Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék egy rockbandát...

Szeretnék egy rockbandát alapítani. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Egy 13 éves debreceni srác vagyok.Amióta az eszemet tudom csak is rock/metál zenét hallgatok.Nos egy olyan ötlet pattant ki a fejemből, hogy egy rockbandát szeretnék alapítani.Legfőképp a Red Hot Chili Peppers vagy a Nirvana zenéjéhez szeretnék hasonlót játszani.Azt nem említettem, hogy basszusgitározok, viszonylag jól a slapelés megy, úgy hogy nincs gáz.Azt nem tudom hogy honnan szerezzek gitárost, énekest, dobost, (szintist).Előre köszönöm a segítséget!

2017. ápr. 6. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Tagszerzéshez érdemes eljárni hangszerboltokba, koncertekre, ott ismerkedni hasonszőrűekkel, hátha ott találod meg a megfelelő embert. Feladhatsz hirdetést a neten is zenészfórumokon, lehetőleg valami jól látogatott oldalon.

Aztán: próbahelyet kell keresni és sokat próbálni, gyakorolni, feltételezem első zenekarozás, akkor kelleni fog idő az összeszokáshoz, képzettségtől függően több-kevesebb.

2017. ápr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal vagy még, persze ezzel semmi gond.

Én a helyedben koncerteket tekintenék meg, akármennyit csak lehet, hogy láthasd, mások hogyan csinálják.

Plusz remek ismerkedési lehetőség, nagyobb valószínűséggel járnak oda zenélő emberkék is. Körbe kell kérdezned.

Plusz középsuliban fog igazán megnőni az ismerősi köröd először, és tuti vagyok benne, hogy találsz pár zenész szerzeményt.


Addig pedig hallgass rengeteg zenét szerteszét. :D

Sőt, el is küldöm az én egyik kedvenc bandámat, hátha ismered. https://www.youtube.com/watch?v=7XdYnh729IQ

2017. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A próbatermet meg tudnám oldani.Köszönöm a válaszokat, várom a továbbakat
2017. ápr. 7. 13:56
 4/7 anonim válasza:

Nos, ez nem egy könnyű feladat, legalább is a te stílusodban. Hogy miből gondolom?

18 éves debreceni srác vagyok, jópár éve gondolkozom ugyan ezen. Én is nagyon szerettem volna alapítani egyet.

Gitárosként (hangom is van az emberek szerint), Nirvana és System Of a Down stílusban.

Ez pedig azóta (bár nem annyira régről beszélünk :D) sem jött össze, főleg, mert ezeket a stílusokat semelyik, zenével foglalkozó új ismerősöm és emberek nem preferálták. Még az egyébként dobos osztálytársam sem.


Ha esetleg érdekel, akár csak hülyéskedés szinten, írhatsz privátot vagy valami, nálam meg van a lehetőség ilyenre, van gitár (basszusgitár nincs), mikrofon, MIDI kontroller (olyasmi, mint egy szintetizátor).


Sok szerencsét mindenhez. :D

2017. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Végre egy igazi rock zene kedvelő kissrác!

A lényeg hogy a kedved ne csorbuljon és nyomulj kedvedre társakat találni ahogy előttem írták. Az sem baj ha éppen nem képzett zenész banda/társakat találsz hiszen sokat fejlődhettek. Mi pl. egy délután találtuk ki tizenévesen hogy zenekart alapítunk a haverokkal úgy hogy egyikünk sem tudott hangszeren. Fél év telt csak el és már egyszerűbb nirvana dalokat játszottunk a garázsban és nem is akárhogy! Persze azóta sok év eltelt és már hendrix is megy de szép volt. Sok sikert kívánok neked!

2017. ápr. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
... Nézz körül a magyar zenész bázis oldalon, adj fel hirdetést magadról.)
2017. ápr. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb, ha kinézel valami nyári zenei tábort (főleg rock-témájút), ott sok hasonszőrűvel lehet megismerkedni, és lehet alakítani ilyen-olyan bandákat.
2017. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!