Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy 18 éves lány vagyok, és most az egyik barátnőmről lenne szó, érdekel ti mit gondoltok és mi a véleményetek erről, kicsit mesélek.

Neki van egy kapcsolata most. Az egészről én sosem voltam jó véleménnyel csak nem mondom ezt neki, felesleges lenne már. Az a fiú hát nem akarok csúnyán fogalmazni meg elhordani bárkit is, nem vagyok olyan, de diszkréten kifejezve valami beütése lehet annak a fiúnak. Agyilag nem tiszta (külsőt inkább nem mondom), és beszélni sem tud rendesen, minden szónál dadog, egy szónak vagy 5ször fut neki mire kibírja mondani normálisan, mikor én néha beszélek vele már rendesen nekem kínos és ezzel mások is így vannak. Valami tényleg nem oké nála. Már vagy 2 éve akarta barátnőmet csak sose mert semmit nagyon félénk, meg a közeledéseit sem normálisan nyilvánította ki. Na mindegy, valamiért a barátnőm összejött vele. Először nekem állandóan elhordta mindennek, fúj undorító hányinger lom gyerek, nagyon csúnya stb stb. Mindig próbáltam neki tanácsot adni hogyha nem akar tőle semmit akkor hagyja meg ha ennyire undorodik tőle meg nem tudná szeretni akkor ne is beszéljen vele, mert az a gyerek úgyis beleéli magát és azt hiszi lehet valami. De a barátnőm ugyanúgy beszélgetett vele meg minden és végül összejöttek. De értitek, nekem csak ócsárolta egyfolytában aztán meg ja mégis mellette kötött ki. Ez nagyon kellemetlen még nekem is hogy ezt csinálta. Ha akart valamit akkor nekem miért hordta el meg ilyenek. Aztán ezek után meg mégis kellett neki. Nem tudom mi történt vele de ő tudja. És így a barátai szavát se vette semmibe holott tudta jót akarunk neki, de olyan mintha nem is számított volna semmit. De igazából nem is ez a lényeg. Azelőtt mielőtt összejöttek, neki sem volt senkije és mindketten szinglik voltunk. Mindent megbeszéltünk sokat voltunk együtt, mindenben megértettük egymást már csak azért is mert mindketten szinglik voltunk. Aztán azóta már ez nem olyan. Neki kapcsolata lett. Közben amúgy nekem is alakult akkor valakivel de végül nekem semmi nem lett belőle. Neki meg ugyanúgy tart. És azóta rendesen érzem hogy nyomást akar rám tenni, mindig olyan mintha csak dicsekedne nekem minden fejleményével hogy mi történik velük. Ráadásul már a gyerek bejárt hozzájuk konkrétan pár nap után. És azóta minden egyes nap együtt vannak. Komolyan minden nap megy náluk a fiú, napi szinten ott van 5 vagy több órákat. Minden nap túlzás😅 Mások is mondják hogy mint valami idős unalmas házasok, ez konkrétan így van. Más kapcsolatban azt lehet hallani hogy nem normális sülve főve csak egymás nyakába lenni és rámegy a kapcsolatuk, kell külön töltött idő is ez így egészséges, minden izgalmat kiöl ha nincsenek külön is magánszféra kell hogy legyen, értitek. Na és az van hogy nyomást akar rám gyakorolni a barátnőm. Mindig csak mesélget, minden szava csak az a fiú, olyan mintha direkt mondaná nekem a dolgait hogy én rosszul érezzem magam hogy nekem senkim nincs neki meg van. Hát most nem azért, de ha én lennék olyasmibe mint ő vagy konkrétan az ő helyébe, inkább örökre maradnék egyedül. Én nem jövök össze senkivel csakazért hogy legyen valakim. De ő úgy van. Nem rosszból, de én tudom hogy csak azért jött vele össze mert nincs más. Én ilyen hibába sose esnék. Szóval ez így nagyon nincs rendben hogy nekem flexel a kapcsolatával, minden történéssel. Érzem rajta hogy azért mesélget el mindent mert neki milyen jó lehet nekem meg nem. Mondanám azt hogy engem amúgy ez az egész nem érdekel, de valamilyen szinten mégis muszáj érdekelnie mert mindent mond magától és tudom hogy rossz szándékból. Ez már jó ideje így megy és most vagyok úgy hogy én már ezt nem birom. Ráadásul a gyerek meg nekem írogat. Nem olyanokat, de ez is túlzás már amit csinál. Napi szinten rámír, van hogy egy nap vagy 3szor is, rengeteget szivezget stb. Eleinte eltűrtem meg csak kedvességből írtam neki vissza hogy na mégis ne mondja már hogy nem írok vissza, de ez már nagyon durván sok. Nem hagy élni, még más fiú akivel beszélek se ír nekem annyit mint ő😅 Ezt már mostanra nyomulásnak lehet venni. Ha barátnőmnek ezt a dolgot felhoznám szerintem rám haragudna vagy valami, hogy miért veszem úgy hát tuti nem akar semmit tőlem csak rendes velem. Hát az oké elejében én is úgy gondoltam de ez nem normális már.. Tegnap este írt én meg picit kedvesen lekoptattam hogy mindjárt alszok, na ma is ugyanúgy írt, nem írtam vissza és már nem is fogok. De biztos hogy ugyanúgy fog írni és akkor megmondom neki mit beszéljek vele annyit, a barátnőjével beszéljen már ne velem. Már nekem kellemetlen😅 Komolyan nekem kell rászólni, nekik kéne ezt jobban átlátni szerintem. Ez normális alap dolog lenne hogy egymással beszéljenek ne másokra írkáljanak rá.

Szóval így ezek már kijöttek belőlem nem birom magamba tartani. Komolyan a napjaim már róluk szólnak, nem akarok én többet foglalkozni kettejükkel mint a magánéletemmel😅 Szerintem az ilyen nem normális barátnő amúgy. Egy kapcsolattal flexelni, istenem, főleg amiben meg ők vannak. Miért akarja velem éreztetni hogy nincs senkim? Nekem attól van választásom, csak én nem ugrok bele bármibe is. Ez így a normális. És szerintem jogosan látom azt is hogy mostmár nem írok vissza a gyereknek.

Ti hogy látjátok ezt, hogy kezelnétek? Voltatok ilyenbe már?



2021. ápr. 1. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Megpróbálnám fele ilyen hosszan leírni. Hátha valaki elolvassa.
2021. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Objektív próbálok lenni.

Ha nem rossz szándékból mondja mindezt a barátnőd akkor miért veszed úgy? Miért nem tudsz örülni a boldogságának? Miért vagy ennyire önző? Mintha csak magadnak akarnád a barátnődet.

De viszont, hogy ha jól sejted a dolgot és csak a rossz szándék vezérli akkor miért vagy egyáltalán még a barátja?

2021. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Húha, igen hosszan leírtad ezt a nagyon összetett problémát. Pár dolog jutott eszembe így, első olvasás után.

1, Sanda gyanúm, hogy igazából veled szeretne járni a srác. Bevett "taktika", hogy a barátnőddel összejön, aztán reménykedik, hogy majd veled is alakulhat valami. Alátámasztja ezt, hogy rengeteget ír neked, és a párjának sem ennyit. Ez egy gyanús viselkedés, bárki bármit is mond. Aztán lehet, hogy csak közvetlen, de ahogy írtál róla (bár azért figyelembe veszem, hogy egy picit elfogult vagy, ennek ellenére hiszek neked), ez nem valószínű. A barátnődet kihasználja, ahogy téged is majd, és ezzel a barátságotokat teszi tönkre. Az ilyen fiú egy élősködő, ha nagyon csúnyán akarok fogalmazni :)

2, A barátnődnek kisebbségi komplexusa van. Minden barátságban megtalálható egy egészséges rivalizálás, ám ez néha lehet szélsőséges, főleg a külső tulajdonságok és pasik terén. Nem ismerem a barátságotokat, de mivel írtad, hogy mindent megosztottatok egymással, lehet volt olyan, hogy neki is bejött titkon egy srác, aki neked, vagy csak helyesnek tartotta stb, és mivel neked lett vele szorosabb kapcsolatod, valahogy féltékenységet érzett. Ez egy emberi dolog, semmi gáz nincs benne, kivéve, ha magamutogatásba és felvágásba csap át, ami itt a helyzet. nyilván "örül" annak, hogy most neki van valakije, és boldogan mutogatja, hogy milyen jó az élete, hiszen korábban erre nem volt példa (vagyis a kérdésed alapján nekem nem tűnt). Sőt, ahogy írtad, nemrégiben neked volt valakivel valami alakulóban, amiből a végén nem lett semmi, így méginkább azt érzi, hogy most ő itt a "menő" lány.


Nem tudom mióta tart ez az egész, és persze tévedhetek, de azt hiszem itt egy hatalmas lelkizés lenne a megoldás. Őszintén kéne beszélned a barátnőddel ezekről, természetesen cenzúrázva azokat a részeket, ahol megbánthatod a srácot. Akármennyire is kedved lenne beolvasni a fiúnak, nem szabad, hiszen a barátnőd mégis csak kedveli, és azzal nem érsz el semmit, ha előtte nyíltan oltogatod. Ellenben egy őszinte, aggódó, barátnős vallomás a mostani helyzetről segítene. Kiemelhetnéd, hogy mennyire közel voltatok mindig is, és nem akarod, hogy ez megváltozzon, hiszen a te fejedben fontos ez a barátság, és egy fiúért sem adnád fel, mert nagyon szereted őt. Elmondhatod, ha mindez nem gondolkodtatja el a barátnőd, hogy aggódsz, mivel a srác neked is sokat ír, és nem akarod, hogy átverjék őt. Mondd, hogy te őszintén elmondod ezt az egész üzengetést, hiszen nem akarod, hogy a barátnőd rosszra gondoljon, mert nyílt vagy és őszinte. Ha valóban nem írtál még semmi romantikusat vissza a srácnak, akkor miért nem mutathatnád meg az üzeneteiteket a lánynak? Nem neked lesz kínos, hanem a fiúnak.


Ha pedig a barátnőd még ezután sem hisz neked, kiakad, és/vagy vakon sértegetni kezd, meg a pasijával akar maradni, akkor adj neki időt. Előbb-utóbb be fogja látni, hogy tévedett.


Sok sikert a továbbiakban, és írj privátban, ha bármi kérdésed lenne :)

2021. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azzal hogy megmutassa a barátnőnek az üzeneteket.

Hiába nem csinált semmi rosszat,mindig a lány a hibás akire ráírtak,ezt már annyiszor láttam életben.

Elmondja neki ő lesz a kis gyenge erkölcsü aki csak elakarja csábítani a jó fiut.

A helyes lépés hogy kilépni ebből a körből.

Nem válaszolni fiunak,a baratnőt kerülni

2021. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem kell félreérteni..

Így mi mint barátai örültünk a boldogságának, még azok után is hogy képmutató volt velünk de oké mindezt félretettük és örültünk neki. Csak jó szándék volt bennünk.

De megváltozott nagyon. Felém is teljesen, nem is foglakozik már velem csak éppen előkap ha mesélnie kell, áradozik mi van velük stb. Persze meghallgatja az ember meg minden, de ez már túlment egy bizonyos fokon. Pl felteszek egy teljesen normális kérdést, rögtön belefoglalja a fiút. Mindenről őt hozza szóba, mi már semmit nem is számítunk neki nem érdeklődik felőlünk egyáltalán semmit csak róluk van szó. Itt nem én vagyok önző..

Mivel sokáig jóban voltunk nagyon, kezdtem észrevenni időközben hogy megváltozik, most meg már ez nagyon nincs rendben. Ő csak dicsekszik a kapcsolatával. Más is észrevette.. Mondták hogy miért foglalkozok vele így, de én fontosnak tartom őt mert nagyon jóba voltunk. Csak már nem olyan, ez nem korrekt dolog tőle amit csinál. Majdnem már azt mondja neked sose lesz ilyen. Én nem mondok inkább semmit mert nem akarom megsérteni, de amit ő csinál folyamatosan az már nagyban sértő. De én nem olyan vagyok. Ez már szerintem nem barátság és így tovább nem is akarok már vele barátkozni. Higyjétek el nem hiába írtam ezt ki ide, nem normális a dolog már...

2021. ápr. 1. 22:50
 6/14 A kérdező kommentje:

3as, köszönöm szépen ez egy tökéletes választ volt, szeretem az ilyet :)

Teljesen igazad van

Segítettél most ezzel

2021. ápr. 1. 22:55
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Féltékeny vagy?
2021. ápr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok :)


Örülök, hogy segíthettem, talán most már tudod, mit kezdesz a szituációval.

Sok sikert kívánok, bármi is legyen a végkifejlet <3

2021. ápr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

1. A barátnődnek gondolom nem (sok) kapcsolata volt előtte. Még nem régóta vannak együtt, rózsaszín ködben él, ezért tud csak a srácról beszélni. Nem biztos hogy nyomást akar rád helyezni, vagy hencegni akar, csak boldog, amiért van valakije.

2. Az elsőhöz kapcsolódik, hogy ha csak azért értettétek meg jól egymást, mert szinglik voltatok, akkor az nem túl mély barátság. Nem kell csak azért összeszedned valakit, hogy együtt legyetek kapcsolatban, ahogyan te sem várhatod azt, hogy szakítson, csak azért, mert neked nem jött össze a pasival.

3. Ha napi 5 óra találkozástól megromlik egy kapcsolat, akkor mi van azokkal, akik együtt élnek?

4. Abba, hogy milyen pasival jött össze a barátnőd, nem tudsz beleszólni. Nekem 2 barátnőm is olyan távolságtartó lett hirtelen, pedig huszonévesek vagyunk és az egyiknek már férje van. Ha a pasikat választották a barátok helyett, akkor sajnos nincs mit tenni.

2021. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2%

Nem igaz hogy minden 18 éves lány regényt ír, vagy csak te vagy mindig ugyanaz?

Fogalmazd már meg a lényeget max 20 sorba...

2021. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!