Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudom megcsinálni hegedűn...

Hogy tudom megcsinálni hegedűn a kézremegést? (Nem nem a vibratora gondolok)

Figyelt kérdés
7 éve hegedülök de van ez a bizonyos "kézremegés" mikor egy hangnál kicsit remeg a kéz . mi a neve és hogy tudom megtanulni? (teszek egy linek csak random nem tudom sajnos elmagyarázni de egy hosszab hangnál kicsit meg remeg vagy nem is tudom hogy mondjam.. mozog a csjnak a keze :D ) https://www.youtube.com/watch?v=x8D8JVqq5wM

2017. dec. 4. 17:51
 1/3 Mojjo ***** válasza:
Azóta eljöttem gép elől, mobilnetről meg nem youtubeozok, de majd megnézem neked vmikor este/éjszaka, ha más addig nem válaszol.
2017. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
Ez kérlek mindenhol vibrato. A titok nyitja az, hogy a vibratót is lehet többféleképp csinálni. Mind az amplitúdója, azaz, hogy mennyire tér ki a kéz a billentések közben, mind a frekvenciája, azaz, hogy mennyire gyorsan csinálja előre-hátra a billentést változhat, méghozzá igencsak nagyon. Lehet nagyobb amplitúdójú és kisebb frekvenciájú vibratót használni, vagy fordítva, növelni a frekvenciát, csökkenteni az amplitúdót. Sőt, akár egyszerre is lehet mindkettőt növelni, vagy csökkenteni. Így a vibrato teljes jellegét lehet befolyásolni. Ennyi a történet.
2017. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mojjo ***** válasza:
Úgy tűnik, azóta tárgytalan a dolog. Mindenesetre, ha mégis érdekelne továbbra is, akkor az arm vibrato, meg a wrist vibrato kifejezésekre keress rá, esetleg rakj egy vs-t közéjük, és látni fogod, technikailag hogyan is kell kivitelezni, amiről beszélek.
2017. dec. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!