Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok, akusztikus gitáron szeretnék megtanulni játszani, sosem volt dolgom vele de nagyon kiskorom óta szeretnék gitározni. Tudnátok pár tippet adni milyen gitárt vegyek, hol tudok venni gitárt, hogy kezdjek neki a gitártanuláshoz, ilyenek? :) 17/F

2015. dec. 28. 01:52
 1/8 Márk Király válasza:
Hát először is nézz egy tanár után mert kelleni fog és ő az ilyenekben majd elfog igazítani! (én egyébként csellista vagyok)
2015. dec. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyedül nem lehet megtanulni gitározni? Türelmem és elszántságom az van bőven tehát ha azok kellenek hozzá nyert ügyem van :DDD Néztem neten pár tutorialt meg ilyesmi meg olyan kérdésem lenne hogy külön bal kezes és jobb kezes gitár is van? Bal kezes vagyok és nem tudom milyen gitár kéne ilyenkor
2015. dec. 28. 02:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is kezdő gitáros vagyok, kb másfél éve kezdtem, úgy vegyél mindent amit ide írok.

Az első gitárt illetően szerintem először valami olcsóbbfajta gitárt vegyél, ne egyből a legdrágábbat. Tapasztalatból mondom, hogy a legnagyobb izgalomból lesz a legnagyobb kiábrándulás. Ha még egy év múlva is ugyanúgy tart a lelkesedésed, akkor beruházhatsz márkás gitárra, márkás húrokra, akár még testreszabott gitárt is csináltathatsz magadnak.


Meg lehet tanulni otthon is gitározni, egyedül. Amennyire hallom így a hangszerek világában a gitár kb. az egyik legkönnyebb hangszer (ettől függetlenül még mindig nagyon fingatós). De ezt alátámasztani nem tudom, mert más hangszerrel még sose próbálkoztam. De manapság az internet segítségével már simán tanulhatsz egyedül is, de egy tanár tényleg sokat segíthet az apróbb dolgokban, a folyamatos haladásban és hogy ne rögződjenek meg olyan hibák a játékodban, amikről te talán nem is tudsz.


Létezik balkezes gitár (vagy csak annyi a különbség, hogy melyik irányba van felhúrozva?), de én azt hallottam, hogy ha balkezes vagy, akkor is előnyösebb jobbkezes gitáron megtanulni. Ugyanis a nagyvilágban a gitárok 90-95%-a amikkel találkozni fogsz a sajátodon kívül, mind jobbkezesként lesz felhúrozva, úgyhogy ha egy buliban vagy egy tábortűznél akarsz gitározni, akkor jobb esélyed van jobbkezesen. Márha a saját gitárod nincs nálad, persze.


Ha egyszer felveszed a gitárt és nekiülsz az internetnek, hogy "Na akkor mivel kezdjem?", annyit érdemes tudnod, hogy nincsen egy olyan oldal sem, ami 0-ról fel fog téged tanítani Hendrixig. Rengeteg forrásból tudod begyűjteni a tudást, és kell is. De azért kommenteket nézzél, mert minden témában, ebben is hatalmas mennyiségű hülyeség van a neten, úgyhogy ha valamit nagyon leszólnak az emberek, azt inkább ne kövesd. Egy konkrét oldal a Gitár Egyetem (youtube-on rákereshets), amivel én kezdtem, nekem úgy tűnt hogy korrektül bevezet a gitározásba, de ahogy mondtam, nyugodtan nézz meg más oldalakat, más videókat, mindent ami érdekesnek tűnik.

2015. dec. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, még annyi érdekelne hogy egy kicsit konkrétabban, hogy milyen gitárt vegyek?:)
2015. dec. 28. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs a márkákról, nekem egy kínai Lucida klasszikus gitárom van, érzem is rajta hogy nem ez a legszebb hangszer a világon, de eddig hűségesen kiadta a hangokat.
2015. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hol tudnék gitárt venni, esetleg valami tippet tudnátok adni? Valami megbízható boltot tudtok ajánlani? BP 17. kerületi vagyok.
2016. jan. 4. 15:36
 7/8 anonim válasza:

Szia.. Igazából bárhol tutsz venni, ahol hangszert árúlnak... Piacon ne vegyél!! Ezt tapasztalatból mondom!

Tehát a Blahán a Rákoczi utón van egy nagy hangszer bolt, vagy a westend ben a kajálós részen a mozgó lépcsőnél van még egy ilyen bolt, és viszonylag jó árak vannak! Neked elöszöris a Clasikus gitárt javaslom, ami damil hurókkal van fel hurozva, de én mindig le szoktam cserélni őket fém hurra, bár ezt sokan barbárizmusnak hivnák, de nekem mindig bejött ez így s megspórólóm a drágább gitárt. Így max vigyél magaddal 20 ezer forintott, és már egy viszonylag jó gitárt tutsz venni! :)

2016. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A damil/nejlon hurok lecserélésével azért óvatosan kell bánni.

A fémhúros gitárral sokkal feszesebbek a hurok, ezért a gitár is úgy van megépítve hogy a nagyobb erőket is elviselje, hangolásban maradjon.

A fedőlap merevítése a klasszikus gitár esetében alt. létrás míg az akusztikus gitár esetében x vagy A alakú a nagyobb merevség érdekében. A hangolókulcsok is más kialakításúak.

2021. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!