Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehetne pár kérdésem a gitároz...

Lehetne pár kérdésem a gitározással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Elkezdett érdekelni a gitározás, azon belül is az elektromos gitározás, amivel rockot vagy metált lehet játszani. Csak az a baj, hogy full kezdő vagyok a témában, még semmilyen hangszeren nem játszottam, zeneiskolába, szolfézsra sem jártam. Először akusztikus gitáron kéne megtanulnom játszani? Vagy az alapokat elektromoson is meg lehet tanulni? Mennyibe kerülne ez kezdőként? És az alapokat meg lehet tanulni internetről, egyedül?

2016. jún. 24. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem inkább akusztikuson tanulj meg előbb. Az alapokat meg lehet tanulni internetről, de jobb, ha valaki olyant keresel fel (mondjuk ismerősök, haverok, barátok közül), aki könnyen és érthetően elmondja és megmutatja Neked a gitározás alapjait. a fogás-táblázatot is megtalálod neten, amit érdemes átböngészni. Dalokat tanulnál, vagy inkább kísérnél?
2016. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Dalokat tanulnék inkább. Meg csak a saját szórakoztatásomra játszanék, max. a család előtt.
2016. jún. 24. 15:29
 3/11 A kérdező kommentje:
És elsősorban hard rockot/rockot/alternatív rockot (esetleg nu metált) szeretnék rajta játszani. Ezekhez melyik forma felelne meg?
2016. jún. 24. 15:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem a Cort és Superstrat tetszik.
2016. jún. 24. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha dalokat tanulnál, ahhoz jó mindkét fajta gitár (akusztikus, elektromos). Ehhez viszont meg kéne nézni a kottákat. Azt ugye tudsz olvasni? De ha nem, az se gáz. Az ABC-s hangokat kell csak hozzá megnézni, a kereszteket és a bé-ket, meg ha még jobban beleásod magadat a témában, akkor a hangközöket is. Ha akarod készítek egy egyszerű írást, ami ezt bennfoglalja. A gitározás nem nehéz. Aki érdeklődik iránta az könnyedén fogja venni az akadályokat. Ja és ajánlom az elektromos gitárhoz az erősebb pengetőt! Egyébként én is idén kezdtem gitározni - hivatalosan. :) Ha bármit szeretnél még kérdezni csak rajta!
2016. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De a rock-műfajhoz inkább az elektromosat ajánlanám, amelyben jó a két kedvenc, amit írtál.
2016. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Még kottát sem tudok olvasni :D

De azt az írást megköszönném :)

Illetve még az lenne a kérdésem, hogy ehhez (mármint a gitározáshoz) kell-e valamilyen érzék, hallás? Vagy ezt mindenféle tehetség nélkül el lehet kezdeni?

2016. jún. 25. 12:49
 8/11 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Nem kell hozzá tehetség.Minden megtanulható.Viszont olyan gitárt kell venned ami kényelmes és hozza azt a hangzást akit kell, nehogy hamar a sarokban kössön ki mert nem élvezed rajta a játékot.Javaslom hogy egy hozzáértőt vigyél magaddal vásárláskor....és használtat vegyél.
2016. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Waff ***** válasza:
74%

Az alapokat meglehet tanulni könyvből,internetről....Kellő kitartással és sok odafigyeléssel persze...na meg RENGETEG GYAKORLÁSSAL.Nem kell hozzá sem tehetség sem szuper hallás,egy tök átlagos ember gond nélkül meg tud tanulni különböző szinteken gitározni.

Ami a gitárt illeti...meg lehet tanulni elektromoson is,azaz kezdhetsz akár egyből azzal is. Én inkább az akusztikust ajánlom kezdésnek,akár fémhúrost akár nylonhúrost. Sokkal praktikusabb egy akusztikus gitár,na meg teljesen más a hangzás világa. E

2016. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Waff ***** válasza:

Bocs,véletlen "KÜLDÉST" nyomtam :)

Szóval egy akusztikus gitárral könnyen egy egyszemélyes zenekarrá alakulhatsz (bass-dob-ritmus),egymagában gazdagabb a hangzása mint egy elektromosnak.Egy elektromossal elkezdel akkordozgatni,észre fogod venni a hiány,szinte kiált az egész egy bass,dob hangzásért.Persze vannak pc-re mindenféle programok amik ezt alád tudják játszani,de az meg már olyan mintha nem is te zenélnél,pont azt az élményt veszi el az embertől amiért tulajdonképpen csinálja az egészet,azaz Ő maga zenél.De mint mondtam,nem szentírás semmi,ha elektromoson akarsz kezdeni akkor kezdj azzal.Ez csak az én véleményem.

Még annyit hozzá tennék hogy ahhoz hogy te metált és hard rockot zúzz egy-két évnek bizony el kell telnie.Először tök egyszerű,"gagyi" dalokkal kell gyakorolnod.Amihez megint jobb egy akusztikus gitár.

2016. jún. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!