Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni szaxofono...

Szeretnék megtanulni szaxofonozni, hol kezdjem, ha nincs semmilyen zenei ismeretem?

Figyelt kérdés

Mit érdemes először megtanulni a zenével kapcsolatban, hogy később tudjak szaxofonon játszani?


22/F



2016. jún. 24. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahány szaxofonost csak ismerek, mind klarinéton kezdte. Nem tudom miért, nem fúvós vagyok, de talán a fúvóka mwg a fogások (tehát a hangszer technikája) hasonlóak. Szerintem időpocsékolás lenne a kottaolvasást és elméletet külön elkezdeni, én keresnék egy tanárt, aki hajlandó a szükséges zenei ismereteket a technikával együtt tanítani.
2016. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ahoz hogy megtanulj szaxofonon játszani nem kell hogy nagy ismereteid legyenek. Elég ha beiratod magad szolfézs órára meg szaxofon órára és gyakorolj sokat :)

Viszont jó ha tudod hogy ilyen esetben az alapokról kell kezdeni mindkettõt, így el fog tartani egy darabig hogy tudjál szépen fújni.

Ha valamit meg szeretnél tanulni még mielõt szaxofont kezdesz el tanulni az mindenképpen a szolfézs. De azt közben is lehet.

2016. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
49%
Ostobaság klarinéton kezdeni, nem hasonlíg az annyira a szaxofonra.
2016. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Osztom az előző véleményét. Zeneművész vagyok, a szaxofonnak és a klarinétnak szinte semmi köze egymáshoz. Csak zeneiskolában tanulj.Máshogy a fúvóshangszer nem fog menni
2017. máj. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A megszólaltatás módja ugyanaz (a fogások nem!). Zeneiskolában ugyanazok a tanárok tanítják. Közös kurzusaik és versenyeik vannak. Szimfonikus zenekarokban a szaxofonszólamokat (ha vannak) a klarinétosok játsszák. És egy klarinétművész találta föl a hangszert.
2017. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!