Hogyan tudnék zenét tanulni?
Szeretnék megtanulni zenélni, de nem tudom, hogyan és hol kéne elindulnom. Zeneelméletet szeretnék tanulni, hogy megtanulhassak kottát olvasni és zenét szerezni. Ehhez szeretnék alapvetően valamilyen hangszeren is megtanulni játszani (hogy min, az gondolom majd kialakul). Egy pár éve hobbiszinten gitározom, de az nem egy nagy dolog.
Azt hallottam, hogy a zeneiskolákban kötelező énekelni, de nekem hangom sincs hozzá és kicsit se vonz. Azt én az énekesekre hagynám. Van esetleg olyan zeneiskola, ahol azt tanítják, ami érdekel? Könyvből, önállóan lehet, érdemes tanulni? Tud valaki ajánlani oldalakat, ahol vannak hasznos anyagok a tanuláshoz?
Könyvek:
Kezdésnek: [link] (ne ijedj meg, attól, hogy gyerekeknek ajánlják, minden korosztálynak tökéletes kezdés a zene alapjainak megértéséhez)
Utána: [link]
Ezzel a kettővel már lesz egy elég jó elméleti alapod, és önállóan is sokkal könnyebben fogsz tudni továbbhaladni. Ha igazán komolyan gondolod a zeneszerzést, akkor utána ezek jöhetnek még:
majd
Oldalak? Wikipédia rakásra. De komolyan. Meg kezdésnek ezek:
és
Akkor ez tökéletes alkalom arra, hogy kiképj a csak magolgatásból a gitáron :) Aztán szerintem simán fog alakulni hogy milyen hangszert is szeretnél még mellé.
Csak kíváncsiságból, a gitár mit jelent? Fémhúros akusztikust, klasszikust, vagy elektromost?
Amin most játszol, az a klasszikus, az acélhúros az nem klasszikus, azt még western-gitárnak szokták esetleg nevezni.
Milyen zenei stílus érdekelne?
Oh, meglátszik a hozzá nem értésem, de igyekszem tanulni.
Leginkább a klasszikus, a metál és a népzene érdekel. Ezekbe a stílusokba szerettem bele az évek alatt. Volt, amikor hallgattam elismert jazz, country, rock n roll előadókat, hogy tágítsam az érdeklődési körömet, de ezek nem ragadtak meg annyira.
A zeneszerzés azért érdekel, hogy egyszemélyes alkotó lehessek. Gyakoroltam már kreatív írást, tanultam animálást, stb. de a zenei háttérrel eleddig nem foglalkoztam. Tehát ez a célom, hogyha látok magam előtt egy tájképet, egy eseményt, egy emberi vagy természeti jelenetet, stb. ahhoz a fejemben meg tudjak szólaltatni egy odaillő zenét, aztán azt rögzíteni is tudjam papíron.
Sajnos tapasztalom a törekvéseimben, hogy egy ezermester valóban semminek se a mestere. Sokmindent közepes szintre gyakorlok, aztán áttérek valami más területre, amit igazi szenvedéllyel tanulok és gyakorlok. Dehát megteszem, amit tudok.
Népzenéhez és klasszikus zenéhez pont az a gitárfajta a legtökéletesebb, ami most van neked. Persze klasszikus gitár és klasszikus gitár között hatalmasak a különbségek - ez az a gitárfajta, ami a legalacsonyabb árról indul és ami a legmagasabbig tör. 10 ezertől 10 millióig bármilyen árkategóriában találni.
Sajnos az alacsony árkategóriájú klasszikus gitárok pont azt nem tudják, amitől egy klasszikus gitár zseniális hangszer: a hangszínnel való egyedülállóan széles spektrumú játékot. Plusz azt a teltséget, azt az átütő hangzást, amit egy komolyabb klasszikus gitár nyújt.
Csak két videó kedvcsináláshoz, ami megmutatja, mire képes egy igazi klasszikus gitár:
https://www.youtube.com/watch?v=HSECkRnpsDE
és
https://www.youtube.com/watch?v=RDCjm9nofCM
Metálhoz természetesen elektromos gitár dukál, bár ott is el lehet szórakozni klasszikussal:
https://www.youtube.com/watch?v=BMl4xCn1EE0
vagy akár duettben elektromos gitárral:
https://www.youtube.com/watch?v=nXjsXNWyZ1E
Nem tudom, pontosan milyen klasszikus gitárod van, de szerintem első körben érdemes lehet megtanulni azon zenélni, és kihozni belőle, amit csak ki lehet. Adott esetben pedig nagyon sokat lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!