Ki kell javítsam az első válaszolót, és nem kötekedés, bár lehet többet is ugyanezt a választ írták volna mint te. De azért szerintem fontos tényező, (főleg egy kezdőnek aki az alapokkal is még csak próbálkozik, ne bonyolítsa tovább) hogy:
NEM jelenti azt hogy nem kell pengetni!
A csúszás tökéletes, ezt jelenti a jel hogy az egyik hang után, nem szimplán lefogod a következőt, hanem átcsúsztatod, egy hangról a másikra. Ezt jelenti ez a jel, a tab-ban, viszont CSAK ennyit jelent. Az hogy pengeted a második hangot, vagy csak hagyod hogy megszólaljon magától, ez megint egy külön dolog.
Erre a csúsztatás jel nem ad okot, vagy utasítást.
Azért volt muszáj kijavítanom, mert a válasz első mondata már azzal kezdődött hogy "nem pengeted...", mintha konkrétan arról szólna a technika hogy nem kell pengetni.
Viszont -nyersen megfogalmazva- semmi köze itt a pengetésnek a csúsztatáshoz, tehát valóban nagyon nem helyes a nem pengetésről beszélni.
De tényleg no offense. Így pontos a magyarázat:)
@Waff: nem ugyanazt írta. A #3/#4 szerint a slide lényege csak az ujjunk csúsztatása, és vagy pengetünk újra, vagy nem. Szerinte egy 3/5 nem feltétlen azt jelenti, hogy az hármasnál pengetünk, csúsztatunk az ötre, és ennyi, hanem lehet, hogy meg kell pengetnünk a ötös bundnál is a húrt csúsztatás után. És ez természetesen hülyeség. Ráadádul veszélyes hülyeség, mert ő lépett fel a kijavító/helyesbítő szerepben, miközben ő tudja rosszul.
@Kérdező: Az egyes írta jól. A kettes, hármas válaszokat nyugodtan hagyd figyelmen kívül. Nem kell újra pengetni, és ez egyértelmű a tabból.
Hülyeség.. minden hülyeség amit te máshogy tudsz?:)
Miért ne kéne pengetni? Az hogy két hang között mit csinálsz, hogyan jutsz el a második hangra, az hol függ össze azzal hogy azt pengeted-e.
Ne haragudj te írsz butaságot, egyérelműen.
Azt írod "egyérelmű a tabból hogy nem kell pengetni"
Hát pont erről van szó,hogy szó nincs a tabbal ilyenről, hogy ne kéne pengetni.
Mutasd meg kérlek hol látod te ezt a tabban, mert én csak egy csúsztatást látok a két hang közt, amit normál esetben pengetni kell, mindkettőt:)
Vagy nem is, felteszel egy sokkal egyszerűbb kérdés, amiből kiderül hogy nem jól tudod:
Azt mondod a tabból egyértelmű hogy nem kell pengetni.
Akkor le tudod nekem írni mivel fogják külön jelölni a tabban ha KELL pengetni valamit? :D
@6-7: pl 3/5 5
Ha pengetsz újra, az nem a második, hanem már a hang lesz. A slide 3-ról 5-re már megad ugyanis két hangot. Ehhez a plusz pengetés egy újabb hangot ad, ami így 3 hang, a tabban is 3 hang jelöléssel. A linkelt tabot nézd meg. Az utolsó ütemben pl egy aisz-ról csúsztatunk c-re. Az aisz-nál pengetünk, a slide megáll c-nél, nem csinálunk semmi másty nem pengetünk újra, így két hangunk lesz, az aisz és a c. Ezt a két hangot jelöli ott a tab 3/5-ként. Ha újra pengetsz a slide után, lesz még egy hangod, még egy c, ez három hang, a tabokban három jelöléssel. 3/5 5
Érted már? Lehet csúnya kifejezés a hülyeség, de ne javítsuk ki a jó választ rosszra.
@8:
"Ha pengetsz újra, az nem a második, hanem már a hang lesz."
Csak a lényeget hagytam ki. Szóval hanem már a HARMADIK hang lesz.
@6-7: De az is lehet, hogy te azt hiszed, hogy a bal kezünk ujjának megfelelő pozícióba kerülése pillanatában pengethetünk újra, nem utána. Így valóban két hang lenney nem 3, de van egy kis gond: ezzel kinyírod a slide lényegét. Vedd elő a gitárod. Játszd le az utolsó ütemet simán aisz-t és c-t pengetve a g húron. Aztán játszd le slide-al, nem pengetve újra. Kicsit ízleld a hangzásbeli különbséget a két verzió között. Aztán játszd el csúsztatva, de a megérkezés pillanatában pengetve. Mit hallasz? Azt, hogy semmi értelme nem volt a csúsztatásnak így.
Az a helyzet, hogy a slide-nek pont az a hangzás a lényege, amit a kettes verzióban hallhattál. Technikailag úgy kivitelezzük, hogy NEM pengetünk az ujjunk pozícióba érkezésének pillanatában. És ha slide van jelölve a kottában, akkor slide-ot játszol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!