Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongora hangzású szintetizátor?

Zongora hangzású szintetizátor?

Figyelt kérdés

Heló

Szeretnék megtanulni ,,billentyűs" hangszeren játszani idővel és nem restellem bevallani hogy ilyen téren a tudásom vetekszik a nullával.

Inkább a ,,komoly" hangzás vonz, de ilyen nem tudom hogy van-e szintetizátorból.


Tippeket adnátok hogy ti hogy kezdenétek és megéri e szintetizátort venni, van-e komoly hangzású?

Elnézést ha pontatlan a kérdés



2017. máj. 15. 15:27
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:

Szintetizátor biztos, hogy nem oké... digitális zongora, ami esetleg.


Azért egy zongora hangzását leutánozni nem olyan egyszerű feladat. Kapásból ha megszólaltatsz egy hangot, a zongorán nem csak az a húr rezeg, hanem azok is, amiket a felharmonikus-sora tartalmaz az adott hangnak - méghozzá a sorban elfoglalt helyük szerint változó erősséggel. Ezt kell tudni modellezni. Aztán a billentyűk erősebb lenyomásara nem csak a hangerő változik szimplán, és annyi, hanem itt is vannak még árnyalatinyi változások hangban, amit le kell tudni modellezni. Aztán egy zongorának NAGYON nem olyanok a billentyűi, mint egy szintetizátornak. A súlyuk, illetve a súlyuk változása a basszustól a diszkant felé, ehhez hozzá kell szokni egy zongoristának. Egy szintin az életben nem szoksz hozzá. Egy kalapácsmechanikás, súlyozott billentyűs digitális zongora már alkalmas erre.


A kérdés, hogy mennyit tudsz rászánni. A zongora/digitális zongora komoly hangszer. Mélyen zsebbe kell nyúlni. Mondjuk belegondolva, hogy egy felsőkategóriájú mobil, egy PS4, meg hasonló kütyük mennyibe kerülnek, ez pedig egy komoly hangszer, igazából egyáltalán nem vészesek az árak. Talán már 300ezer alatt is ki lehet fogni értelmes modelleket, újonnan is. De persze, ha többet sikerül beleinvesztálni, akkor többet is kapsz a pénzedért.

2017. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
Egyébként használt pianínót már 200-250ezer környékén elég jót lehet venni. Ha az igazi, jó hangzás, meg zongorás életérzés érdekel, akkor megfontolnám.
2017. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen nézegettem a digitális zongorákat, csak kikerekedett a szemem amikor láttam hogy a 3-as után 5 nulla áll. Ennyit főleg ,,kezdőként" nem szánnék rá mert ha tudnék akkor nyilván... de így.


Nincs olyan hangzású szintetizátor ami nagyjából megközelíti a zongoráét? Ne úgy mondd mint egy profi hogy hangzásban nem ugyan olyan mert persze, csak hogy gyakorolni illetve avatatlan fülnek zongoraként hasson. Remélem érthetően írtam:) és hangsúlyozom nagyon kezdő lennék tehát ha az alapok már nagyon mennének akkor esetleg beruházok egyre, de ameddig a kottát se tudom hol eszik, isszák és a billentyűket se tudom nyomkodni úgy nem adnék ki érte 300.000-t.

2017. máj. 15. 20:00
 4/11 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: a szintetizátorokkal nem csak az a gond, hogy nincs zongora hangjuk, hanem ahogy írtam, a billentyűzetük is totálisan más, mint egy zongoráé. Egészen máshogy billennek, más úton járnak, más erő kell hozzájuk. Sőt, általában még a billentyűk száma is más - 61 a normális, zongorás 88 helyett. Totálisan más, máshogy nyúlsz hozzájuk, máshogy játszol rajtuk. Ha egy szintitől átülsz egy zongorára, meg leszel zavarodva, mint vasorrú bába a mágneses viharban. Ami egy dolog. De a fontosabb dolog, hogy a zene nem csak meghatározott hangok egymás utáni lejátszása, hanem azon hangok hangsúlyozása. Ez írtó fontos a zenélésnél. Ha tényleg és komolyan meg akar tanulni az ember zenélni, akkor erre alapvető hangsúlyt kell fektetni, és ez zongorán/digitális zongorán megy, de szintin nem fogod tudni jól megtanulni. Márpedig ez is egy olyan dolog, amihez a kezdetektől érdemes szoktatni magad, a későbbiekben, amikor már rögzülnek a szintis szokások, rögzül az ottani billentyűzet működése, rögzül, hogy a hangsúlyozás az élettelen hangerő-modulálás, és annyi, jóval nehezebb lesz átszokni, és újratanulni a dolgot.


Állványzat nélkül már 150ezer alatt lehet kalapácsmechanikás digitális zongorát venni:

[link]


Namost, ha használtan találsz ilyet, akkor szerintem esélyes, hogy 100 alatt, sőt, régebbi generációs, de szintén kalapácsmechanikás modelleket lehet jóóóval 100 alatt is ki lehet fogni. Nem vagyok képben a digitális zongora használtpiaccal, de körülnéznék. Lehet sikerül belefutni valami jó ajánlatba. És az tuti, hogy egy 80 ezres, használt, kalapácsmechanikás digitális zongora ezerszer többet ér, mint egy 80 ezres új szinti.


Ha ez is sok (ami előfordul, tévedés ne essék, a zene nem csak azok privilégiuma kell, hogy legyen, akik bele tudnak ennyit fektetni), akkor viszont átadom másnak a stafétabotot a témában, mert abban nem vagyok képben, hogy melyik szintinek a legkevésbé műanyag a hangja, melyiké hasonlít igazi hangszerre. Esetleg el lehet menni pár hangszerboltba, kikérni az eladók véleményét, sőt, kipróbálni a hangszereket. Nem kell tudni zongorázni, kinézel egy hangot, azt lenyomod egy szintin, egy másikon, egy digitális zongorán stb stb és hallgatod. Vagy betanulsz egy akkordot, nem nehéz, pl teszem azt E-mol:

[link]


Vagy amelyik szimpatikus. Ha nagyon felkészülten akarsz menni, akkor kettő akkordot is :D És ehhez tényleg nem kell tudni zongorázni, bruttó 5 perc memorizálás, esetleg nyomtasd ki puskának és hadd szóljon. :)

2017. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Haha köszi:D

Majd egyszer ráveszem magam:D azért sokalltam mert ha belefáradok a bénázásba és otthagyom akkor nem igazán jó ár érte a 3:) Mert persze az elején mindenki lelkes de ha nem tanulja meg az ember 1 hét alatt azt a számot amit akar esetleg a boci boci tarkát 1 ujjal akkor azért a lelkesedés megtorpan:D


Köszönök mindent és ment a zöld kéz!

2017. máj. 15. 20:31
 6/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Persze, ezt megértem. Pár dolgot érdemes tudnod: zenélni megtanulni nem egyszerű. Sőt, baromi nehéz, rengeteg időt, energiát elemészt, és bődületesen nagy kitartás kell hozzá. Vannak megakadások, holtpontok, ha nem tudsz kottát olvasni és olyan hangszert választasz, aminél egyszerre kétféle kulcsban kell, akkor hasonló a dolog, mintha nem csak hiraganákat, meg katakanákat, de legalább alap kanjikat is meg kéne tanulnod olvasni így hirtelen. De! Minden egyes pillanata baromi szép. Az, hogy zene jön ki az ember keze alól, az mindent megér. Ha KOMOLYAN úgy érzed, hogy ez neked fontos, ha komolyan egy éltető elemed a zene, akkor nem lesz gond. Ha valaki tényleg meg akar tanulni zenélni, az meg fog tanulni. Szóval ha tudod, hogy ez KELL neked, akkor ne aggódj. Ha bizonytalan vagy, az persze más.


Amúgy tényleg memorizálj be két akkordot, menj el egy zeneboltba, és nyomkodj pár hangszert. Nem csak azért, hogy halld a hangjukat, hanem hogy érezd azt az életérzést. Segíteni fog eldönteni, hogy kell-e ez neked.

2017. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem:)

Hát azért gondolkodtam el ezen mert mindig is gyönyörűnek tartottam a zongorát. Jó persze nem Bachot meg Beethoven-t hallgatok, de amikor egy sima zenét is zongorán játszanak le az elképesztően szép és elegáns lesz.


Persze azért félek is belevágni mert nehéz, semmi előképzettségem (azt mondják ezt gyerekként kellene) és be kell valljam az hogy 10 ujjal kell játszani sem épp megnyugtató hiszen bal kézzel iszonyat béna vagyok, nem még 5 ujjal.

Majd valamikor mindenféleképp megnézem főleg így hogy kaptam már segítséget is. Köszönöm megint:)

2017. máj. 15. 20:59
 8/11 Mojjo ***** válasza:

Gyerekként érdemes kezdeni, ha zongoraművész (hegedűművész/gitárművész/fuvolaművész stb stb) szeretnél lenni. Hozzáteszem, még az sem biztos, hogy felnőttként kezdve nem juthat bármilyen magasságokba valaki, max ritkább, és nehezebb. De felnőttként teljesen nyugodtan el lehet kezdeni hobbizenélgetni. Én is úgy kezdtem :) És még sokan mások, akiket ismerek. Teljesen jól meg lehet tanulni, emiatt ne aggódj.

Az, hogy a bal kezeddel béna vagy... hmmm... 10 ujjal gépírni tudsz? Ha az megy, akkor nagy baj nincs, már megvan egy kétkezes mozgáskoordináció a mindennapi életből, amit talán tudattalanul is, de használsz. Vagy csak egy-egy ujjadat használod a gépeléshez?

2017. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát... úgymond 4-6 ujjal szoktam mert jóval tempósabb mint 10-el szerintem de nem hiszem hogy nagy problémát okozna:)
2017. máj. 15. 22:39
 10/11 Mojjo ***** válasza:
Ha 4-6 ujjal megy, már nem reménytelenül béna a bal kezed :)
2017. máj. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!