Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek? (többi lent)

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Eléggé stresszelős vagyok plusz még ott az érettségi is a nyakamon. VAn egy barátom, aki már egyetemista, 1,5 éve vagyunk együtt. Távkapcsolatban élünk, heti 1-2 napot vagyunk együtt. Ő tanul és melózik én csak tanulok. Alig van szabadieje, és fáradt is. Alig tudunk beszélni egymással, hol neki van órája vagy melózik, vagy én vagyok suliban. Azt mondja szeret, és velem szeretné leélni az életét. Énis nagyon szeretem, nagyon fontos ember nekem. Viszont a sok stresszelés, meg az, hogy alig beszélünk, elkezdett komolyan aggasztani, depressziós lettem. (egyhébb változat, mindig sírhatnékom van, nincs kedvem semmihez, sokat fogytam stb) Mondtam, neki, hogy nem lesz ez így jó és megkértem rá, hogy próbáljon meg jobban odafigyelni rám, amikor távol vagyunk próbálja kimutatni akkor is, hogy szeret. Régen ez másabb volt, reggel azonnal írt, sokat beszéltünk. Persze akkor nem dolgozott. Most amikor nála voltam, volt egy rossz álmom, ahol találkozott egy csajjal, én meg rajtakaptam őket. Ekkor a saját "testében" jelent meg az álmomban,utána amikor megkérdeztem, hogy mégis miért, és hogy miért nem mondta el, akkor meg egy számomra ismeretlen pasi képében jelent meg. ÉS ez az ismeretlen pasi olyan dolgokat és olyan stílusban vágott a fejemhez, ahogy azt a barátom nem tenné. Gondolom ezért nem a rendes testében mutatta az agyam őt álmomban. Szóval a kérdés az lenne, hogy tényleg lehet-e valaki annyira nagyon fáradt, hogy elhanyagoljon mindent? Elhiszem és megértem, hogy fáradt, csak aggódom, hogy elveszítem. A napjairól nem sűrűn számol be, néha eltitkolta, hogy nem ment dolgozni, mert tanult helyette. Mit tudnék én teni, hogy ne hatalmasadjon el a depresszió rajtam, és rájöjjek, hogy tényleg szeret-e? Bocsánat, hogy hosszú lett, a válaszokat, tanácsokat pedig köszönöm!

2017. dec. 19. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem az a szomorú tapasztalatom, hogy jelenkorban bizony ez az élet rendje. Nekem az első hosszútávú kapcsolatom az érettségi után ment szét, elhidegülés, eltávolodás miatt. A következő az egyetemi felvételit követő, első szorgalmi időszakban. Aztán véget ért egy a szakdolgozat/államvizsga idején és így tovább. Volt, ahol elhúztuk az elkerülhetetlent, mert nagyon szerettük egymást és inkább duzzogtunk, veszekedtünk, esetleg próbáltuk olykor higgadtan megbeszélni a dolgot... De a vége mindig ugyan az lett.. Sajnos vagy nem sajnos, de amikor ilyen nagyobb horderejű váltás éri az ember életét megváltoznak az összetartó erők. Akarva, akaratlanul, de átrendeződik a fontossági sorrend. Ezt pedig jellemzően csak sokkal később veszik észre a felek, de legalábbis sokkal később kezdik el már nem tolerálni. Akkor pedig már túl sok víz lefolyt a Dunán, túl sok sérelem érte őket és egy teljesen új helyzetben találják magukat. Persze, kivétel ha a kapcsolat maga még "friss" volt a változás előtt. Hisz az is egy komoly változás az ember életében. De ez a másfél év amiben ti vagytok, vagy amiben én is általában voltam már jócskán kicsúszik ebből az intervallumból.

Az álomról pedig.. A megcsalás azért jelent meg, mert az egyfajta "legális" ok a másik számonkérésére. A lelked mélyén tudod, hogy mennyire elfoglalt és fáradt és azt is tudod hogy neked sem csupa játék és kacagás már az életed. Tudod, hogy kölcsönösen elhanyagoljátok egymást és azt is, hogy ezzel nem lehet mit csinálni. A megváltozásához két ember kell, sem te, sem ő egyedül nem elég hozzá. Ugyan te próbálkozol/nál, de pont ezzel szembesülsz. Ami elfogadhatatlan és nem megterhelő, fájdalmas.

2017. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem újdonság a párkapcsolat, inkább a munka az ami, új. Ahogy leírtad, lehet, hogy kicsit félreértetted amit írtam. Amikor találkozunk minden okés, csak neten más az egész. Szerintem érdemes kivárni azt, amikor egy városba költözünk, mert véleménem szerint mindkettőnknek fontos a másik. CSak nekem a depresszó tesz néha keresztbe és képzeteim lesznek tőle.
2017. dec. 19. 17:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!