Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthoni felvételhez mit...

Sándorjános kérdése:

Otthoni felvételhez mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten lassan öt éve basszusgitározom, mellette szereztem egy kis ismeretet az abletonban is. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen eszközök szükségesek ahhoz, hogy rögzítsek, amit szeretnék, hogy aztán a programban alakíthassak rajta, vagy valami zene féleséget csinálhassak low budget eszközökből?


(Gondolok itt fizikai eszközökre pl. mikrofon + ahhoz kábel gondolom, vagy valami amibe rögzíthető hangfájlként.)


Sose csináltam ilyesmit de el szeretném kezdeni.



2016. jún. 18. 21:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Dobnak pl. fazék (tehát összerakni szeretnék felvett hangokból)
2016. jún. 18. 21:39
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha otthoni körülmények között értelmes hangzást akarsz, akkor mindenképpen vonalból érdemes dolgozni.

Vonalból rögzíted a basszt, majd VST-vel adsz neki hangszínt, a dobot pedig midiben pötyögöd be és szintén VSTi-vel szólaltatod meg.

Ehhez meg csak egy jobb hangkártya meg a szükséges szoftverek kellenek.

2016. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gyakorolni szeretnéd a saját felvett hangokon szobrászkodást, akkor nem megúszható a jóféle nagymembrános kondimiki és a hozzá méltó, nagyon kis zajú, fantomtápos mikrofonbemenet, korrekt konverterekkel. Leginkább az Audio Technika olcsó nagymembránosait szokták dícsérni otthoni mikrofonnak, és a Steinberg UR22 már kezd elég jó bemeneteket nyújtani hozzá mint hangkártya. A kettő együtt olyan 80 újonnan, gondolom azért használt nem gáz, valamennyit lehet spórolni így, vagy számottevően komolyabb kerülhet alig többe.
2016. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóval kicsit "szembesállnék". Szóval othonra nem ajánlom (tspasztalatból) még az olcsó kondenzátor mikrofonokat, mert irtó érzékenyek a környezetük akusztikájára. Amikor vettem fel dokgokat, és visszahallgatva a felvételt nagyon haatszottak a kis visszhangok amik egy komoly rendszeren szinte tökéletes elrontották volna az élvezhetőségét. Otthonra, nulla akusztikával egy jobb dinamikus mikrofont ajánlok inkább. Ezek közül lenne ajánlatos választni. :)

[link]

Hangkártyának pedig (szintén kezdésnek) a Focusrite 2i2-t szokták ajánlani (nekem is ez van) és a Steinberg UR22-t. Windows alatt a Focusrite-nak néha vannak driver problémái. Viszont ha kikapcsolod a WiFit, akkor nincs. :)

2016. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nagymembrános kondimikinek nyolcas karakterisztikája van, a dinamikus mikrofonok többsége szív vagy akörüli. Van egy csaj youtube-on, bemutatja, hogy készít rohadt jó felvételeket a hálószobában, és hát hidaztam, amikor láttam és hallottam. Csinál elől egy kis helyet a nagy ruhásszekrényben, betolja állványon a mikrofonját popfilterestül, és (asszem többnyire csukott szemmel) perfekt take-eket készít igen lehengerlő minőségben. Dinamukussal megfizethetetlen lenne hasonlót produkálni. Persze nem kell feltétlenül szekrénybe költözni, szoktak emberek nagy vastag szivacsokat adni boltokban, meg kell őket látogatni néha.
2016. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ó testvéreim, ahány veszett elme, annyi megoldás!


[link]

2016. aug. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!