Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom úgy, hogy kamaszkorban semmi értelme egy párkapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Akkor és annyit lehet együtt lenni, amikor és amennyit a szülő engedi. Ezáltal pl szex is akkor van, mikor a szülő "engedi". Programok, ajándékok: amire a szülő pénzt ad, nem a pár fönti el, hogy mit akarnak mikor csinálni vagy venni.

Nem is a kapcsolatban levő 2 ember dönt a kapcsolat alakulásáról, hanem a szülők.

Ennek így mi értelme?


2016. júl. 25. 22:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van értelme. Az elég baj, ha egy szülő a 15 éves gyerekét még 7 évesnek hiszi. A kamaszkor arról szól, hogy kipróbálunk dolgokat, kialakul a személyiségünk, érettebbek leszünk és felnövünk. Ez alatt tapasztalatokat szerzünk. Egy szülő szerepe pedig ebben a korban az, hogy felhívja a figyelmet a veszélyekre, adjon némi tanácsot, és ha túl felnőttnek szeretnénk képzelni magunkat és jön a "mindent megtehetek" érzés, akkor észhez térítsen. Tehát a szülőnek asszisztálni kell a gyerek felnőtté válásához.


Ennek pedig nem abban kéne megnyilvánulni, hogy mindent tilt, mert akkor nulla tapasztalattal ott lesz egy testben 20 éves, de fejben sokkal fiatalabb ember.


Engem mindig ennek megfelelően és ennek tudatában neveltek. És ha olyan helyzetbe kerülök, tanácsot is kérhetek tőlük. Persze voltak pillanatok a leglázadósabb időszakban, mikor féknek éreztem őket, de utólag azt gondolom, hogy jól tették, hogy szabályoztak bizonyos dolgokban. Amit engedtek, azt pedig azért tették, mert megfelelően felvilágosítottak az adott dologról és megbízhatónak találtak benne. Volt olyan is, aminek az engedélyezésén meglepődtem, miközben már akkor tudtam, hogy készen állok rá. Persze akkor nem esett le, hogy tudatosan tették a dolgukat.


És sokak szerint nincs értelme fiatalon a kapcsolatokban, mert úgyis vége lesz, nem fog örökké tartani. Egyrészt ez nem mindig így van, csak a legtöbb esetben. Másrészt ezek a kapcsolatok is hozzátartoznak az életünkhöz, ezek segítségével is fejlődünk és egy későbbi kapcsolatban sikeresebbek lehetünk a tapasztalatokkal. Szóval én arra tudok buzdítani, hogy bátran, de okosan vágjanak bele kapcsolatokba is. Ja, és a csalódás is része ezeknek természetesen, amit figyelembe vettem a vélemény kialakítása során.

2016. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltetlen befolyasoljak a szulok annyira a kapcsolatot, mint, ahogy leirtad. Ettol fuggetlenul a ket fel szeretheti egymast ugyanannyira.

De abban igazad van szerintem, hogy nincs sok ertelme a kapcsolatnak kamaszkorban.:) Ez inkabb az az idoszak, amikor jo sok embert meg kell ismerned, amire kesobb alapozhatsz.

2016. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem csak te gondolod így, de értelmes ember nem így gondolja.

Továbbá értelmes családokban nem a szülő mondja meg, hogy kivel járj, és kivel ne, és ha arra kerül a sor, értelmes kapcsolatokban nem kérnek a szülőtől engedélyt a szexre.

Egyébként pszichológiailag nézve kifejezetten egészségesek a személyiségfejlődés szempontjából a tini párkapcsolatok.

2016. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nekem kb tönkretette a személyiségemet sok évre a korai kapcsolatom, mikor még tizenéves voltam, épp a leírt dolgok miatt. Borzalmas volt.

Amúgy nyilván nem kérnek engedélyt a szexre, de ha nem találkozhatnak, akkor a távolból lefeküdni se fognak egymással.

2016. júl. 26. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!