Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudnék megtanulni?

Hogy tudnék megtanulni?

Figyelt kérdés

Múlt nyáron vettem egy olcsó akusztikus gitárt magamnak, és amikor időm engedte, gyakorolgattam az akkordokat. Amióta több időm lett, egyre gyakrabban gitározok és ennek hála rengeteg akkordot megtanultam, illetve sok téren fejlődtem, így egy közepes nehézségű dal eljátszása viszonylag könnyű már. (Bár a barré akkordokkal még kicsit meggyűlik a bajom.) Viszont mostanában elkezdtek érdekelni az olyasfajta dalok, amiket nem is tudom hogy hívnak, talán solo-k (kérem javítsatok ki). Lassan eltudom játszani az ilyesfajta dalokat, de amikor egy-egy húrt úgy kell megpengetni ujjal, ami az előző alatt vagy felett van, akkor az ujjam beleér állandóan és eltorzul a hang.


( Például most ezt gyakorlom: [link] )


Hogy tudnék jobban fejlődni ezen a téren? Illetve tudnátok tippeket adni, hogy tudnék fejlődni a gitározás minden területén? Tudom, hogy rengeteg oldal van és kérdés, de épp erről nem találtam sehol infót, meg úgy vagyok vele, hogy biztos tudnak valami új infót írni.


Előre is köszönöm!



2018. jún. 6. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakorolj, és ne add fel.


Először lassan, és ahogy egyre ügyesebben megy, gyorsíthatsz a tempón.

Kicsit furcsa lesz lassabban hallani ami amúgy gyorsabb.


Azt szokták mondani hogy tanulj meg járni mielőtt futsz.


Esetleg a kéz tartásodon valtoztass, látatlanban nehéz, de lehet hogy rosszul tartod a nyakat, és azért nyúlsz mellé.

2018. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Lehet másoknak nem mondd sokat, de engem nagyon is biztat.:) És igaz, egy viszonylag gyorsabb dalt lassan hallani elég furi.


Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy az ilyesfajta daloknak, ahol nem akkordokat pengetek le, hanem egy-két húrt, annak mi a neve? Tab?

2018. jún. 7. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!