Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongora hangzású szintetizátor?

Zongora hangzású szintetizátor?

Figyelt kérdés

Heló

Szeretnék megtanulni ,,billentyűs" hangszeren játszani idővel és nem restellem bevallani hogy ilyen téren a tudásom vetekszik a nullával.

Inkább a ,,komoly" hangzás vonz, de ilyen nem tudom hogy van-e szintetizátorból.


Tippeket adnátok hogy ti hogy kezdenétek és megéri e szintetizátort venni, van-e komoly hangzású?

Elnézést ha pontatlan a kérdés



2017. máj. 15. 15:27
1 2
 11/11 anonim válasza:

Kezdőként nehogy kiadj több százezret egy hangszerért, mert lehet hogy pár hónap után megunod. A túl olcsó sem megfelelő, mert a rossz hangzás, billentés miatt fog elmenni a kedved az egésztől.

Ha kizárólag zongorázni szeretnél, akkor a digitális zongorákat kellene nézned. Nem újonnan, sokkal jobban jársz anyagilag egy megkímélt használttal. A digit. zongorákat általában nem viszik koncertezésre, otthon használják őket, tehát nagy bajuk nem lehet. 90-100E-ért márt találsz jókat. Eddig az összes hangszeremet használtan vettem, kivéve a mostanit. Ezt is kerestem használtan egy darabig de nem volt, így kénytelen voltam újonnan megvenni. De megérte a pénzét.:)

Szintetizátorok közül is találhatsz "megfelelőt". Igazából teljesen kezdőként neked ez is tökéletesen megfelelő a zongora alapjaihoz.

Ne újonnan vegyél valami 5 oktávos vackot. Ebben az árkategóriában (100E Ft) csak szemetet találsz. Ezek különben is kísérőautomatikásak, amire semmi szükség. Ezek lagzizásra vannak, ha egyedül jársz zenélni. Azok is amelyek több százezerbe kerülnek.

Egy régebbi workstation viszont megfelelő lenne. Ajánlanám a Korg valamelyik régebbi 6,5 oktávos (76 billentyűs) hangszerét (Triton, Trinity, N264). Zongora hangjuk ahhoz képest elég jó szerintem viszont a billentyűjük nem kalapácsmechanikás. Áruk olyan 100-130E Ft körül mozog. Csak óvatosan, ezek közül már találni nagyon leharcolt hangszereket is.

2017. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!