Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a fontosabb az elektrom...

Melyik a fontosabb az elektromos gitárhoz? Az erősítő vagy a hangfal?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék valami jó minőségű erősítőt és hangfalat a gitáromhoz, amivel otthon és koncerten is tudnék zenélni. Ahogy nézegetem az árakat és a minőségeket, most jelenleg csak az egyiket tudom megvenni, vagy az erősítőt vagy a hangfalat. Melyik lenne jobb megoldás? Ha veszek egy normális gitárerősítőt és összekötöm egy hagyományos hangfallal, vagy veszek egy hagyományos hifierősítőt és összekötöm a gitárhangafallal?

Illetve ha később különböző márkájú hangfal-és erősítőm lenne, az jelentene-e valami problémát?



2016. dec. 7. 10:16
1 2 3
 1/21 Alain Delon ***** válasza:
Kombó nem jöhet szóba? Az lenne az igazi.
2016. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy jobb kombó 100 felett van, amivel már koncertezni is lehetne. Az lenne a legjobb, de sajnos nincs annyim.
2016. dec. 7. 11:45
 3/21 anonim ***** válasza:

Boss Katana kombó?

Amúgy szerintem a fej fontosabb de nem szabad a ládát se hanyagolni.

2016. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

[link]


Erről mi a véleményed? Nem ismerem a márkát.

2016. dec. 7. 12:43
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerintem már az előző kérdésednél is megkaptad a választ, ha hatszor megkérdezed különféleképpen, akkor se lehet más.

Se a hifi erősítő gitárhangszóróval, se a gitárerősitő hifi hangfallal nem lesz jó. Szólni fog, csak szarul.

5-10 ezerért lehet venni használt, gagyi kis gitárkombókat, az általad említett verzióknál az is jobb.

A különböző márka nem okoz gondot.

Amúgy mennyit szánnál az egészre?

2016. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Legfeljebb 70 ezret. Találtam egy ilyet. Nem ismerem a márkát, de elég jónak tűnik.


[link]

2016. dec. 7. 22:42
 7/21 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
100%

70ből miért ne lehetne venni olyan kombót amivel lehet koncertezni? Lehet. Nem kell tornyokat építeni magad mögé.Felesleges.

1. Nagyobb koncerten úgyis ki lesz lőve

2. Hidd el kényelmesebb ha a saját cuccodat elbírod egyedül.

3. Hifi erősítővel nehogy kiállj a színpadra. Ezt te sem gondolod komolyan.


Nekem is 100w tranyós kombóm van.Mindenre jó.Előtte 60wos volt.Azzal is voltam szabadtéren.Kilövik és kész.Túlgondolod ezt az egészet.

2016. dec. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Gipsz Jakab24 ***** válasza:

Előző vagyok.

Kerestem neked egyet. Ez tudom hogy tud. Van benne erő. Elleszel vele koncerten is.

[link]

2016. dec. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Igazából próbáltam minél olcsóbban összehozni a cuccot, mert most volt rá pénzem és lehetőségem. Nagyon hasznosak voltak a tanácsok.


Mivel még nem vagyok tapasztalt gitáros, ezért is tettem fel a kérdést.


Köszi még egyszer. Akkor ezt a 100 w-os kombót szerintem még ma megveszem.

2016. dec. 8. 08:28
 10/21 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Ja és ne a boltba vedd.Pláne ne kustom-ot. Amit linkeltem nagyságrendekkel jobb.
2016. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!