Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mi lenne ha élne...

Szerintetek mi lenne ha élne még ma is Michael Jackson? Másféle zenék lennének? Kerülhettek volna, , hatalomra" ilyen mai celebek? Ő másféle zenéket játszana mint anno?

Figyelt kérdés
:)

2017. nov. 1. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem a tehetsége miatt lesz befutott valaki. :(
2017. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Michael Jackson egyfajta zászlóvivő volt/van/lesz a modern zene életében.

A média tesz ma valakit celebbé, nem a tartalom, ami egy adott ember mögött van.

Folyamatosan írt volna zenéket is, hiszen ezzel a tehetséggel is meg volt áldva, viszont nem lett volna centrumban az albumkészítés.

A This is it turné után, ő azt mondta, hogy filmkészítés felé fordulna. Volt rengeteg filmötlete, már régóta ezzel szeretett volna foglalkozni. Interjúban is elmondta, hogy egy bizonyos életkor után ő is csak csendben visszavonulna és mondjuk nem szívesen adná elő pl. Billie Jean-t aggastyánként.

2017. nov. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Michael Jackson komolyzenei albummal akart foglalkozni és filmeket akart késziteni
2017. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2017. nov. 4. 08:48
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Azt hiszem, akkor került lejjebb a mérce, amikor meghalt. Amíg élt, volt motiváció, hogy minél többet adjanak bele egy dalba, hogy megpróbáljanak felérni hozzá. Így már a kevésbé tehetségesek talán úgy érezték, hogy "eljött az ő idejük", mert most már nem kell megütni azt a mércét, amit ő adott. - Ja de ezt most nem bántásból senkinek!! Vagy én nem is tudom. Az emberek meg talán elfogadóbbá váltak nem annyira jó számok iránt is. És bocsi mégegyszer, de nem is neveztem meg senkit, ha belebotlok egy gyengus számba, általában meg se jegyzem az előadóját, kivéve, ha vicces, mert direkt valami paródiájának szánták:D
2017. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan próbálkoznának, hogy zenét csináljanak, utánozzák esetleg felérjenek hozzá de nagyon sokan nem futnának be, nem ütnék a mércét
2017. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes, amit írtok, mert én akkor voltam kisgyerek, amikor Michael peres ügyei voltak, szóval javábana problémás Michaelt ismertem meg. 16 voltam, amikor meghalt. Szerintem sokan az én generációmból utólag jöttek rá, mekkora zseni volt, de nem csak én, a bátyám is így volt, és ő idősebb nálam majdnem 10 évvel. Komolyan úgy gondoljátok, hogy amíg ő jelen volt, az hatott a többi zenészre? z nyilvánvaló, hoyg hatása volt, de úgy értem, hogy nem adtak ki rossz albumokat? Miért? Miért ne tudott volna néhány rossz is érvényesülni? Amikor alsós voltam, Britney volt a nagy sláger, de szerintem ő is elég gagyi, hogy őszinte legyek. Nem tudom, hány évesek vagytok, de az én gyerekkorom is tele volt mindenféle gagyi zenékkel. Ki emlékszik még az S Club 7-re például? Szórakoztatóak voltak, de ennyi. A Backstreet Boys fülbemászó volt nagyon, de össze voltak rakva, nem tudtak dalt írni. Ricky Martin. Nincs vele bajom, vele tanultam spanyolul. :) De szerintem nem egy nagy hangi adottság. Jessica Simpson adott ki lemezt... Hilary Duff, Christina Milian, Jamelia, a Pussycat Dolls, Natasha Bedingfield, az ilyen slágerek, mint a Blue c. dal, vagy éppen a Blue zenekar, Ludacris, Tokio Hotel és a német zenekarok (Killerpilze és társaik, bocs, de nem sorolom a rockhoz), Sugarbabes, Girls Aloud, Sean Paul, Black Eyed Peas, Atomic Kitten, O-Zone, N'Sync, Coco Jumbo (Mr. Presient), Jennifer Lopez, Jojo, Chelo (ha még valaki emlékszik rá), Tatu és társaik? Ők lennének azok az igényes zenék, amik voltak? Én persze az is igaz, hogy emellett volt Pink, Lady Gaga, Christina Aguilera, James Blunt, Eminem, Coldplay, Robbie Williams, Beyonce, Shakira, Kelly Clarkson, Savage Garden, K.T. Tunstall, Dido, Mika is. Akiket először soroltam fel, azokat nem utálom, sőt! Vannak tök jó dalaik, sokat hallgattam is, de azért szerintem senki nem dobta el az agyát a tehetségüktől, akiknek volt füle. Meg Aqua-féle Barbie Girl és Oh My? Meg az Attomic Kitten feldolgozott régi Blondie-dalt, és ezzel el volt intézve. És a 90-es évek még rosszabb volt, bár én akkor csak ovis voltam, de a tesóm midig ezt mondja. Félreértés ne essék, a tatunak volt egy szerepvállalása, Britney pophercegnő volt, a Barbie Girlt mindenki ismeri, a Backstreet Boys kimaxolta a fülbemászó dalokat, de mindenki tudta, hogy csak meg vannak csinálva. Michael napi beszédtéma volt, mindenki szerette a dalait, de nem nevezte senki a kedvencének, mert akkor volt a második tárgyalása, és mindenki várta, hogy mi az ítélet. Én emlékszem, amikor a tv-ben néztük, általános iskolások voltunk, meg piros ruha volt rajta.:) Ez valahogy megmaradt. és mindenki ismerte, beszélt róla, dúdolgatta, de azért senki nem kedvelte nyíltan. Én így emlékszem. Természetesen a zeneiparra ettől még hathatott, és nem rosszindulatból írom mindezt, MJ-t elismerem, tényleg megérdemli az elismerést és a dicséretet. De nagyon érdekes, amit írtok, erre én így sose gondoltam. Ti komolyan gondoljátok, hogy ilyen közvetett értelemben is hatása volt a zeneiparra? Lehet, hogy igazatok van, de én pl. rockot hallgatok, és baromira nem azt látom, hogy ne lennének sz**r rockzenekarok, csak azért, mert még él Paul McCartney és Mick Jagger (ellenben az ő sikerét meglovagoló popslágert írnak róla: Moves Like Jagger), és nem rég halt meg David Bowie. Ettől még vannak 3 húrt pengető gagyi rockernek hazudott kisfiúk,mint pl. a 5 Secnds of Summer, ami szintén fülbemászó dalokat ír, de nem esem hasra a zenei tudásuktól. És ha szerintetek ez így van, akkor mikor kezdődött ez a zenei hanyatlás? Csak az utóbbi 10 évben? érdekes. Tényleg nem bántásból kérdezem, hanem őszintén érdekelne a válaszotok. Mert én nagyon úgy emlékszem vissza a gyerekkoromra, hogy míg Michael Jacksonnak van 2 filmje, addig az S Club 7-nek, ami nem egy zenei nagyság, saját sorozata volt!
2018. aug. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De , lehet, hogy csináltak rossz zenéket; csak ott még nem/ritkábban adták le a rádióban. Mert volt egy szint, volt egy színvonal. Mert ha pl jött egy új szám: "Hát, újdonságnak újdonság, de rossz." Tehát akkor még jobban ítélkeztek talán, és jobban megválogatták, hogy mit adnak le a rádióban. Pl már egyszer hallottam rádióban valami olyan borzalmat. Mentünk anyával vásárolni, kocsiban bekapcsolta a rádiót; és ment ott valami elképesztő ricsaj. És akkor kérdeztem anyámat, hogy "Ki adott rá engedélyt, hogy ezt a förtelmet leadják a rádióban?" Olyan fülsértő ricsaj, zaj volt; még igenjó indulattal sem fért volna bele a zene-kategóriába; nemhogy még megpróbáljon belőle valaki slágert csinálni. Mert vannak olyan számok, amikből erőltetetten csináltak slágert. Meg amúgy egy híres kritikus egyszer mondta, hogy amikor indult egy adott magyar sorozat még jóó régen, akkor sokan szólták le. És akkor azt mondta, hogy annak a sorozatnak a színvonala ugyanolyan maradt, csak az embereknek mentek lejjebb az igényei. Merthogy most is nézik tök sokan. Én amúgy nem tudom, nem ismerem ezt a sorozatot. Meg hogy lehet, hogy pl szándékosan lejjebb nyomták az igényeiket esetleg? (Én nemtom, de ezt most saját magam tettem hozzá, nemtom, hogy a kritikus mondott-e ilyet.) Na és akkor még mikor mentük vásárolni, visszatérve ahhoz, tehát anya meg arra nekem azt mondta, hogy "Hát a fiatalok ezt szeretik" Én meg mondtam, hogy nemhinném; de tényleg olyan fülsértő ricsaj volt; kellemetlen volt hallgatni, iszonyú rossz volt. Nemtom 10-ből hány fiatal mondaná azt, hogy konkrétan az a szám neki tetszik. És konkrétan, kimondottan egy zaj volt. Remélem, nem adták le többet. Gondolom azért gondolták, hogy tetszeni fog az embereknek, mert az olya fiatalos rádió, és a fiatalok mindig örülnek az újdonságoknak, és lehet, hogy a bulizóssága miatt is gondolták, hogy "bepróbálják", hogy na, tessék, itt ez az újdonság, mennyire kajálja a nép. Viszont tudok konkrét olyan számot, ami egyáltalán nem jó, és mégis sikerült lenyomni az emberek torkán, ráerőszakolták az emberekre; és végül mégis sláger lett belőle, azt már az emberek is el kezdték egy idő után kérni a rádióban kívánságműsorban. Na jó, a sorozat úgy emlékszem, a Bariközt volt , amit említett a kritikus, úgy emlékszem, a Robi volt; azt a förtelmes számot nem tom, melyik volt, nemtom mi a címe és ki adja elő; a szám, amiből meg erőltetetten slágert csináltak, úgy gondolom, az ByeAlextől a Kedvesem. De a kedvesem az még hallgatható, az még okés, az még mondhatjuk, hogy okés, de az a másik, amelyiknek nem tudom a címét, és egyszer a Musicfm-en adták le a rádióban; na az totál nem fül -és/vagy rádiókompatibilis. Az szörnyűséges volt. És tényleg nemtom már , mi az , de nem is kell. Hát az szörnyű. Ja meg még egyébként lehet, hogy a Scream and shout-ból is slágert csináltak, csak azért, mert a készítőit úgy egyébként alapból szeretjük (BEP meg Britney asszem) ; de az a közös produkció énszerintem pl nem sikerült jól. De még az is oké, de az a másik amit egyszer akkor mikor mentünk vásárolni, leadtak, az katasztrófa volt.
2018. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*ja és nem tekertük el, mert közben jó volt a műsor, annak a szüneteiben pakoltak be zenét. :)
2018. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*vagy fordítva, a zenei szüneteiben ment a beszélgetés, már nem tudom:)
2018. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!