Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » (Kérlek csak rendes, értelmes...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

(Kérlek csak rendes, értelmes válaszokat írjatok. Ne jöjjetek a korral.) Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

A barátommal 2 éve vagyunk lassan együtt. (Én 17/L, ő 16/F.)

Utálja az animált. Amit meg is értek. Viszont a kapcsolatunk elején én hülye mondtam, hogy csak azért nem fogok nézni (nagyon sokat néztem) mert ő mondta. Viszont karantén alatt unatkoztam és nagyon sokszor akartam nézni, amit mondtam neki is. Erre felidegesítette magát és mondta (nem csak akkor hanem még az elején és, meg ez után is..), hogy ő engem nem szeretne ha nézném. Ez természetesen nagyon rosszul esett, de türtem, mert egy nagyon türelmes ember vagyok vele szemben. Viszont mikor megvágta magát (elég mélyen) és mondta, hogy megöli magát ha szakitok vele tudtam, hogy valami rohadtul nem oké vele. Aztán ezután egy jó idővel mégis szakítottam vele. ( Nem azért mert nem szerint, hanem azért mert folyamatosan ezzel csesztetett, hogy tuti az animét jobban szeretem mint őt, emelett féltékeny a családomra és a KUTYÁMRA mert "őket jobban szeretem" és még pár ilyen baromság) Viszont mondta, hogy megváltozik és adtam neki még egy esélyt. Nemrég voltam EGY napra horgászni az apukámmal és a testvéreimmel és megharagudott rám emiatt(?). Ezt nagyon nem értettem. Ezek mellett a szakításunk óta folyton azt mondja mindem egyes veszekedésünknél, hogy "gyerünk akkor szakits velem", meg, hogy "biztos jobb volt nélkülem".

Lehet hülyének néztek, de én ezek után is szeretem és szeretném ha ez működne, de úgy érzem ezt ő lehetetlenné teszi. Néha olyan mintha feladta volna és nem is akarná folytatni, de akkor meg azt mondja ,hogy nem tud nélkülem élni.

Akartam bevonni felnőtt segítséget, viszont ő kicsit sem bízik meg a szüleivel és az enyéimben főleg. Emellett nem szeretné hogy a szülei tudják, hogy vágdosta magát.

Annyira egyedül érzem magam.

Mit tegyek?



2021. jún. 26. 02:50
 1/10 A kérdező kommentje:
*animét
2021. jún. 26. 02:53
 2/10 A kérdező kommentje:
*szereti
2021. jún. 26. 02:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ő mentális egészségének helyre hozása NEM a te problémád és NEM a te felelősséged!

Eszedbe ne jusson, hogy szakember és mások (család, barátok) bevonása nélkül gyerekként te majd helyre hozod az ő gondolkodás módját, kommunikációját, önbizalmát és a mentális egészségét.

Ezzel nem azt mondom, hogy feltétlen szakíts (hiszen ki vagyok én, hogy megmondjam mit csinálj), de ez a kapcsolat mit tud neked adni? Hidd el kás is fog ugyan ennyire szeretni (ha nem jobban), csak lehet más mellett nem kell azon félned, hogy 1 rossz mondat és zsarolás képp megvágja magát...

Ha már zsarolás. Próbáld ki, hogyha ilyet mond máshogy reagálsz. Tehát, ha eddig elkezdtél neki könyörögni, hogy "kérlek ne😭😭😭😭" írd meg neki, hogy "rendben, de ne engem tegyél felelőssé a saját tetteidért". Ezzel is kizökkented kicsit.

Te meg tanuld meg meghúzni a saját határaidat. Kétségbe vagy esve, mert tudod hogy már nem fogod sokáig bírni. De ez már bőven nem az a kategória amikor ilyen mértékben (legalábbis a pasi szemszögéből) felelősséggel tartozol valakiért. Ha tényleg megölné magát az nem a Te hibád lennem hiszen te őt erre nem kérted egy szóval sem. Az már a saját tette lenne, amiért nem meri és nem is akarja vállalni a felelősséget.

2021. jún. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
szakíts vele, nem kell az életedbe egy ilyen ember
2021. jún. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Erre mit kellene válaszolni? Csak értelmeset? A barátod kiskorú, a mentális ápolása részben a te feladatod, de nagyrészt a szülei dolga. Esetleg keress neki egy jó dokit.
2021. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
zárd ki az életedből, ez sose fog működni, nem fog megváltozni soha
2021. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem működik, azt nem szabad erőltetni. A ti kapcsolatotok ennek tipikus példája.
2021. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts, mert fölöslegesen "szereted" őt!

Ilyen körülmények között akarsz valakivel együtt leni, együtt élni? Na, neee...!

2021. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

mit ne tegyél!


Nem tudod megváltoztatni, talán csak hatni rá, úgy hogy másképp viselkedsz...

Minden megvan benned ami belőle hiányzik ezért van veled...



kérdés:

Te miért vagy vele?

Mi az érzés ami vonz hozzá?

Mit kapsz tőle/Mit ad neked, amitől felhőtlenül érzed magad?

Mennyire értékeled/szereted önmagad?

2021. jún. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nah az ilyen hülyéket szépen el kell kerülni... Majd a pszichiáter segít rajta. Azért nem együtt lenni valakivel, mert animét néz... vicc. :D Én is szoktam nézni, pedig 30+ vagyok... :D
2021. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!