Egy gitárra mennyit éri meg rászánni?
Amennyi pénzed van.
Kezdő is játszhat jó gitáron, nem feltétlenül kell az olcsókkal kezdenie.
A harmincezer alatti hangszerekben nem sok a különbség, de ötven, hatvan körül már nagyon is meg kell nézni.
Nekem utoljára egy ramírez R1 fogta meg a lelkemet nagyon, bár az magasabb kategória, de mindene nagyon megtetszett, amikor először a kezembe vettem, nem volt rá elég pénzem, de később mégis megszereztem, négy éve már de azóta is a kedvencem, bár több gitárom van és csak ünnepi alkalmakkor használom, még ha nehéz is megállni.
Sajnos nem voltam itthon, amikor a fiamnak kellett volna gitárt választani, de két zenész barátom, akikkel régen együtt tanultam zeneiskolában elmentek vele és szétkapták a Hangszerkert, meg a Segoviát is, letesztelvén egy csomó hangszert és meglepő eredményeket találtak, mert némelyik olcsóbb gitár sokkal jobb volt, mint a drágábbak, kissé át is árazta az egyik bolt a készletet, mert pont ott volt a tulaj.
A fiam vitt magával laptopot, rajta az AB tuner nevezetű hangoló szoftvert, amely érzékenyen jelzi a hangok frekvenciáját.
Három gitárra, amit kiválasztott a tesztek alapján, tetetett új húrokat és minden egyes hangot megnézett, mennyire közelítik meg az ideálist. Időnként ráhangolva az alaphangra, hiszen az új húrok gyorsan nyúlnak, elhangolódnak kezdetben.
Aztán a gyártó honlapján megnézte a hangszer faanyagát is, miből készült, meg kívül, belül a neki legszebbet választotta, azóta is tökéletes, nagyon szereti és már elég jól megy is neki.
Ha van egy jó telód, akkor laptop sem kell feltétlenül, keress egy érzékeny hangoló szoftvert és nézd meg, nem hamis e valahol a hangszer, persze igazán tuti csak ennél sokkal drágább kategóriában található, de körülbelüli érték már elfogadható.
Ne feledkezz meg egy jó tokról, meg ápolószerekről, vegyél pár húrkészletet, különféle fajtát, hogy megtaláld a neked ideális hangzást, nem kell feltétlenül a legdrágábbat, de ne is a legolcsóbbat.
Legjobb, ha veszel hozzá capót, meg húrtekerőt is, hogy gyorsan ki tudd cserélni az elhasználódott húrokat, amit ajánlatos havonta, kéthavonta megtenni.
Amennyiben a húrpadok műanyagok, olcsóbb gitároknál ez gyakori, megteheted, hogy kicserélteted, vagy magad kicseréled csontra, csak egyezzen a mérete, mert az sokat javíthat a zengésén, nem nagy költség, neten találhatsz gyártót.
Végül szerezz be pár kottát, zeneiskolát, a Puskást, vagy a Nagy-Mosóczit, esetleg Muszty-Dobayt, amit akarsz vele csinálni és hajrá!
Sok sikert.
Illetve nem húrpad, hanem alsó, vagy felső nyereg, amin a húrok felfekszenek, azok a kis fehér lapocskák, azokat érdemes kicserélni csontra, ha műanyagok.
Nagyjából egy húrkészlet árába kerülhetnek, szóval nem nagy költség, de jó hatása lehet.
Egy tapasztalt hangszerkészítő még azt is megtudja neked mondani a zengéséből, milyen jellegű húrokat érdemes rátenni, hogy kijöjjön a legjobb hangja, bár ez eléggé szubjektív, kinek, milyen gitárhang tetszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!