Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik erősítő lenne a legjobb...

Melyik erősítő lenne a legjobb rockhoz?

Figyelt kérdés

1,Marshall Code 100 gitárkombó

2,Boss Katana 100 gitárkombó



Elsősorban rockot szeretnék játszani.Itthoni játékra és kisebb-nagyobb fellépésekre is egyaránt.



2018. jún. 2. 15:24
 1/2 Mojjo ***** válasza:

Attól függ, rock alatt mit értesz. A surf music is rock, meg a hard rock is vagy a grunge is. És nagyon más kell hozzájuk hangszeresen.


Nekem személyes tapasztalataim a Katanával vannak, volt pár alkalmam az utóbbi időben nyúzni 50-est, meg 100-ast is. Azon kívül, hogy időtlen időkig el lehet játszogatni a beállításokkal, tiszta csatornán igen jól muzsikál. Szó szerint. Viszont torzítotton nekem nagyon műanyag volt a hangja. És ezt már hallottam jópár másik embertől is.

Részemről minél többet használtam, minél tovább nyúztam, annál jobban érződött, hogy ez nagyon műhang. Szóval ha ilyen irányba mennél el a zenével, én nem javaslom.


Hozzáteszem, rengetegen imádják a Katanát. Szóval nem kell rám hallgatnod, inkább menj el egy hangszerüzletbe és próbáld ki te magad.


A Marshallról sajnos nem tudok nyilatkozni.

2018. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pupusz ***** válasza:
Marshallból ezt a típust nem ismerem, de a csövesei nagyon bejöttek mindig is. Van súlya is, fénye is a hangoknak tisztességgel. Ízlés kérdése persze. Szerintem is menj be egy hangszerbotba és próbáld ki a te gitároddal, a te játék stílusoddal. Érezni fogod, hogy melyik az igazi. De akkor már többet is kipróbálhatsz és az is lehet, hogy egy harmadik lesz a nyerő. Ha karakteres hangú a gitárod, akkor olyan kell, amin átjön, nem trollkodja szét. De persze ez csak az én régimódi ízlésem. Széttrollkodásból is kisülhet jó dolog, de vacak is sajnos. A műanyag hang, a cinegés magas, diszkós mélyek elég cikisek szerintem. Nincs bennük dög. Ami a rockhoz azért nem árt.
2018. jún. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!