihívás elmondani)
2017. júl. 25. 18:03
 9/10 anonim válasza:
100%
nyugodtan viselkedj vele ugy, mintha nem lenne autista, ne ez legyen az elso szempont amit benne latsz. amik lehet hogy megkonnyithetik a dolgod: legyel lenyegretoro, es ne vard, hogy "kitalalja" a gondolataidat. pl. ha szeretnel elmenni vele fagyizni, ne azt mondd, hogy "olyan meleg van, jol esne valami husito", mert ezt neki nehez lesz kitalalni, hogy neked ezzel mi a szandekod, mit szeretnel elerni. csak siman mondd, hogy szeretnek elmenni veled fagyizni. ez csak egy pelda volt termeszetesen. ha gondot okoz neki a sok ember, eloszor ne ugy mutasd be a csaladodnak, hogy az osszes nagyszulo, kistestver es mindenki ott van, mert az meg egy tipikus embernek is rendkivul frusztralo. egyszerre mondjuk 1 embernek, anyudnak, vagy apudnak, aki jobban toleralna. egy ido utan ugyis megismerik, es latni fogjat magat a fiut is, nem csak az autizmusat. es akkor mar nem lesz semmi baj. hajra nagyon drukkolok nektek! udv, egy auti-spec gyogypedagogus :)
2017. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi újság azóta? Tudom régi kérdés, de hátha. :)
2018. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!