Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Barátnőm szülei igénytelek,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm szülei igénytelek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Együtt vagyok egy lánnyal (én 19, ő 18). Nem rég haza vitt bemutatni. Jól elbeszélgettem a szüleivel, úgy tűnik szimpatikus lettem nekik, viszont van egy dolog ami nagyon zavart náluk. Van 2 macskájuk. Én önmagában a benti állattartásnak sem vagyok híve, viszont ha valaki csak bent tartja és mosdatja is, azt még el tudom fogadni. Viszont ők kint és bent is tartják őket. Kiengedik a macskákat, aztán mikor a macskáknak kedvük van vissza bemenni a lakásba, akkor beengedik őket, mosdatás nélkül. Még az sem zavarja őket, hogy a macskák kintről bemenve mosdatlanul az ágyukban fetreng. Közben barátnőm anyja ölbe veszi őket, simogatja őket, majd kézmosás nélkül tesz-vesz. Még az ebédlő asztalon amin enni szoktak, azon is ugrálnak a macskák.


A másik ami zavar, hogy vagy fél centis penész van a konyhájuk plafonján is és el vannak úgy. Utoljára a 90-es években volt festve náluk. És nem azért, mert nincs pénzük, szimplán igénytelenek.


Jeleztem barátnőmnek, hogy ez engem zavar. Azt mondta ő se ért egyet vele, de nem tud mit tenni a szüleivel. Barátnőm a saját szobájába be sem engedi a macskákat egyébként, meg ő a saját szobáját nem rég ki is festette egy festő ismerősével. Viszont hosszú távon szerintem ez a kapcsolatunk rovására fog menni, mert nem szívesen mennék hozzájuk. Legalábbis barátnőm szobáján kívül nem szívesen tartózkodnék a lakásukban. Más is járt már hasonlóan?


2021. febr. 13. 10:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Akkor mást gondolunk a tisztaságról és a higiéniáról. Elfogadom a különbséget.


És még mielőtt azzal jönnél, hogy túl higiénikus vagyok, nem arról van szó, hogy minden állat fujj meg stb, de mosdatlanul szerintem nem való a lakásba. Pláne nem az ebédlő asztalra.

2021. febr. 13. 16:33
 12/19 A kérdező kommentje:

6-os, nem írtam sehol, hogy ez miatt el akarom hagyni a barátnőmet. Én csak annyit írtam, hogy a kapcsolatunk rovására mehet ez, mert szerintem nem túl higiénikus és zavar. Pl este fürdés után üljek le arra a székre vagy kanapéra, amin a macska hempergett? Előtte meg kint egerészett meg túrta a földet? Szerencsére csak a macskákat engedik be, a kutyát nem, de múltkor kivételesen 1x azt is beengedték. Ráadásul úgy, hogy sáros volt a szőre. Meg is maradt a falon a nyoma.


Ha a barátnőm szerint is ez normális lenne, akkor elhagynám valóban, de szerencsére ő szerinte sem normális és éppen ezért az ő szobájába nem is engedi be a macskákat.

2021. febr. 13. 16:52
 13/19 A kérdező kommentje:

A penészedésre nem is reagáltam. 7-es, azon túl, hogy köszönöm normális válaszod, sajnos itt nem erről van szó. Eleve nálam az is fura, hogy egy házat amit laknak, legalább 25 éve nem festettek belülről. Nálunk, illetve minden ismerősöm körében legalább ha nem is 10, de 12 évente szokás. Ha meg már látszik, hogy a penész kezd előjönni, lefújjuk szavóval.


És arról sincs szó, hogy ennek megoldására gyűjtenének. Barátnőm elmondása szerint van pénzük, simán meg lehetne csinálni. Szimplán a szülei el vannak ilyen körülmények között is. Amikor barátnőm idősebb, már nem ott élő testvérei mondták, hogy kifestenek nekik, még azt sem engedték meg.

2021. febr. 13. 17:11
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Jó egy nyápic vagy.
2021. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Egyet értek azzal hogy az igénytelenség szar meg minden, de istenem láttál már egy macskát vízközelben? :D

Egyébként nem tudsz ellene mit csinálni, és nincs is jogod hozzá. Amúgy szerintem a barátnődet az zavarhatja, hogyha egyfolytában nálad vagytok akkor úgy érezheti a másik, hogy a terhetekre van.

2021. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
27%
Én is jártam így. Leírom 😀 Első alkalom volt, hogy a szüleihez vitt. Épp sétáltunk az utcában. Mondom neki, jó szarul néz ki ott a sarkon az a viskó, életveszélyes, össze fog dőlni. Erre megszólal: ott lakunk mi 😀 Így kezdődött... Ahogy beléptem az udvarba, az anyja koszos-rozsdás bográcsba főzte az udvaron a tocsógó zsírban a körömpörköltet. Cola nam volt csak víz 😀 így egész nap nem ittam, mert utálom a vízet. A konyhában az asztalra borulva aludt a részeg apja 😀 csendben bevezetett a szobájába, ami feng shuisan volt berendezve, azaz 1 asztal, ágy, szék 😀 kérdem tőle, hol a pics@ba tartod a gönceidet? Azt mutattja, hogy az ágyneműtartóban 😀 vécére kellett mennem 😀 Mikor épp végeztem, felébredt a piás apja, aki rám akarta törni az ajtót. Hála istennek leszerelte. 😀 Kaja a konyhában 😀 hiába mondtam, hogy nem eszek ilyen zsíros sz@rt,az anyja odadobta az asztalra a bográcsot, csapódott mindenfelé a pörköltszaft 😀 az apja hülyeségeket dumált, meg beszólogatott. Én meg fogtam magam és eljöttem. Megváltás volt a roskadozó, dohos, büdös viskóból kiszabadulni. 😀 Hazafelé menet is az orromban éreztem a büdös szagot.
2021. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Uhhh... 16-os, ez kemény :D


Szerencsére itt azért nem ennyire vészes a helyzet. Az apja pl nem piál. Meg a házuk is hiába régi, nem omladozik vagy ilyesmi. Szimplán annyi, hogy a konyhában vagy fél centi vastag penész teríti be az egész plafont (meg a fürdő plafonján is van bőven, de ott nem meglepő, bár nálunk még a fürdő plafonján sincs penész, pedig a mi házunk is már 22 éve épült). Meg az állatok mosdatlanul bejárása az egész lakásba, még a szülei ágyába is, aztán meg abban az ágyneműben alszanak.


Kaja sztori itt csak annyi van, hogy csinált ebédet az anyukája. Szedtem ki a levest a tányéromba és barátnőm anyukájának a hosszú hajszála benne volt a levesben, konkrétan bele főzte (hát középig érő haja van). Utána volt süti is, természetesen szerencsém volt, abból is kifogtam azt amibe bele sütötte a hajszálát. Barátnőm erre csak annyit mondott, hogy ez náluk rendszeres és általában az apja szokta kifogni ezeket.

2021. febr. 14. 09:44
 18/19 anonim ***** válasza:
43%
Én mondtam neki, hogy ne haragudjon, de többet nem szeretnék hozzájuk menni, max ha védősisakot meg ruhát veszek fel :-D Ott is bejártak a macskák, meg a kutya is. Ráadásul bolhásak voltak, mert folyton kaparóztak :-D Otthon rögtön kimostam a ruháimat a biztonság kedvéért :-D Jó, nem ő tehet róla, de azért a szobáját is rendbe tehette volna, mert vastagon állt a por még azon a kevés berendezési tárgyon is. Én meg rendmániás vagyok, nálam sosincs cirkusz meg kosz, mert odafigyelek a környezetemre.
2021. febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szerencsére barátnőm tisztán tartja a szobáját, szóval ő rá nem lehet egy rossz szavam sem ilyen téren. Csak a lakás többi része az ami.... És tudom erről nem ő tehet.


De örülök, hogy végre valaki megért. Mert bevallom kezdtem magam már rosszul érezni ahogy mások itt azt írták, hogy ez tök normális így élni, mint ahogy a szülei teszik.

2021. febr. 14. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!