Milyen digitális zongorát vegyek?
Először érdemes magadban tisztáznod pár kérdést. Az első az, hogy biztosan digitális zongorát szeretnél-e, vagy bevállalnál egy használt pianínót. A használt pianínók között pont ilyen 200-250 ezertől vannak igen jók, felújítottak, abszolút bevállalhatók. Előnyük, hogy jóval inkább nyújtják egy zongora érzetét (hisz tulajdonképpen azok), mint egy digitális zongora ebben az árkategóriában, hátrányuk, hogy nem tudod a hangerőt lejjebb csavarni, így egy jó kis fortissimo menetnél lehet a szomszédok botokkal és cséphadarókkal felszerelkezve támadnak rád.
Ha digitális zongoránál maradsz, akkor pedig azt érdemes átgondolni, hogy állványos kell, azaz olyan, ami eleve úgy néz ki, mint egy pianínó, vagy állvány nélküli.
Ha pianínót szeretnél venni, őket ajánlom:
Ha digitális zongorát, akkor csak állványosokkal vagyok képben, ez esetben én nem a szokásos Yamaha YDP-ket ajánlom, mint ahogy a legtöbbek szokták, hanem inkább egy Casio AP-260-at. Szerintem a billentyűzete és a hangja is jobb a hasonló árkategóriád Yamaháktól:
Persze a legjobb az, ha elmész több hangszerboltba és végigpróbálsz többféle digitális zongorát. Ha pesti vagy, akkor a hangszerker, mezzoforte, eldorádó és victoria music üzleteket szerintem érdemes végigjárni.
Ezek mind jó szinpadi zongorák amiket írtál, az FP30 és P45 mellett még a Kawai ES110, Korg B1 vagy D1 jön szóba. Ezekkel a nagy jónevü gyártókkal biztos nem fogsz mellé. A legmegbízhatóbb hozzáértö te magad leszel, próbáld ki és amelyik legjobban tetszik hangra, billentésre, játékérzetre, az kell neked. Az Roland-ot azért szokták ajánlani, mert tele van tömve extra funkciókkal, split, layer, bluetooth mittudomén. Szerintem inkább a szép zongorahangzást és a játszhatóságot tartsd szemelött. Ezek a nemállványosak késöbb átalakíthatók állványossá, mindegyikhez lehet kapni felépítményt, pedálsort.
Ha engem kérdezel, szerintem a Roland billentyüzete áll legközelebb a zongorához, a hangja erös, dinamikus, én kicsit szintetikusnak érzem. A P45 a jól ismert Yamaha zongorahang, ami egy nagyon szép hang, a Graded Hammer Standard viszont lényegében egy szintetizátor-billentyüzet. A Kawai-nak könnyü kalapácsmechanikás billentyüzete van és szép zongorahangja, klasszikus zenére ideális lehet. A Korg is kalapácsmechanikás, billentésre a Roland és Kawai között van. A hangja szubjektív, én mondjuk kifejezetten szeretem a Korg zongorák hangját, nem tolakodó, aláfestös jellege van. Ezért szokták énekesek és együttesek használni, vagy zeneiskolákban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!