Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit szeretne a fiú tőlem, ha már többször célzott csókra? De eddig még egyszer sem csókolt meg.
Tudományos szempontból érdekel?
Amúgy: bátorítást.
Ja, ha még csak 10 éves vagy, akkor ne foglalkozz ezzel.
Tudod, olyan bátorítást, hogy ha megpróbál megcsókolni, akkor nem kaparod ki a szemét.
De megkérnélek, hogy ezt ne a tudományok között kérdezd legközelebb.
Ezt várja tőled.
A különböző kísérletek, felmérések és vizsgálatok során kiderült, hogy a szerelem során öt hormon termelődése befolyásolja érzelmeinket, amelyek a kapcsolat különböző fázisaiban máshogy hatnak.
Phenil-etil-amin (PEA), vagy „szerelmi szubsztancia"
Az érzelmek kialakulásának elején jelentkezik. Ez a hormon a kedélyjavító amfetaminhoz hasonló hatású, és ez okozza az elpirulást, a tenyérizzadást, a szaporább szívdobogást, a kellemes eufóriát; valamint ennek hatására termelődik a dopamin is. Ha valaki szerelmes lesz, az agyban megemelkedik a PEA szintje, ami egészen tizennyolc hónapon keresztül magas is marad - amelynek következtében mindig boldogsággal vegyes izgalom keríti hatalmába, ha egy találkozóra vagy randevúra készül.
Dopamin
A központi idegrendszer egyik fontos ingerületátvivő anyaga, amely serkentő és energizáló hatású. Szerepe van a mozgás koordinálásában, a motivációban, a jutalomérzésben és a függőség kialakulásában; valamint ez a hormon felelős leginkább az érzelmekért és elősegíti a fokozott figyelem valamint az izgatottság állapotát. Legtöbbször az agy örömközpontjával hozzák összefüggésben, ahol az élvezetet és az örömet stimulálja, motiválja az embert a számára pozitív érzéseket keltő tevékenységekre. A szerelem és a szex kellemes érzete a megemelkedett dopamin termelődésnek köszönhető - ezért nevezhetjük a szerelem hormonjának.
Oxytocin
Ezt a hormont sokan úgy ismerik, mint a szülést beindító és a tejtermelődést serkentő hormont. Azonban ez játszik fontos szerepet az emlékezésben is - ennek az anyagnak köszönhetően születnek meg a szerelmi álmok, valamint ennek hatása miatt vágyunk a gyöngédségre és a testi közelségre. Bár az orgazmus során testünkben oxytocin szabadul fel, amely mind a két félben az eufória érzését kelti, sokszor a fizikai kontaktus nem szükséges a termelődéséhez. Ugyanis a hormon szintjét megemeli az is, ha pusztán teret és időt biztosítunk a másik számára, tehát minél mélyebb egy kapcsolat, minél jobban egymásra hangolódnak a felek, annál pozitívabb érzések jelennek meg - többek között az oxytocinnak köszönhetően.
Endorfin, más néven boldogsághormon
Szintén sokak által ismert kémiai vegyület. Boldogságérzetet okoz, szüléskor a fájdalmak enyhítése végett nagyobb mennyiségben szabadul fel, amelynek köszönhetően a gyermek születése még bensőségesebb pillanattá válik. Szokás a „ragaszkodás szubsztanciájának" nevezni, mert a kapcsolatok stabilitását, biztonságérzetét és nyugalmát eredményezi. Ez az anyag nem csak a testi és lelki fájdalmakat csillapítja, hanem szerepe van a jutalomérzet kialakulásában is.
Szerotonin - mondhatnánk a „normálisság hormon"
Ez a hormon felelős azért, hogy a valóságot érzékeljük, és a normális életre törekszünk. Az alacsony hormonszint következtében kialakulhat depresszió, agresszió és lobbanékonyság. A szerotonin termelődését elősegíthetjük a mozgással, valamint a szerelmi együttléttel - amelyek felpezsdítik a vérkeringést és általános jó érzést biztosítanak.
Ez miért tudomány?
De ha már ez a topik, akkor biztosan vonzódik hozzád, és úgy véli megfelelő lennél egészséges utód nemzésére.
És gondolom nem mer kezdeményezni, vagy ilyesmi.
"Kategória: Tudományok"
Reprodukciós céllal követi az állatvilágból öröklött ösztönöket, párválasztási rituálékat, felhasználva a kulturális szokásoknak megfelelő verbális eszközöket, és figyelembe véve az erőszakos cselekedetekre vonatkozó törvényi előírásokat és etikai normákat.
(Nem fog csőrözni, ha nem látja rajtad is a hajlandóságot. Bizonytalan, és egy idő után fel is fogja adni, ha nem adsz semmi pozitív visszajelzést.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!