Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kezdjek el DJ-zni?

Hogy kezdjek el DJ-zni?

Figyelt kérdés
Még kiskorú vagyok, szóval bulik kizárva, felszerelésre meg nincs pénzem. Milyen programokkal kezdjek? (fizetősöket is írhattok, nCore megvan) Hogy kezdjek bele? Youtubera felraknék pár mixet, latin, amerikai, és más stílusokban is. Online DJ kurzusokra feliratkoztam, de jöhetnének DJk-től is tippek. Köszi! :)

2016. aug. 8. 14:20
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Azt hittem. :)
2016. aug. 8. 19:47
 12/22 anonim ***** válasza:

nem ajánlok programot, az nem tanít, csak félrevezet.

A zenéhez a füled kell, nem egy monitor

Tedd próbára magad. olcsó és otthon is akad gondolom.

Két sima cd lejátszó:egyik be egy lemez, másikba másik lemez, és keresgesd azokat a zenéket amik ugyan azon a sebességen mennek. Használd a füled, a lábad a ritmusérzéked.

Ha nincs hallásod a zenéhez (nem az EDM szarokról beszélek) akkor bukó az egész

2016. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. aug. 10. 12:40
 14/22 anonim ***** válasza:
#12 a programot ingyen felrakja, plusz nyugodtan ignorálhatja az auto bpm-et meg hasonlókat. A "monitor/monitorozás" fogalma meg nem biztos, hogy tiszta számodra.
2016. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Egyébként járok zongorázni, ott is fejlődik a ritmusérzékem. Itt most mixeléssel szeretnék foglalkozni. :)
2016. aug. 10. 13:28
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én azt ajánlom, hogy vegyél két darab Pio cdj 100-as lejátszót, meg mondjuk reloop rmx 20 keverőt, nagyon olcsón megúszod és jobb mint a program :) hidd el, egérrel nem lehet keverni... fizikálisan kell érezni, használni mindkét kezed, ez egy feeling és nem tudod egy programmal amihez nincsen semmi hardveres felületed megtanulni a dolgot... nem lesz siker élményed és megfogod utálni az eégszet... :) Higyj nekem kell a hardver :) Valamint még annyi, hogy ha megveszed a cuccot akkor az nem úgy megy, hogy utána már egyből Guetta vagy... :) Én egy teljes évig gyakoroltam minden egyes nap 4-5 órát, ahhoz, hogy egy egész épkézláb mixet összetudjak hozni amit már kitehettem netre :)

Sok sikert! Nyugodtan írj privit!

2016. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kiskorú vagyok és 0 pénzem van. Én úgy gondoltam, hogy évekig gyakorolnék gépen, eladnám a beateket, és abból vennék ilyen cuccokat.
2016. aug. 13. 22:30
 18/22 anonim ***** válasza:
Eladnád a beateket? :D Én arra nem nagyon építenék azért.
2016. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Zlevii válasza:

Következő sorokat jóindulatból irom, és neked akarok jót hogy ne élj tévhitben.

"Dj-zni? ez alatt azt érted hogy bulikban mixelsz, vagy hogy saját zenét csinálsz a nulláról? Az egyik drága, a másik mégdrágább.

DE! El lehet kezdeni viszonylag kevés pénzzel. Ahogy az előbb írták, két Pio cdj 100-as és egy alap keverő megvan kb 50 ezerből. Vagy ha laptopod van akkor vehetsz kontrollert is, én is azzal kezdtem. Ha nem használsz sync-et az is jó lehet kezdésnek. Egy Mixtrack Pro-t 30 ezerért már találsz a neten használtan. Ha zenét akatsz KÉSZÍTENI, az teljesen más tészta, oda főleg egy minél erősebb számítógép kell és rengetegsok program ( főleg fizetősek). Itt egy FL studioval vagy Abletonnal el tudsz kezdeni próbálgatni. Ha valami kérdésed van írj nyugodtan :)

2016. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, amit leírtál azt később szeretném, először zenét szeretnék készíteni. Azokra a programokra gondolok, amiket írtál, csak még többre. Kérem aki tud, írjon!
2016. aug. 14. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!